Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Skåneslättens OL

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mats OlssonH65 Motion (161)42:56+4:3814:01
6Angelica EngströmD21 Motion (309)43:02+5:1211:15
8Marianne CarlssonD75 Kort (76)53:15+13:1625:00
11Atle KulstadH10 (928)15:48+2:107:29
12Hans KulstadEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:11:00+20:5210:52
14Lisa Jonsson NordinD20 Elit (516)14:35+0:585:54
14Adrian EngströmLätt 5,0 (310)38:01+11:229:46
14Britt Forsell PirozziD70 (186)45:36+10:5617:57
15Eva NelkingD45 Kort-1 (620)38:43+7:3512:17
18Roland NilssonH55 Motion (216)58:40+22:3417:49
22Pernilla OlssonD21 Lång (218)48:12+13:1210:31
25Lena OlssonD55 (518)39:06+11:5512:17
26Aprilia CinthioD12 (801)27:58+6:0110:28
28Anders CarlssonH75 (316)53:36+28:4919:25
31Elin TiensuuD35 Motion (248)1:06:07+26:0320:05
36Magdalena NordinD50 Motion (443)52:32+19:5419:02
36Susanne OlssonD60 Motion (226)1:35:38+51:1235:01
39Albin WeidenH15 (905)31:57+6:428:29
41Christina SegerslättD55 (518)44:12+17:0113:53
43Embla CinthioD16 (772)37:12+11:2510:16
45Alva NystedtD15 (881)33:57+9:069:45
46Sten SegerslättH60 (560)46:07+16:3412:59
48Adam JohanssonH14 (1006)33:08+10:499:55
50Magnus ThuressonH45 Kort-2 (775)38:02+13:5510:02
51Kerstin JensenD45 Kort-1 (620)48:47+17:3915:29
56Sven Erik ForsellH75 (316)1:36:36+1:11:4935:00
60Anders MöllerH45 Motion (397)1:07:37+33:5618:56
60Linda SvenssonD21 Kort-1 (712)43:45+17:0612:07
60Philip PålssonH21-1 (667)41:06+10:578:34
61Fredrik BerndtssonH21-1 (667)41:08+10:598:35
63Daniel NilssonH21 Kort-1 (738)45:21+19:5810:40
66Malin WeidenD45 Kort-1 (620)53:18+22:1016:55
67Ebba JensenD18 Elit (582)16:23+3:096:46
75Isak PrellnerH20 Elit (583)17:49+2:566:13
75Karolina ErikersD40 Kort (957)43:51+16:0513:24
79Stefan PålssonH50-2 (701)45:08+19:3011:05
80Roland ErikersH45 Kort-2 (775)44:49+20:4211:49
80Vilda KulstadU2 (1059)32:32+14:1212:39
85Hannah TiensuuU1 (982)25:45+11:5812:05
85Joel KristianssonH21-1 (667)45:07+14:589:25
85Martin NelkingEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:00:41+29:3619:26
93Robert TiensuuH40 Kort-2 (554)54:44+27:4913:34
97Erik Barr ZeilonH21 Lång-1 (772)45:04+13:088:22
101Adam SegerslättH20 Elit (583)19:07+4:146:41
101Allie NelkingD11 (638)1:02:43+40:1824:12
101Anna PrellnerD45 (800)52:37+23:4814:41
102Viggo JohanssonH16 (942)38:13+15:459:44
111Johan JensenH45 Kort-2 (775)53:52+29:4514:12
115Fredrik NystedtH45 Kort-2 (775)57:00+32:5315:02
127Jan JohanssonH50 Kort-1 (664)1:17:43+50:2621:35
128Olof BarrH50-2 (701)1:01:54+36:1615:12
136Niclas TjernlundH21 Lång-1 (772)57:15+25:1910:38
145Henrik WeidenH45 Kort-2 (775)1:20:25+56:1821:13
147Valter NelkingU2 (1059)41:33+23:1316:10
151Magnus CinthioH45 Kort-2 (775)1:44:54+1:20:4727:40
158Maria LenningD50 (891)1:00:51+34:1418:33
177Pontus ThuressonH16 (942)1:12:54+50:2618:35
196Linn ThuressonU2 (1059)56:58+38:3822:09
Erik TiensuuInskolning (742)18:1310:10
Kim KulstadEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Lovisa WeidenD18 Elit (582)ej start
Engström MattiasH21-2 (626)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser