Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Nydalens SK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maria JonssonD50 (891)26:378:06
1Helene ScheeleD10 (904)13:576:38
1Jørgen WulfsbergH20 (549)26:086:32
2Kornelius Kriszat-LøvfaldH16 (942)23:52+1:246:05
3Sindre RønningH21 Kort-2 (703)26:54+3:296:20
3Elisabeth IngvaldsenD45 (800)29:48+0:598:19
4Maja Mo HjelsethD13 (805)27:21+1:509:07
5Sören JonssonH60 (560)34:08+4:359:36
6Else Kari ScheeleD45 Kort-2 (623)30:15+2:359:32
6Oda ScheeleD16 (772)29:19+3:328:05
9Knut LandstadH45 Kort-1 (782)28:26+2:357:34
10Elias JonssonH20 Elit (583)15:23+0:305:22
12Siri UlvestadD21 Elit (369)15:46+1:145:40
16Isak JonssonH18 Elit (589)15:12+1:185:52
19Rune ScheeleH50-2 (701)32:42+7:048:02
19Teodor Mo HjelsethH15 (905)29:50+4:357:56
21Marie ScheeleD13 (805)31:14+5:4310:24
23Sverre Turter SandvoldH21-1 (667)36:22+6:137:35
25Jostein TandbergH20 (549)32:21+6:138:05
26Pål Tore SvendsenSvår 5,0 (281)53:49+23:4113:21
27Elise HafskjoldD45 Kort-2 (623)40:19+12:3912:43
27Even Angell-PetersenH45 Kort-1 (782)31:42+5:518:27
27Anne-Lene Bakken UlsethD45 (800)35:35+6:469:56
29Lisa NäsholmD35 Kort (503)42:15+14:1512:34
31Gjermund HaldenEtappstart-Svår 5,0 (791)43:32+13:0410:48
33Per SandbergH55 Kort (868)36:44+7:0810:50
35Jostein AndersenH40 Kort-2 (554)37:37+10:429:20
35Per Ola UlsethH50-2 (701)34:54+9:168:34
36Kari Schjølberg-HenriksenMedelsvår 3,3 (500)42:00+15:5616:20
37Anny ØenD40 Kort (957)37:32+9:4611:28
38Astrid WangensteenSvår 3,5 (319)42:12+22:1515:01
38Thine Wilkens JernbergLätt 3,5 (495)54:44+25:4718:25
44Rolf BergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)49:11+18:0615:45
46Anders VisterH21 Elit (378)16:35+1:535:43
60Aurora Wilkens JernbergD14 (949)36:51+13:0911:24
62Kyongsa RiH21 Kort-1 (738)44:58+19:3510:34
78Kasper Bakken UlsethH15 (905)37:02+11:479:50
83Ingrid WangensteenU1 (982)25:12+11:2511:49
102Otto Schjølberg-HenriksenH11 (707)44:47+25:4216:57
124Sondre HafskjoldH10 (928)25:37+11:5912:08
128Joakim Wilkens JernbergH16 (942)42:42+20:1410:53
130Anne DahlD50 (891)50:08+23:3115:17
135Espen JernbergH45 Kort-1 (782)59:30+33:3915:52
140Mons Kr. LøvfaldH55 (886)56:33+28:1614:32
152Rolf Andreas BergH15 (905)52:55+27:4014:04
162Tuva Wilkens JernbergU2 (1059)45:24+27:0417:39
167Eskil HafskjoldH12 (891)1:05:48+47:0824:27
Isak AndersenInskolning (742)19:5511:07
Sverre Øen LandstadInskolning (742)19:2610:51
Runar HafskjoldH45-2 (579)ej godkänd
Elias Azagra NæssH11 (707)ej start
Daniel Azagra NæssH15 (905)ej start
Beatriz AzagraD50 Motion (443)ej start
Kristian NæssH55 Motion (216)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser