Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Heming Orientering

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joakim KildalLätt 3,5 (495)28:579:44
5Nils Petter FremmingH55 (886)29:34+1:177:36
10Hanna Eckhardt AndersenD16 (772)31:37+5:508:44
20Yvonne FosserMedelsvår 6,0 (126)1:21:58+43:3619:50
22Helge BjaalandH75 (316)48:42+23:5517:38
23Henrik ReuschH16 (942)27:58+5:307:08
26Maya Jones ArnesenD16 (772)34:12+8:259:26
28Elle MelbyeD60 (303)52:13+18:5317:34
30Lukas Jones ArnesenH12 (891)24:55+6:159:15
32Kamilla KildalLätt 5,0 (310)47:20+20:4112:10
34Maren FosserLätt 5,0 (310)47:51+21:1212:18
43Trond KildalLätt 10,0 (224)1:58:39+1:15:2518:10
50Kimme ArnesenH50-2 (701)37:38+12:009:14
53Knut Erling ØenH50-2 (701)38:22+12:449:25
60Magnus Eide-FredriksenH16 (942)33:13+10:458:28
62Bjørn Anders FlågenH20 (549)39:29+13:219:52
67Ulrik Astrup ArnesenH21 Elit (378)17:35+2:536:03
68Live ØstvoldD16 (772)41:21+15:3411:25
70Kristian ØstermannH16 (942)33:57+11:298:39
72Ferdinand FremmingH16 (942)34:07+11:398:42
73Henrik FosserLätt 3,5 (495)1:14:46+45:4925:10
79Monica SyrdalMedelsvår 3,3 (500)1:00:44+34:4023:37
79Petter Astrup ArnesenH18 (832)39:09+15:089:59
81Astrid ReuschD10 (904)24:23+10:2611:36
92Pia Skyttersæter IversenD21 Kort-2 (706)45:28+21:5612:48
93Christian ReuschH45-2 (579)1:02:39+31:5214:16
110August ØenH16 (942)39:03+16:359:57
110Roger ØstvoldH45-2 (579)1:31:24+1:00:3720:49
120Hannah Syrdal ØenD14 (949)45:10+21:2813:59
129Anne ØstvoldD13 (805)52:42+27:1117:34
139Marianne ReuschD45 (800)1:13:10+44:2120:26
145Hanne Marthe ØstvoldD45 (800)1:15:56+47:0721:12
157Enar ØstvoldH13 (879)1:21:59+59:3326:26
161Fridtjof ReuschH14 (1006)56:23+34:0416:52
Marie Fosser-KildalInskolning (742)52:1429:10
Sofie Skyttersæter IversenD20 Elit (516)ej godkänd
Øystein ØstermannH50-2 (701)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser