Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Frösö IF

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Mats KarlströmMedelsvår 5,0 (260)37:42+2:449:52
2Mattias HallmansEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)38:13+0:1210:00
7Patrik BrorssonEtappstart-Svår 7,5 (412)43:58+8:188:41
15Charlotta NilssonMedelsvår 5,0 (260)51:11+16:1313:23
16Nils RönnestrandH10 (928)16:06+2:287:37
16Bo LundströmH70 Kort (587)37:29+10:3213:49
16Erik RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)52:43+17:4513:48
18Per-Erik RönnestrandH50 Kort-1 (664)32:08+4:518:55
21Vidar BäckmanMedelsvår 5,0 (260)55:25+20:2714:30
22Ylva NowénD45 Motion (572)51:17+14:0515:35
24Fredrik MartinssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)48:44+10:4312:45
24Eva RönnestrandD60 Kort (384)45:43+9:2617:11
25Hans-Åke FalkeströmH50 Motion (338)53:55+19:2015:06
26Ingela RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)1:01:17+26:1916:02
39Hanna FalkeströmD40 Motion (515)54:03+15:4216:25
52Lars RönnestrandEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)44:24+19:5821:02
64David Lidström-HulténMedelsvår 4,0 (450)1:03:49+33:3720:27
67Marie RönnestrandD21 Kort-1 (712)45:19+18:4012:33
69Hanna Lidström HultenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)46:49+19:5818:12
82Torulf BäckmanH50 Kort-1 (664)46:45+19:2812:59
98Niclas LidströmH50 Kort-1 (664)50:46+23:2914:06
101Michael BylanderEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)55:46+28:5521:41
105Magnus MattssonH40 (616)1:05:36+37:2514:36
107Joar BäckmanH13 (879)44:11+21:4514:15
116Elias FalkeströmU1 (982)28:27+14:4013:21
125Oskar NowénH13 (879)47:56+25:3015:27
129Tor RönnestrandH16 (942)43:26+20:5811:04
129Simon FalkeströmH11 (707)1:07:20+48:1525:30
129Kristin RönnestrandEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:08:15+41:2426:33
130Björn RönnestrandH13 (879)49:58+27:3216:07
Klara Stenmark-RönnestrandEtappstart-Inskolning (507)37:5921:13
Saga SjölundInskolning (742)39:3622:07
Loa NordströmH10 (928)ej start
Embla SjölundInskolning (742)ej start
Robyn LindebergU1 (982)ej start
Anna-Karin LindebergMedelsvår 3,3 (500)ej start
Andre NordströmMedelsvår 5,0 (260)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser