Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D20 Elit

2 470 m, 101 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anu TuomistoVaasan Suunnistajat1:59:08
2Hanna HugossonSundsvalls OK2:00:45+1:37
3Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä2:00:50+1:42
4Synne StrandAsker SK2:04:27+5:19
5Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF2:06:15+7:07
6Emma HagrotTäby OK2:06:41+7:33
7Ane DyrkornEiker OL2:07:34+8:26
8Ida ØbroOK Orion2:07:53+8:45
9Anni HaanpääTampereen Pyrintö2:08:21+9:13
10Gabriella S BerganderEksjö SOK2:08:23+9:15
11Hanna HänströmOK Ravinen2:08:29+9:21
12Vilma von KrusenstiernaOK Kåre2:08:34+9:26
13Tuuli HeikkiläLynx2:09:44+10:36
14Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF2:09:57+10:49
15Ida-Marie CederbergPargas IF2:11:06+11:58
16Jasmina GassnerOK Oachkatzlschwoaf2:11:21+12:13
17Lisa JohanssonOK Tranan2:12:30+13:22
18Jasmiina RantalaRasti-Lukko2:12:42+13:34
19Klara AxelssonEksjö SOK2:14:15+15:07
20Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OF2:14:44+15:36
21Janina DonnerOK772:15:32+16:24
22Emma PetterssonOK Roxen2:15:42+16:34
23Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK2:16:37+17:29
24Tilla Farnes HennumAsker SK2:16:40+17:32
25Ragnhild EideByåsen IL2:16:57+17:49
26Hanna KjellinForsa OK2:17:52+18:44
27Sara NivaSK Pohjantähti2:18:16+19:08
28Rebecca WaldenfjordOK Ravinen2:19:29+20:21
29Amanda StrandvallIF Minken2:19:36+20:28
30Jenny WegebroSundsvalls OK2:20:05+20:57
31Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad2:20:18+21:10
32Margrethe WisløffAsker SK2:21:07+21:59
33Annika MatilainenHelsingin Suunnistajat2:23:05+23:57
34Malin SandstadFreidig2:23:31+24:23
35Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna2:23:43+24:35
36Heidi PlitEspoon Suunta2:24:20+25:12
37Stina NordinSundsvalls OK2:25:00+25:52
38Myrra CarlssonOK Orion2:26:06+26:58
39Siri NyfelerOLG Thun2:27:16+28:08
40Klara DjerfLerums SOK2:27:28+28:20
41Lisa BerggrenOK Kolmården2:27:56+28:48
42Heini RintanenTampereen Pyrintö2:28:07+28:59
43Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL2:28:15+29:07
44Sanni NorrbackaLynx2:28:38+29:30
45Tova OlssonIK Hakarpspojkarna2:28:49+29:41
46Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna2:28:50+29:42
47Karoline AuneHalden SK2:29:02+29:54
48Satu TuomistoVaasan Suunnistajat2:29:22+30:14
49Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna2:29:48+30:40
50Lara MolloyWellington Orienteering Club2:32:35+33:27
51Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering2:32:45+33:37
52Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss2:33:05+33:57
53Moa WestbladOK Ravinen2:33:41+34:33
54Kim HadornNWK Be/So2:34:29+35:21
55Nora Synnøve WoxholthAsker SK2:35:17+36:09
56Emma BlixtOK Hammaren2:37:54+38:46
57Fanny SundbladEksjö SOK2:38:02+38:54
58Thea Sildnes BaklidKonnerud IL2:39:58+40:50
59Oda J SikkelandIL Tyrving2:40:14+41:06
60Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna2:40:21+41:13
61Kristina TedhamreSnättringe SK2:40:59+41:51
62Saga SanderOK Milan2:41:31+42:23
63Sophie GraberOLK Argus2:41:47+42:39
64Tonje Aasheim NymarkNtnui2:42:09+43:01
65Tara MelhuishAustralia2:43:17+44:09
66Jonna JungåkerSundsvalls OK2:43:28+44:20
67Amelia SkalbergBredaryds SOK2:45:13+46:05
68Mara BrüggerNWK Be/So2:45:40+46:32
69Julianne BarbenANCO2:46:44+47:36
70Maria ErikssonEds SK2:48:25+49:17
71Moa HanssonBredaryds SOK2:48:43+49:35
72Alli HaavistoTurun Suunnistajat2:50:03+50:55
73Ronja JungåkerOK Kåre2:50:27+51:19
74Laura KingScottish Junior Squad2:51:15+52:07
75Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK2:53:02+53:54
76Line SølbergOK Tisaren2:53:51+54:43
77Amanda KarlssonOK Ravinen2:56:58+57:50
78Sofia WestinVittjärvs IK3:01:56+1:02:48
79Flavia LehmannOLG Murten3:03:46+1:04:38
80Anna ChelnovaNorthern Wind3:04:57+1:05:49
81Johanna GuståsLinköpings OK3:05:14+1:06:06
82Liinu NummelaMäntsälän Urheilijat3:09:36+1:10:28
83Ellen SkoogOK Hammaren3:13:25+1:14:17
84Elsa HolmgårdKils OK3:18:37+1:19:29
85Agnethe HasliGjø-Vard OL3:18:39+1:19:31
86Andrea SchulerOLG Goldau3:21:34+1:22:26
87Maria PrestbøenSandefjord OK3:29:00+1:29:52
88Céline GuillandOLG Murten3:54:45+1:55:37
89Wilma JanssonVänersborgs SK3:56:05+1:56:57
90Johanna RundqvistOK Nackhe3:56:30+1:57:22
Johanna HagströmFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Lea StäubleOLG Galgenendiskvalificerad
Chloé DudoignonOK Hällenej godkänd
Ingvild FleisjeLillomarka OLej godkänd
Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SKej godkänd
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orienteringej godkänd
Riina JordiOLG Hondrichej godkänd
Elin LundgrenVittjärvs IKej godkänd
Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK, Danmarkej godkänd
Vera MelkildFreidigej godkänd
Jael WältiNWK Be/Soej godkänd
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start
Saskia BuchmüllerOLG Kakowaej start
Zoe DowlingWellington Ranges Orienteering Clubej start
Stina ErikssonJönköpings OKej start
Sanna FasthEksjö SOKej start
Hannah MalmeiNtnuiej start
Amy NymalmPargas IFej start
Sunniva OmdalSandnes ILej start
Caroline PigerreUgly Gully Orienteersej start
Lise TermansenOK Pan Århusej start
Karine VestølVegårshei ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser