Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D18 Elit

2 420 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Siiri SilvennoinenKalevan Rasti1:36:11
2Frida VikströmSundsvalls OK1:43:17+7:06
3Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat1:44:34+8:23
4Maria MäättänenEspoon Suunta1:45:22+9:11
5Isa EnvallIK Hakarpspojkarna1:47:47+11:36
6Katja BrütschOL NWK ZH/SH1:48:31+12:20
7Ella OlssonGrycksbo IF OK1:49:41+13:30
8Hanna WeyOL NWK ZH/SH1:49:44+13:33
9Siana SennEspoon Suunta1:49:57+13:46
10Tilde BacklundOK Södertörn1:50:29+14:18
11Tale StrandKongsberg OL1:51:53+15:42
12Siri SuterEksjö SOK1:51:58+15:47
13Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat1:52:01+15:50
14Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK1:52:16+16:05
15Aurora GjølsjøOK Moss1:52:32+16:21
16Csilla GárdonyiMOM Budapest1:55:03+18:52
16Alicia LundgrenVäxjö OK1:55:03+18:52
18Ronja HuggForsa OK1:55:14+19:03
19Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna1:55:34+19:23
20Andrea RanvikKonnerud IL1:56:31+20:20
21Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF1:57:13+21:02
22Lea WidmerOL NWK ZH/SH1:57:36+21:25
23Johanna Källvik Leufv'enÅmåls OK1:57:51+21:40
24Ane Sofie KroghOppsal Orientering1:58:46+22:35
25Anja ProbstOl Norska1:59:28+23:17
26Tilda ÖstbergStora Tuna OK1:59:44+23:33
27Ella SjöbergTullinge SK1:59:59+23:48
28Irmalinn NilssonHärlövs IF2:00:07+23:56
29Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF2:00:29+24:18
30Tora Aasheim NymarkVaregg Fleridrett2:01:41+25:30
31Frida JohanssonOK Djerf2:01:52+25:41
32Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK2:03:16+27:05
33Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä2:03:41+27:30
34Elin SchagerströmGarphyttans IF2:04:12+28:01
35Åsne Naadland HoloFossum IF2:05:44+29:33
36Moa AlsiöIF Hagen2:06:04+29:53
37Hanna LagerbergOK Södertörn2:06:31+30:20
38Lotta WeyhenmeyerIF Thor2:06:36+30:25
39Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot2:06:46+30:35
40Eline GemperleOLK Argus2:06:50+30:39
41Veera LaaksoviitaSuomussalmen Rasti2:07:19+31:08
42Emilia EngelOK Ravinen2:08:40+32:29
43Elin LindbladOK Djerf2:08:51+32:40
44Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna2:09:54+33:43
45Tindra JernströmAvesta OK2:10:36+34:25
46Corina HüniOLG Thun2:10:41+34:30
47Alva RingiOK Kåre2:10:42+34:31
48Julia RangertIK Hakarpspojkarna2:10:44+34:33
49Veera HaavistoIkaalisten Nouseva-Voima2:11:10+34:59
50Johanna NilssonKungälvs OK2:11:28+35:17
51Sanni HaikonenUlvilan Ura2:12:14+36:03
52Heta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat2:12:20+36:09
53Hanna LindgrenIF Femman2:13:03+36:52
54Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF2:13:16+37:05
55Elsa ChristofferssonOK Renen2:13:23+37:12
56Tilde EngbergHärnösands OK2:14:32+38:21
56Matilda TorrkullaIF Femman2:14:32+38:21
58Ebba HjertbergHestra IF2:15:50+39:39
59Frida HectorSnättringe SK2:16:20+40:09
60Lovisa LagerHalmstad OK2:17:30+41:19
61Hilda AxelssonFK Göingarna2:17:40+41:29
62Maja KindlundOK Tranan2:17:45+41:34
63Ebba JensenSkåneslättens OL2:17:50+41:39
64Hanna JohannessonRonneby OK2:17:53+41:42
65Karin ModinBromma-Vällingby SOK2:18:46+42:35
66Amanda JanssonOK Djerf2:18:50+42:39
67Linnea SkalbergBredaryds SOK2:19:27+43:16
68Elin SvenssonOK Älme2:19:51+43:40
69Tove EkströmLinköpings OK2:19:56+43:45
70Marlin HaavengenKongsberg OL2:20:15+44:04
71Karoline BjørnerødOK Moss2:21:08+44:57
72Lene Berg HanssenByåsen IL2:21:13+45:02
73Karen Hoel JomaasFossum IF2:21:18+45:07
74Jenny VirtalaPargas IF2:22:00+45:49
75Hedda Raadal BjørloHalden SK2:22:23+46:12
76Ella AnderssonOK Södertörn2:22:26+46:15
77Elina HansonKungälvs OK2:23:02+46:51
78Maja PorleVäxjö OK2:24:04+47:53
79Agnes BromanOK Roslagen2:25:04+48:53
80Magdalena NilssonHögåkers OK2:25:26+49:15
81Joëlle MeisterOL NWK ZH/SH2:25:28+49:17
82Ingvild LangeggenKongsberg OL2:26:05+49:54
83Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK2:26:52+50:41
84Flurina BieriOL NWK ZH/SH2:27:31+51:20
85Signe NilssonNyköpings OK2:28:31+52:20
86Sofia JohanssonOK Skärmen2:29:04+52:53
87Vera ChiusoleEksjö SOK2:29:38+53:27
88Stina JohanssonOK Bävern2:30:21+54:10
89Malin KristianssonTrollhättans SOK2:31:41+55:30
90Ellika GrothKungälvs OK2:31:50+55:39
90Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK2:31:50+55:39
92Tindra HjortFalköpings AIK OK2:33:04+56:53
93Malva SteenOK Enen2:34:04+57:53
94Elvira WildheimFK Friskus-Varberg2:36:11+1:00:00
95Tora IndregardIL BUL-Tromsø2:38:31+1:02:20
96Anna Øfsthus GravirAsker SK2:41:33+1:05:22
97Moa KarlssonStorviks IF2:42:17+1:06:06
98Ellen BlennowFalköpings AIK OK2:43:02+1:06:51
99Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF2:43:16+1:07:05
100Linnéa GustafssonOK Hällen2:50:36+1:14:25
101Emma HedlundOK Renen2:51:53+1:15:42
102Elise AusenPorsgrunn OL2:52:52+1:16:41
103Ylva SandénOK Södertörn2:57:57+1:21:46
104Vera RolfssonSkarpnäcks OL3:00:31+1:24:20
105Idunn StrandIL BUL-Tromsø3:00:33+1:24:22
106Elin EdströmHärnösands OK3:07:52+1:31:41
107Kaja Samuelsen SkiriBodø Orientering3:14:19+1:38:08
108Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-Tromsø3:24:35+1:48:24
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Erika Källvik Leufv'enÅmåls OKej godkänd
Maja MörthLeksands OKej godkänd
Tove PetterssonOK Roxenej godkänd
Anniken RanvikKonnerud ILej godkänd
Jenny BaklidKonnerud ILej start
Anna GomanVesaisen Pojatej start
Anna LuegerSU Schöckl Orienteeringej start
Linda RennerOK Södertörnej start
Alva SonessonFalköpings AIK OKej start
Lovisa WeidenSkåneslättens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser