Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D18

3 570 m, 131 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anastassia BotovaKuzmolovo2:08:23
2Elizaveta BotovaKuzmolovo2:14:13+5:50
3Niamh HunterWCOC2:24:34+16:11
4Aino RantalaOunasvaaran Hiihtoseura2:29:21+20:58
5Elin BergOK Ravinen2:30:01+21:38
6Fabienne JakobNWK Be/So2:30:34+22:11
7Michaela ŠklíbováTatran Jablonec2:30:55+22:32
8Julia RajanIFK Lidingö SOK2:31:05+22:42
9Ella PalmIK Hakarpspojkarna2:32:48+24:25
10Sarina ZülligEksjö SOK2:33:25+25:02
11Ylvi KastnerOK Oachkatzlschwoaf2:34:54+26:31
12Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK2:35:12+26:49
13Ida JussilaTampereen Pyrintö2:36:36+28:13
14Moa HjorthDomnarvets GoIF2:39:16+30:53
15Fia SnickarsSolf IK2:41:56+33:33
16Claudia WaltiOK Kolmården2:42:07+33:44
17Heini NivaSK Pohjantähti2:44:44+36:21
18Johanna SärnbrinkOK Tisaren2:44:57+36:34
19Celine WellenreiterOLG Thun2:45:26+37:03
20Marie MaierOK Oachkatzlschwoaf2:46:13+37:50
21Polina ZaytsevaNord West2:46:19+37:56
22Hilda KukonlehtoKangasala SK2:47:27+39:04
23Josefine AnderssonTäby OK2:47:53+39:30
23Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK2:47:53+39:30
25Thynova NikolaSlavia Hradec Kralove2:47:55+39:32
26Clara DahlHärlövs IF2:48:11+39:48
27Alva LindellIF Thor2:50:24+42:01
28Adéla RýdlováTatran Jablonec2:50:40+42:17
29Louise RamebäckUmeå OK2:51:00+42:37
30Lotten SandénOK Södertörn2:52:48+44:25
31Eilidh CampbellScottish Junior Squad2:54:25+46:02
32Ida SundqvistLahden Suunnistajat-372:54:48+46:25
33Ella NordströmKils OK2:55:08+46:45
34Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK2:56:07+47:44
34Katrin SjödénÄlvdalens IF OK2:56:07+47:44
36Adelina FunkeLeksands OK2:56:29+48:06
37Solveig Eline BergIL Tyrving2:57:36+49:13
38Ida JohnssonOK Kåre2:58:21+49:58
39Anna AnderssonPiteå IF Orientering2:58:43+50:20
40Ellen KallerbäckOK Orion2:59:08+50:45
41Jura MacMillanScottish Junior Squad2:59:47+51:24
42Clara SpikLeksands OK3:00:23+52:00
43Kristina FridmanVännäs OK3:00:34+52:11
44Tilda AnderssonTullinge SK3:01:29+53:06
45Linnea HanssonOK Roxen3:02:08+53:45
46Vendela LönkvistOK Vivill3:02:10+53:47
47Anna LithellOK Linné3:02:26+54:03
48Lovisa LängheimTullinge SK3:02:45+54:22
49Wilma BerganderEksjö SOK3:04:11+55:48
50Viktorija DrazdauskaitėOSK Lėvuo Vllnius3:04:28+56:05
51Wilma LarssonOK Tor3:04:55+56:32
52Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK3:07:30+59:07
53Birka ØhlenschlægerOK Pan Århus3:07:33+59:10
54Alice PalmgrenSundsvalls OK3:07:47+59:24
55Roosa LaineEspoon Suunta3:08:26+1:00:03
56Nora AronengHestra IF3:08:41+1:00:18
57Tove PerssonMölndal Outdoor IF3:09:08+1:00:45
58Sandra IsoniemiOK Trian3:09:22+1:00:59
59Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb3:11:04+1:02:41
60Flurina MüllerOLG Galgenen3:11:13+1:02:50
61Mirjam BucherIF Thor3:11:14+1:02:51
61Maja TenghagenHärlövs IF3:11:14+1:02:51
63Anu SaarinenRasti 883:11:23+1:03:00
64Elin DahlmarkVästerås SOK3:11:45+1:03:22
65Alma LeijonHärlövs IF3:11:54+1:03:31
66Jannica LindahlOK Trian3:12:07+1:03:44
67Tara Schwarze-ChintapatlaEborienteers3:12:13+1:03:50
68Lisa BörnstedtKungälvs OK3:12:26+1:04:03
69Sara SundinWaxholms OK3:13:43+1:05:20
70Lea Malin TroxlerNWK Be/So3:13:59+1:05:36
71Sarah PedleyWest Yorkshire Orienteers3:15:16+1:06:53
72Frida SahlmanLinköpings OK3:16:29+1:08:06
73Olivia FröbergOK Roxen3:18:14+1:09:51
74Essi MetsäläHämeenlinnan Suunnistajat3:18:19+1:09:56
75Elena SchulerOLG Chur3:20:03+1:11:40
76Ida JoensuuIF Brahe3:20:26+1:12:03
77Astrid NorgrenStora Tuna OK3:20:34+1:12:11
78Sofia HaglundVaasan Suunnistajat3:20:40+1:12:17
79Livia GiezendannerOLG Chur3:21:36+1:13:13
80Meja EneljungIFK Göteborg3:21:59+1:13:36
81Tina LjungqvistLunds OK3:22:48+1:14:25
82Vera ZüblinOLG Thun3:25:08+1:16:45
83Lotta SankeloSK Pohjantähti3:25:18+1:16:55
84Matilda HagstrandLerums SOK3:27:07+1:18:44
85Paulina StrobelUSV Jena3:27:18+1:18:55
86Klara WallinderGöteborg-Majorna OK3:28:01+1:19:38
87Hilma HolmbackIF Femman3:29:21+1:20:58
88Eli KolstadMo o-klubb3:30:43+1:22:20
89Amanda MellerdalKils OK3:31:56+1:23:33
90Klara MöllerOK Linné3:32:41+1:24:18
91Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK3:34:19+1:25:56
92Emelie BrudinIFK Mora OK3:35:42+1:27:19
93Frida ArnessonSkarpnäcks OL3:38:10+1:29:47
94Sofia ZillingOK Södertörn3:39:03+1:30:40
95Lovisa NordSol Tranås3:39:31+1:31:08
96Marte Karine LarsenKongsberg OL3:39:41+1:31:18
97Katarina NorrbyOK Södertörn3:40:27+1:32:04
98Astrid AnderVallentuna-Össeby OL3:40:32+1:32:09
99Agnes MattssonTandsbyns IF3:40:51+1:32:28
100Tove ErikssonRyda SK3:41:46+1:33:23
101Ingeborg KvarmeIF Sturla3:43:00+1:34:37
102Sara ErlandssonOK Vivill3:51:14+1:42:51
103Sofia GidingVallentuna-Össeby OL3:51:31+1:43:08
104Anik DoblerGlobi OK3:52:01+1:43:38
105Alva RyttherVästerbergslagens OL3:53:26+1:45:03
106Johanna NilssonFK Göingarna3:59:32+1:51:09
107Sofia Danielson DamneBromma-Vällingby SOK3:59:57+1:51:34
108Tyra AlmJärla Orientering4:00:52+1:52:29
109Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK4:01:39+1:53:16
110Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL4:01:47+1:53:24
111Ingrid Wanvik KrogstadmoSelbu OK4:05:34+1:57:11
112Veronica RedtzerAttunda OK4:07:57+1:59:34
113Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK4:13:57+2:05:34
114Hanna SvanbergOK Renen4:25:02+2:16:39
115Johanna StrobelUSV Jena4:28:17+2:19:54
116Marie KalouskovaKotlarka Praha, CZE4:29:55+2:21:32
117Paulina JägstedtHalmstad OK4:30:50+2:22:27
118Lisa HallménOK Tisaren5:31:04+3:22:41
119Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL5:42:12+3:33:49
Klara BolinTullinge SKej godkänd
Elin DahlVisborgs OKej godkänd
Ida HelgessonHestra IFej godkänd
Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gularej godkänd
Lovisa JohanssonKarlskrona SOKej godkänd
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd
Agnes KarlssonÄlvsby IF OKej godkänd
Clara KilperUSV Jenaej godkänd
Tova LarssonLerums SOKej godkänd
Elsa LindeblomHestra IFej godkänd
Linn LugneKils OKej godkänd
Lovisa RingHalmstad OKej godkänd
Kirsty CampbellScottish Junior Squadej start
Jonna LundbäckJärfälla OKej start
Anna PradelUS Primieroej start
Alma WilhelmssonFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser