Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21-1

4 010 m, 92 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara BengtssonSävedalens AIK2:38:49
2Emilia StåhlbergEspoon Suunta2:44:58+6:09
3Rebecka NylinOK Tisaren2:51:03+12:14
4Elina RönnlundIFK Umeå2:51:04+12:15
5Sara LundbladTullinge SK2:51:17+12:28
6Isabel SalénIFK Mora OK2:52:04+13:15
7Julia OhlssonOK Linné2:52:09+13:20
8Moa GustafssonUddevalla OK3:01:32+22:43
9Malin WidénUddevalla OK3:03:24+24:35
10Frida AnderssonFalkenbergs OK3:04:00+25:11
11Pernilla TunisIF Femman3:06:01+27:12
12Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK3:06:29+27:40
13Julia DahlHelsingborgs SOK3:06:56+28:07
14Annie ForsbergOK Ravinen3:07:56+29:07
15Daria KrasilnikovaNord West3:09:33+30:44
16Pim HedbergOK PAN-Kristianstad3:09:42+30:53
17Selja KaartinenAngelniemen Ankkuri3:09:56+31:07
18Jenny ErikssonOK Kåre3:10:24+31:35
19Jenny BjörkÖrkelljunga FK3:11:35+32:46
20Helena AnderssonOK Tisaren3:12:43+33:54
21Stina NilssonUmeå OK3:14:12+35:23
22Ida HöglandIF Brahe3:14:30+35:41
23Moa KjellstrandCentrum OK3:14:40+35:51
24Rebecka AdolfssonOK Kåre3:17:14+38:25
25Zlata MalishevaNord West3:19:27+40:38
26Matilda ErikssonOK Kåre3:20:47+41:58
27Frida EmanuelssonOK PAN-Kristianstad3:22:19+43:30
28Frida HedinHjärnarps OL3:22:39+43:50
29Henna YliluikkiAngelniemen Ankkuri3:25:48+46:59
30Lisa JohanssonOK Rodhen3:27:09+48:20
31Frida ForsbergOK Ravinen3:29:00+50:11
32Julia AdolfssonOK Kåre3:29:15+50:26
33Linnea BörjarsCentrum OK3:30:21+51:32
34Sara WadmanIFK Mora OK3:30:57+52:08
35Mikaela FiskarsOK Raseborg3:33:32+54:43
36Hanna BarkegrenOK Kåre3:35:00+56:11
37Emma BengtssonÅrsunda IF3:36:31+57:42
38Ann-Sofi KarlssonGävle OK3:36:48+57:59
39Iana MelnykKyivska Rus3:37:29+58:40
40Kajsa MattssonOK Kåre3:38:47+59:58
41Susanna MårtenssonStora Tuna OK3:39:01+1:00:12
42Karin FägerlindCentrum OK3:39:59+1:01:10
43Nina HallorOK Tisaren3:44:46+1:05:57
44Amanda BerggrenTullinge SK3:45:25+1:06:36
45Magdalena Vande VoordeTullinge SK3:48:54+1:10:05
46Terese WängdahlStora Tuna OK3:50:34+1:11:45
47Jenny BredfeltLunds OK3:53:43+1:14:54
48Pernilla ErikssonGävle OK3:54:20+1:15:31
49Ella NurmiVaasan Suunnistajat3:55:36+1:16:47
50Tove LagerbergOK Södertörn3:55:44+1:16:55
51Joline IngelssonOK Hammaren3:56:03+1:17:14
52Hanna BerglundOK Kåre4:05:05+1:26:16
53Triin JäädmaaOK Võru4:07:14+1:28:25
54Siri JeppsonKatrineholms OK4:09:21+1:30:32
55Erika JanssonRasbo IK4:11:24+1:32:35
56Kristin BomanGävle OK4:12:17+1:33:28
57Sofie SöderblomFalkenbergs OK4:12:40+1:33:51
58Jaana OlvetRakvere OK4:13:13+1:34:24
59Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro4:15:45+1:36:56
60Karin HagwallLunds OK4:16:09+1:37:20
61Caroline LindelöwHärlövs IF4:22:09+1:43:20
62Maja IngelssonOK Hammaren4:23:48+1:44:59
63Hanna FedosieievaKyivska Rus4:25:10+1:46:21
64Maria BengtssonLånghundra IF4:27:05+1:48:16
65Ebba PegestamOK Ravinen4:27:28+1:48:39
66Rahel BussOLG Birseck4:32:39+1:53:50
67Adela CervenaSlavia Hradec Kralove4:35:25+1:56:36
68Rebecca PeterOLG Birseck4:38:25+1:59:36
69Emma JonssonOK Rodhen4:39:53+2:01:04
70Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK4:45:48+2:06:59
70Seraina MüllerOLG Galgenen4:45:48+2:06:59
72Cecilia WidénFK Boken4:53:54+2:15:05
73Johanna HenrikssonOK Tisaren4:58:29+2:19:40
74Johanna ClarinIF Rigor4:59:59+2:21:10
75Elin NybergLunds OK5:01:00+2:22:11
76Camilla NilssonOK Torfinn5:09:33+2:30:44
77Teodora von FrenckellIFK Lidingö SOK5:10:01+2:31:12
78Elin GidingVallentuna-Össeby OL5:14:42+2:35:53
79Alexandra PeterOLG Birseck5:24:35+2:45:46
80Charlotte KungUmeå OK5:46:21+3:07:32
81Linda ErikssonGävle OK5:47:24+3:08:35
82Annabarbara BeilsteinOLG Birseck5:49:41+3:10:52
83Liliia NikolaienkoKyivska Rus5:55:32+3:16:43
84Elinor LindelöwHärlövs IF6:00:40+3:21:51
85Evelina FolkessonOK Torfinn6:10:54+3:32:05
86Linnea SjölanderOK Gynge7:04:15+4:25:26
Julia BirathStenungsunds OKej godkänd
Anna DowlingWellington Ranges Orienteering Clubej godkänd
Isabel EgliNWK Be/Soej godkänd
Petra EklundLunds OKej godkänd
Maika Moriyaej godkänd
Sophie NilssonHjärnarps OLej godkänd
Emma ArnesenByåsen ILej start
Elina GrahnIFK Lidingö SOKej start
Eva GustafssonHagaby GoIF Örebroej start
Linnea JohnssonOK Nackheej start
Linnea MalmbergStora Tuna OKej start
Tova StålVästerbergslagens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser