Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D50 Motion

2 760 m, 87 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Cecilia ForslundOK Kåre1:55:47
2Anna JöhnemarkStora Tuna OK1:58:21+2:34
3Susanne JohannessonRonneby OK1:58:42+2:55
4Anna-Karin ÖstlundKovlands IF2:03:16+7:29
5Helena ÅhlinHelsingborgs SOK2:06:29+10:42
6Nina PetterssonÅmåls OK2:18:03+22:16
7Eva KappelOK Tyr2:18:57+23:10
8Christina BjörkqvistOK Landehof2:20:52+25:05
9Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK2:21:19+25:32
10Anna KrohnFältjägarnas IF2:23:23+27:36
11Ewa SturkWaxholms OK2:23:45+27:58
12Annika HallNyköpings OK2:24:48+29:01
13Helen AhlstrandOK Vivill2:28:18+32:31
14Åsa LindqvistÖstersunds OK2:29:25+33:38
15Anna BrandhorstJärla Orientering2:30:27+34:40
16Marica HäroldSol Tranås2:31:13+35:26
17Gunilla BergOK Ravinen2:31:26+35:39
18Åsa JadeliusSundsvalls OK2:33:30+37:43
19Lena RambergHallstahammars OK2:33:36+37:49
20Anna HagmanFjärås AIK2:33:57+38:10
21Annette LundeOK Landehof2:34:11+38:24
22Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL2:35:17+39:30
23Elisabeth AssarssonAvesta OK2:35:59+40:12
24Katharina SandströmSundsvalls OK2:37:25+41:38
25Eva LindgrenKFUM Örebro OK2:39:13+43:26
26Kristin SkadsemGanddal IL2:39:30+43:43
27Eva FredrikssonKorsnäs IF OK2:40:42+44:55
28Lena Carlsson-TellIF Hagen2:40:59+45:12
29Heidi OlssonLustens OK2:43:23+47:36
30Heli JalavaVakka-Rasti2:45:28+49:41
31Annika BjörklundIFK Mora OK2:46:00+50:13
32Ann-Kristin AndrénTibro OK2:46:07+50:20
33Antoinette HoferOLG Thun2:48:08+52:21
34Veronica ÅmanOK Botnia2:49:44+53:57
35Claudia MeiliOLG Chur2:50:48+55:01
36Ulrika LogrenSjövalla FK2:52:01+56:14
37Anette OlssonEksjö SOK2:52:24+56:37
38Lisa JonassonÄlvdalens IF OK2:55:17+59:30
39Åsa PonténSelånger SOK2:55:23+59:36
40Virve SaarinenRasti 882:57:54+1:02:07
41Kristina BäckArboga OK2:57:55+1:02:08
42Annika AndréassonFrölunda OL2:58:52+1:03:05
43Helena BerglindOK Södertörn3:00:02+1:04:15
44Eva-Lotta LindYstads IF3:00:21+1:04:34
45Susanna BrynhildsenWing OK3:00:48+1:05:01
46Kirsten RöhrichUSV Jena3:01:12+1:05:25
47Ingela LarssonHestra IF3:04:15+1:08:28
48Li-Min SvenssonOK Älme3:04:42+1:08:55
49Christina VestergrenIK Uven3:05:43+1:09:56
50Stina AnderssonLidköpings VSK3:06:15+1:10:28
51Agnes ModinBromma-Vällingby SOK3:09:56+1:14:09
52Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan3:10:53+1:15:06
53Katarina LundinVästvärmlands OK3:11:43+1:15:56
54ING-Marie NilssonOK Södertörn3:12:43+1:16:56
55Maud GustavssonOK Bävern3:13:22+1:17:35
56Helene SvenssonRånäs OK3:16:44+1:20:57
57Cecilia JanzonOK Måsen3:22:31+1:26:44
58Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK3:24:42+1:28:55
59Elin Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø3:30:43+1:34:56
60Karin JohanssonHallstahammars OK3:35:17+1:39:30
61Ylva LagerbergOK Södertörn3:37:11+1:41:24
62Elisabeth MellinSundbybergs IK3:41:26+1:45:39
63Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared3:42:23+1:46:36
64Lena IngvarssonOK Skogsfalken3:42:32+1:46:45
65Marit BrødreskiftFreidig3:48:15+1:52:28
66Anna Maria SandénOK Södertörn3:48:59+1:53:12
67Hilde Gunn HellenesOK Skeidi3:49:13+1:53:26
68Jeanette BuuschLidköpings VSK3:49:48+1:54:01
69Maria ForsbergTullinge SK3:52:54+1:57:07
70Helena DalénSala OK3:54:08+1:58:21
71Katarina ErikmatsSävedalens AIK3:55:14+1:59:27
72Ann-Sofi PessaHaparanda OK3:57:19+2:01:32
73Katrin KruysseOLK Argus3:57:36+2:01:49
74Maria Elmquist-NygrenFK Boken4:03:31+2:07:44
75Lena JohanssonIFK Sävsjö4:03:52+2:08:05
76Evamarie AnderssonFK Boken4:03:54+2:08:07
77Maria RasmussenNyköpings OK4:06:08+2:10:21
78Lena WesterbergTrollhättans SOK4:08:30+2:12:43
79Eva ErikssonHögåkers OK4:08:33+2:12:46
80Béatrice FinoCO Ambérieu4:08:59+2:13:12
81Annika WessmarkOK Flundrehof4:24:42+2:28:55
82Annica KarlssonTjalve IF Norrköping4:24:43+2:28:56
83Pernilla Knutas LundbladAttunda OK4:42:37+2:46:50
84Heli JurvakainenSuunta Jyväskylä5:05:22+3:09:35
Marie HallbergIF Marin Västej godkänd
Marianne HultqvistVallentuna-Össeby OLej godkänd
Magdalena NordinSkåneslättens OLej godkänd
Annelie AlfredssonMotala AIF OLej start
Beatriz AzagraNydalens SKej start
Sophie CavallinValbo AIFej start
Anna EklöfIF Hallby SOKej start
Andrea ErdeliusIF Rigorej start
Ann-Christine LampinenSelånger SOKej start
Elisabeth LångströmAttunda OKej start
Ingrid OxaasMo o-klubbej start
Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser