Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D65 Motion

2 370 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marita JohanssonOK Stigen2:04:00
2Christina WibronNjurunda OK2:07:03+3:03
3Kerstin CarlssonOK Letstigen2:17:43+13:43
4Turid PeterssonIK Hakarpspojkarna2:17:54+13:54
5Kerstin HägglundLycksele IF2:20:18+16:18
6Gunnel LitzellOK Kullingshof2:23:07+19:07
7Britt BlomLjungskile FK2:25:32+21:32
8Yvonne GalborgenEds SK2:33:05+29:05
9Britt-Louise EdlundIFK Lidingö SOK2:34:13+30:13
10Inger EkmanOK Roxen2:38:43+34:43
11Doris LjungdellEnebybergs IF2:53:45+49:45
12Mona-Lisa Svedelius AlfzonHögåkers OK2:55:46+51:46
13Birgitta JohanssonIK Gandvik3:01:09+57:09
14Karin LönnVandrarringen3:07:26+1:03:26
15Elisabeth CarlinSöders-Tyresö3:08:35+1:04:35
16Lena PerssonVästerbergslagens OL3:12:19+1:08:19
17Catharina JohanssonOK Kolmården3:12:21+1:08:21
18Anna DahlLaxå OK3:16:31+1:12:31
18Lena VestbomOckelbo OK3:16:31+1:12:31
20Ulla MohlinLjusdals OK3:18:36+1:14:36
21Veronica DahlbomHelsingborgs SOK3:22:58+1:18:58
22Karin AnderssonLjusdals OK3:25:23+1:21:23
23Barbro NilssonAndrarums IF3:28:36+1:24:36
24Lena LindgrenOK Järnbärarna3:32:57+1:28:57
25Marianne JovingeVärend GN OL3:33:54+1:29:54
26Christina ÖhmanIF Thor3:34:00+1:30:00
27Ann-Christin AspegrenOK Kontinent3:40:17+1:36:17
28Lena LarssonSävedalens AIK3:41:19+1:37:19
29Barbro HolmbergSödertälje-Nykvarn OF3:47:13+1:43:13
30Lena LarssonHestra IF3:49:33+1:45:33
31Barbro LudvigssonForserums SOK3:49:45+1:45:45
32Gerd Melander JohanssonVaggeryds SOK3:54:25+1:50:25
33Gunilla SlotteOK Botnia3:56:35+1:52:35
34Annika BerglundIF Marin Väst4:06:37+2:02:37
35Margareta HeldFK Åsen4:19:31+2:15:31
36Ingrid WerlinSimlångsdalens IF4:25:39+2:21:39
37Barbro JonssonHestra IF4:36:37+2:32:37
38Ulla KarnebäckAttunda OK4:36:53+2:32:53
39Elsa DalstrandÅmåls OK4:41:10+2:37:10
Gunilla HalvarssonÖstersunds OKej start
Sophie Hedlund StridhOK Gipenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser