Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D70 Kort

2 300 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK1:36:38
2Marianne WikblomIF Minken1:38:43+2:05
3Evy NordSödertälje IF1:50:37+13:59
4Christina FlordalLjusdals OK1:54:23+17:45
5Kristina Nygren FriskAttunda OK1:55:56+19:18
6Monica LarssonOK Tranan2:02:43+26:05
7Eva LindgrenLinköpings OK2:10:07+33:29
8Ing-Marie BergmanVisborgs OK2:10:57+34:19
9Elisabet LundgrenSundsvalls OK2:11:24+34:46
10Margareta NobornSundsvalls OK2:13:43+37:05
11Barbro BengtssonOskarströms OK2:15:10+38:32
11Dagny TirénOK Ravinen2:15:10+38:32
13Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK2:19:03+42:25
14Vibeke VogeliusSilkeborg OK2:20:42+44:04
15Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL2:22:16+45:38
16Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb2:23:22+46:44
17Gun SvenssonRehns BK2:30:01+53:23
18Elisabeth ErikssonOK Milan2:30:20+53:42
19Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK2:32:11+55:33
20Margrit EggliFuersten OK Ettingen2:35:56+59:18
21Eli Rolstad BakkenEiker OL2:35:59+59:21
22Inger PetterssonBjörkfors GoIF2:39:23+1:02:45
23Lena SandahlGamleby OK2:40:20+1:03:42
24Britt-Marie BjörklundVästerviks OK2:44:52+1:08:14
24Inga GustavssonIK Uven2:44:52+1:08:14
26Eva AdolfssonIK Ymer2:45:12+1:08:34
27Lena LindmarkRobertsfors IK2:46:46+1:10:08
28Margareta BirathIBM-Klubben2:47:03+1:10:25
29Ingrid PeterssonSundsvalls OK2:51:53+1:15:15
30Gunilla LarssonHagaby GoIF Örebro2:53:56+1:17:18
31Birgitta WallinTrosabygdens OK2:57:07+1:20:29
32Viveca JernstedtKristinehamns OK3:01:31+1:24:53
33Birgit TisellIK Stern3:08:55+1:32:17
34Gunnel BalckIFK Lidingö SOK3:12:44+1:36:06
35Erika ConradUSV TU Dresden3:15:03+1:38:25
36Adrienne SowoodInvoc3:39:48+2:03:10
37Elisabeth PrettnerLaufklub Kompass Innsbruck Imst3:42:41+2:06:03
38Inga LjungquistLunds OK3:59:15+2:22:37
39Britt-Marie SkogSkogsluffarnas OK6:18:25+4:41:47
Birgitta ArleboKFUM Örebro OKej godkänd
Ella BjerketvedtTrøsken ILej godkänd
Britt-Marie ErikssonOK Gripej godkänd
Margareta JönssonÅkers IFej godkänd
Tuuli KastemaaHirvensalon Heittoej godkänd
Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Lillemor RystedtStora Tuna OKej godkänd
Angelika WeidTSV Jetzendorfej godkänd
Kristin LindbergLunds OKej start
Thorunn Aamodt OvesenLardal OLej start
Bodil RuterOK Älmeej start
Nina SchaadOLG Churej start
Gun ThorssonRyda SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser