Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H13

3 100 m, 176 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kristoffer Strømdal WikFreidig1:23:05
2Jussi AnkeloMS Parma1:25:01+1:56
3Anton PackalenLynx1:25:33+2:28
4Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna1:25:46+2:41
5Odin EkNyköpings OK1:27:51+4:46
6Simon CorneliussonOK Löftan1:29:03+5:58
7Olle RingiOK Kåre1:32:48+9:43
8Hannes MogensenOK Ravinen1:34:23+11:18
9Hannes LindqvistIFK Enskede1:35:43+12:38
10Niels DalgaardKolding OK1:36:11+13:06
11Elias MonsbergerOC Fürstenfeld1:36:15+13:10
12Albin SundströmHestra IF1:36:48+13:43
13Tom WeihartHestra IF1:37:25+14:20
14Elias WesterberghRasbo IK1:37:32+14:27
15Svante SelinFK Göingarna1:38:00+14:55
16Casper KarlssonOK Tor1:38:20+15:15
17Simon NordlanderSundsvalls OK1:39:40+16:35
18Niklas ErlandssonOK Södertörn1:39:46+16:41
19Tim LundbergOK Renen1:39:47+16:42
20Hugo NordlanderSundsvalls OK1:39:59+16:54
21Corsin MüllerOLG Galgenen1:40:34+17:29
22Olle DalinOK Kåre1:40:43+17:38
23Elia GartmannOLG Chur1:41:16+18:11
24Otto TimbyUmeå OK1:41:20+18:15
25Leander WylenmannOLG Pfäffikon1:41:42+18:37
26Wilmer SelinFK Göingarna1:42:30+19:25
27Elis PetersonOK Denseln1:43:12+20:07
28Love BylundIF Thor1:43:28+20:23
29Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF1:44:15+21:10
30Jacob PåledalOK Roxen1:45:09+22:04
31Jonathan Birk NielsenAalborg OK1:48:33+25:28
32Rasmus BerglundRingerike OL1:48:46+25:41
33Tuukka TolkkinenSotkamon Jymy1:49:18+26:13
34Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK1:49:34+26:29
35Olle LångbergHudiksvalls OK1:50:11+27:06
36Elis LiukkonenSundsvalls OK1:51:01+27:56
37Elias ThunbergOK Vivill1:51:26+28:21
38Linus NilssonOK Österåker1:51:58+28:53
39Thomas MaierOC Fürstenfeld1:52:15+29:10
40Hugo SjölanderTäby OK1:52:38+29:33
41Lars Horten JordetVingelen IL1:53:48+30:43
42Nils EngbergHärnösands OK1:54:02+30:57
43Vidar NettelmarkSurahammars SOK1:54:53+31:48
44Axel BrattOK Orion1:55:23+32:18
45Paavo LahtiRastikarhut1:55:34+32:29
46Henrik Julian Fontes AarbuVarteig OL1:55:45+32:40
47Wille SöderqvistOK Kåre1:55:58+32:53
48Sven KehrleOLG Säuliamt1:56:47+33:42
49Elias NyqvistOK Landehof1:57:17+34:12
50Arvid ErikssonOK Tyr1:57:31+34:26
51Erik LundquistOK Ravinen1:59:32+36:27
52Albin PaulssonOK Löftan2:01:00+37:55
53Victor HörnquistAnderstorps OK2:01:26+38:21
54Noa HelgarsTäby OK2:01:31+38:26
55Simon WesthMullsjö SOK2:02:11+39:06
56Fabian AlinderSjövalla FK2:02:17+39:12
57Linus AlinderSjövalla FK2:02:41+39:36
58Edvin OckbornTrollhättans SOK2:02:56+39:51
59Johan ErikssonOK Skogsvargarna2:02:59+39:54
60Anton EngstrandStorviks IF2:03:14+40:09
61Elias HällstenStora Tuna OK2:03:23+40:18
62Axel ErikssonStora Tuna OK2:03:45+40:40
63Sixten PerssonSkogslöparna2:04:21+41:16
64Lukas ErdalenIFK Göteborg2:04:24+41:19
65Simon LundellOK Österåker2:05:21+42:16
66Olle FlorénIF Rigor2:05:48+42:43
67Martin ErikssonAnnebergs GIF2:07:20+44:15
67Tristan HalvorsenFreidig2:07:20+44:15
69Ludvig Svahn LindTumba-Mälarhöjden OK2:07:26+44:21
70Axel AnderssonIF Thor2:08:44+45:39
71Linus NilssonOK Tyr2:09:09+46:04
72Rasmus DoeringGarphyttans IF2:09:23+46:18
73Ludvig EronnLinköpings OK2:09:33+46:28
74Juho LänsiluotoHelsingin Suunnistajat2:09:39+46:34
75Felix HahnSolf IK2:10:00+46:55
76Olle PetersénOK Njudung2:10:42+47:37
77Nils SwartzOK Orion2:13:08+50:03
78Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK2:13:15+50:10
79Olov NorinSundsvalls OK2:14:02+50:57
80Erik SlättOK Alehof2:14:07+51:02
81Jonathan SchacherOLK Argus2:14:17+51:12
82Linus ForsbergOK Ravinen2:14:25+51:20
83Olle MalmKFUM Örebro OK2:14:34+51:29
84Marcus GrunderJärfälla OK2:16:05+53:00
85Janne KahelinVaajakosken Terä2:17:05+54:00
85Elia KämpeÖrkelljunga FK2:17:05+54:00
87Björn RönnestrandFrösö IF2:17:27+54:22
88Mattias LarssonSundsvalls OK2:17:31+54:26
89Noel BengtssonOK Skogshjortarna2:18:14+55:09
90Rasmus TenkanenOK Raseborg2:18:37+55:32
91Ragnar LandeEidskog OL2:18:42+55:37
92Arvid JohanssonOK Djerf2:20:23+57:18
93Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL2:20:32+57:27
94Elia SchnyderOLC Omström-Sense2:22:37+59:32
95Malte AlbinssonOK Österåker2:22:45+59:40
96Joar BäckmanFrösö IF2:22:47+59:42
97Oskar BlomOK Löftan2:24:58+1:01:53
98Arvid SvenssonBjörkfors GoIF2:25:41+1:02:36
99Simon NylundOK Raseborg2:26:12+1:03:07
100Oliver UdellSolf IK2:26:17+1:03:12
101Albin KarlsmoIK Uven2:26:24+1:03:19
102Filip HatlenTullinge SK2:26:43+1:03:38
103Emil AlbinssonOK Skogsfalken2:27:14+1:04:09
104Edvin LundOK Renen2:27:34+1:04:29
105Axel TrofastTullinge SK2:27:54+1:04:49
106Elias LjungdellTäby OK2:29:59+1:06:54
107Hugo AtterbrandOK Kåre2:30:57+1:07:52
108Olle SandbergOK Älvsjö-Örby2:33:14+1:10:09
109Marcus BarbozaAttunda OK2:33:55+1:10:50
110Juho KivilaaksoLynx2:34:40+1:11:35
111Aron SidenvallHudiksvalls OK2:35:26+1:12:21
112Axel HejdenbergGävle OK2:36:14+1:13:09
113Vegard Lereim StorliFreidig2:36:46+1:13:41
114Linus NordinOK Renen2:37:02+1:13:57
115Anton ForsströmOK Botnia2:37:58+1:14:53
116Hans BräuerUSV Jena2:40:11+1:17:06
117Hugo MartinssonFK Finn2:40:43+1:17:38
118Viktor ÖhmanSkogslöparna2:40:56+1:17:51
119Emil KreutnerSOK Viljan2:41:12+1:18:07
120Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb2:43:04+1:19:59
121Sebastian SjöqvistOK Måsen2:44:14+1:21:09
122Wilmer RexSundsvalls OK2:46:04+1:22:59
123August GörasLeksands OK2:46:45+1:23:40
124Einar SörqvistMarkbygdens OK2:47:38+1:24:33
125Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK2:48:00+1:24:55
126Daniel KraftAlmby IK2:48:32+1:25:27
127Alfred JeppssonOK Hammaren2:50:08+1:27:03
128Axel WiknerOK Österåker2:52:11+1:29:06
129Gustav LundqvistHalmstad OK2:55:11+1:32:06
130Olof OlssonOK Kåre2:56:47+1:33:42
131Alwin EinarssonKungälvs OK2:57:58+1:34:53
132Vilmer LindströmOK Skogsfalken3:00:40+1:37:35
133Casper TuressonHärlövs IF3:05:19+1:42:14
134Hampus KarlssonOK Hammaren3:05:23+1:42:18
135Olle GahnshagOK Kåre3:05:36+1:42:31
136Axel NilssonÖrkelljunga FK3:11:40+1:48:35
137Olle MalmströmLinköpings OK3:12:31+1:49:26
138Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna3:13:24+1:50:19
139Adam SparrmanOK Linné3:18:11+1:55:06
140Emil ÅslundSol Tranås3:18:52+1:55:47
141Ben FrimanSolf IK3:20:07+1:57:02
142Karl ForsgrenVästerbergslagens OL3:26:06+2:03:01
143Rasmus VibergOK Roxen3:27:30+2:04:25
144Rasmus LarssonBredareds IF3:32:01+2:08:56
145Adrian WidmarkUmeå OK3:42:00+2:18:55
146Anton KarlssonFK Finn3:48:03+2:24:58
147Melwin ArvidssonIF Rigor3:59:56+2:36:51
148Liam WingstedtHalden SK4:01:17+2:38:12
149Ilija Lyatoshinsky4:04:19+2:41:14
150William HäggkvistOK Nolaskogsarna4:06:35+2:43:30
151Enar ØstvoldHeming Orientering4:10:01+2:46:56
152Albin BoellIFK Göteborg4:49:12+3:26:07
153Anton DyreliusSnättringe SK5:15:10+3:52:05
Arvid AlbinssonHjärnarps OLej godkänd
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Måns BergqvistGarphyttans IFej godkänd
Hugo BjörkhammerBjörkfors GoIFej godkänd
Oskar ErlandssonSundsvalls OKej godkänd
Nikita GrishchukKuzmolovoej godkänd
Rasmus HedarOK Torej godkänd
Isak HolmgårdKils OKej godkänd
Oliver HåkanssonOK Orionej godkänd
Helmer JöhnemarkStora Tuna OKej godkänd
Kaapo LehtonenLahden Suunnistajat-37ej godkänd
Tim MartnerFrölunda OLej godkänd
Oskar NowénFrösö IFej godkänd
Jakob OlssonOckelbo OKej godkänd
Love PalmgrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Dante RangertKungälvs OKej godkänd
Emil SeldénIF Rigorej godkänd
Paul SteineOLG Rymenzburgej godkänd
Carl Johan StåhlSävedalens AIKej godkänd
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Lucas SöderbergGävle OKej godkänd
Rasmus WidelundOK Kåreej godkänd
Victor WikmanOK Nolaskogsarnaej godkänd
Dennis BjurstedtSurahammars SOKej start
Andrei GalateanuUnefs Bucuresti - Romaniaej start
Tore HambergÖstersunds OKej start
Noah KrikströmHjärnarps OLej start
Axel SchölinTäby OKej start
Miro SivonenTampereen Pyrintöej start
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser