Swedish Orienteering Federation

Official overall results for O-Ringen Höga Kusten, after 3 races

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listPrint

Name: O-Ringen Höga Kusten
Organisers: Ångermanlands Orienteringsförbund / O-Ringen
Date: Sunday 22 July 2018 - Friday 27 July 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (overall)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (overall)Etapp 4, långEtapp 4, lång (overall)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (overall)

H14 Kort

2 660 m, 51 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Bruno GöranssonAlmby IK1:12:31
2Alfred SjödinOK Tisaren1:14:11+1:40
3Liam KarlssonAlvesta SOK1:18:19+5:48
4Rasmus KarlssonOK Denseln1:18:59+6:28
5Elis Bergendahl HanssonIF Thor1:20:12+7:41
6Arvid JonforsenHallstahammars OK1:22:28+9:57
7Arvid JonssonRobertsfors IK1:22:36+10:05
8Noé ZahndOLG Thun1:23:53+11:22
9Jesper UnanderSundsvalls OK1:26:40+14:09
10Erik ElfÖlmstads IS1:30:55+18:24
11Eric JohanssonOK Kåre1:33:02+20:31
12Martin KaiserIF Sturla1:33:08+20:37
13Emil AnterudVäsby OK1:38:19+25:48
14Felix MoosmannOrienteering Innsbruck Imst1:41:43+29:12
15Linus YtterbomKovlands IF1:43:10+30:39
16Emil GrönroosOK Alehof1:46:35+34:04
17Erik GustafssonDegerfors OK1:46:38+34:07
18Viktor EricsonSundbybergs IK1:47:14+34:43
19Carl SandqvistVästerås SOK1:48:31+36:00
20Noel Persson FerreraSkarpnäcks OL1:49:32+37:01
21Erik EksbergRydboholms SK1:50:25+37:54
22Lowe HammarFK Herkules1:52:53+40:22
23Johannes WikströmOK Tyr1:54:24+41:53
24Erik NilssonOK PAN-Kristianstad1:56:06+43:35
25Oscar ÖsterlundIK Ymer1:58:50+46:19
26Alvin JohanssonOK Njudung2:02:06+49:35
27Ville IsoniemiOK Trian2:03:35+51:04
28Nils BlombergSegersta OK2:04:56+52:25
29Ivar StenälvValbo AIF2:05:05+52:34
30Alain HoferOLG Thun2:05:24+52:53
31Valter DrejmoOK Landehof2:06:48+54:17
32Ludvig KarlssonTrollhättans SOK2:08:17+55:46
33Robin AnderssonTrollhättans SOK2:12:38+1:00:07
34Johan BylanderKarlsbyhedens OK2:13:11+1:00:40
35Elias StenbackaVaasan Suunnistajat2:13:22+1:00:51
36Olof AnderssonOK Södertörn2:13:24+1:00:53
37Emil BlidefalkOK Södertörn2:13:57+1:01:26
38Toon Van BruggenTrol Belgium2:16:54+1:04:23
39Olle KullmanOK Alehof2:18:06+1:05:35
40Nils HårdGagnefs OK2:25:02+1:12:31
41Hannes JohanssonOK Älme2:34:06+1:21:35
42Albin AppelgrenTrollhättans SOK2:39:25+1:26:54
43Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna2:42:57+1:30:26
44Aaron HeumaderOrienteering Innsbruck Imst2:59:47+1:47:16
45Martin LauriGammelstads IF4:16:19+3:03:48
Jakob EhrsIF Femmanmispunched
Oliwer GöranssonLidköpings VSKmispunched
Malte HellgrenIF Thormispunched
Elias JavehedTäby OKmispunched
Malte LandforsLustens OKmispunched
Benedikt PerktoldOrienteering Innsbruck Imstmispunched
Hannes GranlundIF Minkendid not start
Tidemann LierIndre Østfold OKdid not start
Max PetterssonOK Renendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements