Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H16

3 920 m, 186 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel ElmbladBredaryds SOK1:43:17
2Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK1:46:16+2:59
3Aaro OjalaKouvolan Suunnistajat1:46:27+3:10
4David BorgSödertälje-Nykvarn OF1:46:34+3:17
5Daniil FominNord West1:48:37+5:20
6Axel LundgrenSundsvalls OK1:51:31+8:14
7Jesper JohanssonOK Löftan1:52:15+8:58
8Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK1:52:32+9:15
9Dmitry StepanovNord West1:54:12+10:55
10Mikhail BelyakovRussia1:55:37+12:20
11Valter PetterssonOK Tisaren1:55:52+12:35
12Isak HagbergKalmar OK1:58:24+15:07
13Aron ÖstangårdGamleby OK1:58:46+15:29
14Jonas CarlssonStora Tuna OK1:59:02+15:45
15Melker LundinOK Hällen1:59:19+16:02
16Sondre YtterbøAsker SK2:01:27+18:10
17Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK2:01:47+18:30
18Nils SchagerströmGarphyttans IF2:02:33+19:16
19Alex VirtalaPargas IF2:03:25+20:08
20Felix DrejmoOK Landehof2:04:44+21:27
21Emil JanssonIK Falken2:05:18+22:01
21Henrik PetrisiVästerbergslagens OL2:05:18+22:01
23Iivari WillmanRastikarhut2:06:50+23:33
24Ludvig SigrandOK Södertörn2:07:04+23:47
25Janis HutzliOL Regio Wil2:07:37+24:20
26Manne HammarbergJärfälla OK2:08:00+24:43
27Felix BäckstädeVisborgs OK2:08:07+24:50
28Rasmus PetterssonOK Djerf2:10:46+27:29
29Emil AxelssonLerums SOK2:10:56+27:39
30Isak OlssonStigsökarna2:11:21+28:04
31Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK2:11:47+28:30
32David MelinOK Rodhen2:11:56+28:39
33Tobias SnellOK Renen2:12:00+28:43
34Gustav OhlinOK Tranan2:12:02+28:45
35Simon RüeggOLG Chur2:12:04+28:47
36Vetle DrageKongsberg OL2:12:05+28:48
37Erik BrandtDomnarvets GoIF2:12:17+29:00
38Karl LundinOK Hällen2:12:45+29:28
39Lukas WernerIFK Lidingö SOK2:13:33+30:16
40Emil LaaksonenEspoon Suunta2:13:51+30:34
41Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb2:14:08+30:51
42Anton GunnarssonBredaryds SOK2:14:39+31:22
43Jari SuterEksjö SOK2:14:57+31:40
44Axel NalbinMullsjö SOK2:15:12+31:55
45Felix FinsrudAsker SK2:15:15+31:58
46Magnus Eide-FredriksenHeming Orientering2:15:32+32:15
47Gustav WirénAttunda OK2:17:02+33:45
48Oskar SundblomRånäs OK2:17:42+34:25
49Valtteri LahtiRastikarhut2:18:04+34:47
50John McLellandOK Rodhen2:18:12+34:55
51Jørgen SchjølbergTynset IF2:18:14+34:57
52Hannes LindahlSundsvalls OK2:19:21+36:04
53Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK2:20:49+37:32
54Arvid KronmarKarlskrona SOK2:21:12+37:55
55Henrik ReuschHeming Orientering2:22:42+39:25
56Martin RinnbäckOK Ravinen2:23:06+39:49
57Nils KörleOK Landehof2:23:48+40:31
58Kristian ØstermannHeming Orientering2:23:51+40:34
59Dominique SchmidOLG Galgenen2:23:53+40:36
60Antti SorsaEspoon Suunta2:23:57+40:40
61Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF2:24:43+41:26
62Isak AnängenNyköpings OK2:25:18+42:01
63Dominic SchacherOLK Argus2:26:40+43:23
64Soma GárdonyiMOM Budapest2:26:50+43:33
65Erik Lidström LauriSnättringe SK2:27:30+44:13
66Alfred LängheimTullinge SK2:27:55+44:38
67Jakob NilssonUmeå OK2:29:45+46:28
68Tobias RøddeGanddal IL2:29:49+46:32
69Felix SilverGävle OK2:30:46+47:29
70Albin LindskogOK Ravinen2:31:17+48:00
71Sixten EkbladhSol Tranås2:31:30+48:13
72Jakob Gadefors-NauHaninge SOK2:32:14+48:57
73Joel HabermacherOLK Argus2:32:45+49:28
74Ferdinand FremmingHeming Orientering2:32:59+49:42
75Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK2:34:00+50:43
76Mikko MäättäläEspoon Suunta2:34:15+50:58
77Jack ForrestTorquay Boys OC2:34:18+51:01
78Henry SvensVästerbergslagens OL2:35:05+51:48
79Jonne LiukkonenSundsvalls OK2:35:06+51:49
80Theis MunktvedAllerød OK2:35:49+52:32
81Mikkel HoltFreidig2:35:55+52:38
82Alfred LiljeströmGävle OK2:36:04+52:47
83Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen2:38:00+54:43
84Simon NordbergGöteborg-Majorna OK2:39:28+56:11
85Linus MalmKFUM Örebro OK2:40:01+56:44
86Seth BorglundHärnösands OK2:40:11+56:54
87Simon FogelströmTorsås OK2:40:26+57:09
88Carl ÅsLunds OK2:41:14+57:57
89Samuel LindénAttunda OK2:42:14+58:57
90Albin ForsbergLånghundra IF2:42:16+58:59
91Linus TäckOK Hammaren2:42:21+59:04
92Fabian ValleriusGamleby OK2:42:35+59:18
93Karl GranathOK Kåre2:42:57+59:40
94Gustav KüglerSigtuna OK2:43:19+1:00:02
95Emil RavakkoSävedalens AIK2:43:21+1:00:04
96Matias MaronenLynx2:43:23+1:00:06
97Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK2:43:26+1:00:09
98Albin PerssonHalmstad OK2:44:05+1:00:48
99William MatthewsTorquay Boys OC2:45:53+1:02:36
100Alvar MelinHaninge SOK2:46:22+1:03:05
101Gustav HägglundOK Nolaskogsarna2:46:34+1:03:17
102Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb2:46:37+1:03:20
103Benjamin ClaessonJönköpings OK2:46:49+1:03:32
104Isak BerggrenGävle OK2:48:25+1:05:08
105Elias ThörnbladTrollhättans SOK2:48:59+1:05:42
106Gard FrostAlta OL2:49:08+1:05:51
107Isak WestringJärfälla OK2:49:35+1:06:18
108Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK2:49:36+1:06:19
109Viggo JohanssonSkåneslättens OL2:53:01+1:09:44
110Nico PöhlmannUSV Jena2:53:28+1:10:11
111Eskil FrischknechtAlta OL2:53:58+1:10:41
112Emil SoneAttunda OK2:55:52+1:12:35
113Obbie FoxTorquay Boys OC2:56:02+1:12:45
114Joakim Wilkens JernbergNydalens SK2:56:52+1:13:35
115Tor RönnestrandFrösö IF2:56:55+1:13:38
116Sune Raknes SogstadGjø-Vard OL2:57:41+1:14:24
117Melker AnderssonOK PAN-Kristianstad2:58:04+1:14:47
118Alexander MitchellHOC2:58:05+1:14:48
119Martin SandqvistVästerås SOK2:59:00+1:15:43
120Hannes RosendahlIF Marin Väst3:00:50+1:17:33
121Kristoffer HelminsenFredrikstad SK3:01:08+1:17:51
122Lukas JohanssonSundsvalls OK3:02:02+1:18:45
123Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL3:02:03+1:18:46
124Peter BergerBerger-Clan3:02:18+1:19:01
125David MårtenssonGarphyttans IF3:03:26+1:20:09
126Albin HainkeSnättringe SK3:04:13+1:20:56
127Arvid BylundIF Thor3:04:34+1:21:17
128Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK3:06:17+1:23:00
129Joel Aristondo MagnussonOK Tor3:07:38+1:24:21
130Axel HedströmÖstersunds OK3:07:57+1:24:40
131Sam JohnsonTorquay Boys OC3:11:00+1:27:43
132Linus HalvorsenSkarpnäcks OL3:11:34+1:28:17
133Einar EideByåsen IL3:11:50+1:28:33
134Ole Kristian TaksdalGanddal IL3:12:40+1:29:23
135Gustav GöranssonArboga OK3:14:09+1:30:52
135Erik ThoressonAndrarums IF3:14:09+1:30:52
137Erik JohnssonOK Kolmården3:14:42+1:31:25
138John WolgastSnättringe SK3:17:14+1:33:57
139Erik NilssonDalaportens OL3:17:19+1:34:02
140Gustav BjörklundIFK Enskede3:18:27+1:35:10
141Jacob ÖstermanVänersborgs SK3:18:32+1:35:15
142Filip BäckArboga OK3:18:33+1:35:16
143Lukas GustafssonIK Ymer3:19:28+1:36:11
144Hampus WiknerOK Österåker3:20:20+1:37:03
145Martin BlombergLycksele IF3:20:35+1:37:18
146Ludvig CarlbomUlricehamns OK3:22:25+1:39:08
147Markus Andreas BreivoldGanddal IL3:22:43+1:39:26
148Waldemar von FrenckellIFK Lidingö SOK3:26:28+1:43:11
149Arvid LundqvistHalmstad OK3:27:21+1:44:04
150Jakob FredbyOK Renen3:29:26+1:46:09
151Erik JohanssonOK Alehof3:30:38+1:47:21
152Magnus FossumIK Grane Arendal Orientering3:32:47+1:49:30
153Hugo FriskVästerås SOK3:33:12+1:49:55
154Fredrik JunevikLeksands OK3:37:59+1:54:42
155Ludde BlomIFK Enskede3:38:23+1:55:06
156Zebastian ArfwedsonFrölunda OL3:38:57+1:55:40
157Elis SandbergAlfta-Ösa OK3:42:54+1:59:37
158Carl HenrikssonRånäs OK3:45:31+2:02:14
159Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK3:46:41+2:03:24
160Jonas BjörsLjusdals OK3:47:37+2:04:20
161Emil AhlströmVästerås SOK3:50:40+2:07:23
162Tommi ViiloTampereen Pyrintö3:55:00+2:11:43
163Olle MolinOK Klemmingen3:58:36+2:15:19
164Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna4:19:01+2:35:44
165Pontus ThuressonSkåneslättens OL4:29:19+2:46:02
166Noa StenälvValbo AIF4:31:55+2:48:38
167Simon LiljaIFK Lidingö SOK4:32:10+2:48:53
168Aron BjörklundOK Botnia4:32:19+2:49:02
169Emil KarlssonVäsby OK4:32:54+2:49:37
170Tõnis JäädmaaOK Võru4:34:22+2:51:05
171Alfred ÖstergrenAlvesta SOK6:01:59+4:18:42
Edvin BorneFrölunda OLej godkänd
Erlend BörliFossum IFej godkänd
Nils Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
Viktor HolmgrenUmeå OKej godkänd
Christopher LadimOK Mossej godkänd
Mattias LauriFK Herkulesej godkänd
Theodor LierIndre Østfold OKej godkänd
Johan LundbäckJärfälla OKej godkänd
Melvin NilssonHärlövs IFej godkänd
Melker NordgrenOK Kåreej godkänd
Håkon SæternesByåsen ILej godkänd
Christian ScherrerOLG Churej godkänd
Kevin SjölanderOK Rodhenej godkänd
Tommy WrightTorquay Boys OCej godkänd
August ØenHeming Orienteringej godkänd
Arvid BlomsterRonneby OKej start
Thobias BrodinIFK Mora OKej start
Philip ForngrenTäby OKej start
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresöej start
Jakob GunnarssonLerums SOKej start
Simon JohanssonOK Kolmårdenej start
Axel MålargårdTäby OKej start
Hampus PerssonOK Enenej start
Karl PetersénOK Njudungej start
Ådne SkjærsteinIL Tyrvingej start
Olli TiainenEspoon Suuntaej start
Florin WeyOLG Goldauej start
Teodor ÄlvegranVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser