Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H17-20 Kort

3 510 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mikko EerolaTampereen Pyrintö1:49:08
2Rickard DjerfHalden SK1:55:36+6:28
3Victor ThörnkvistSol Tranås2:07:33+18:25
4Petter BodingIFK Lidingö SOK2:13:46+24:38
5Emil JohanssonOK Bävern2:16:11+27:03
6Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF2:18:02+28:54
7Rasmus TäckOK Hammaren2:26:13+37:05
8Lukas WadstenOK Landehof2:35:06+45:58
9Tobias MächlerOLG Galgenen2:35:32+46:24
10Göran HeinemannSV Robotron Dresden2:44:15+55:07
11Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF2:45:09+56:01
12Simon BjörnehällOK Gränsen2:54:07+1:04:59
13Alfred RehnVästvärmlands OK2:56:43+1:07:35
14Jesper NyströmIF Thor2:58:25+1:09:17
15Povel HedbergLunds OK3:02:33+1:13:25
16Vegard Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø3:02:45+1:13:37
17Martin KoflerOrienteering Innsbruck Imst3:10:32+1:21:24
18Jesper MattiVittjärvs IK3:14:52+1:25:44
19Dorian DialerOrienteering Innsbruck Imst3:15:48+1:26:40
20Anton HanssonOK Djerf3:16:31+1:27:23
21Roman SchuhOrienteering Klosterneuburg3:16:59+1:27:51
22Emil AlpbergAlmby IK3:23:08+1:34:00
23Kent StrömbergOK Roxen3:23:27+1:34:19
24Maximilian EggerOrienteering Innsbruck Imst3:25:47+1:36:39
25Nils HammarFK Herkules3:28:10+1:39:02
26Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK3:31:36+1:42:28
27Joni HemminkiRasti-Jussit3:36:01+1:46:53
28Lorenz SchneggOrienteering Innsbruck Imst3:40:30+1:51:22
29Matyáš RůtaTatran Jablonec3:42:11+1:53:03
30Ola EklundKatrineholms OK3:43:53+1:54:45
31Axel JohanssonFinspångs SOK3:46:27+1:57:19
32Zijie NingCrazy Young3:47:20+1:58:12
33Nils BabtistBromma-Vällingby SOK3:51:36+2:02:28
34Elias LarssonOK Enen3:51:58+2:02:50
35Yngve AaenStjørdals-Blink Orientering3:54:14+2:05:06
36Edvin WaldfeltFinspångs SOK3:54:45+2:05:37
37Fritjof AnderssonOK Landehof3:56:34+2:07:26
38Emil ErikmatsSävedalens AIK3:57:08+2:08:00
39Elias NäslundOK Hammaren3:58:36+2:09:28
40Martin EwerzOrienteering Innsbruck Imst4:02:49+2:13:41
41Gustav WallinTäby OK4:06:33+2:17:25
42Alexander Skaug YtterbølHalden SK4:10:07+2:20:59
43Fabian SchirmerOrienteering Innsbruck Imst4:20:15+2:31:07
44Oskar BütikoferLjusdals OK4:22:47+2:33:39
45Robin Van StarkenburgFK Göingarna4:47:25+2:58:17
46Anton HenningssonLunds OK5:08:44+3:19:36
47Benjamin GabrielssonKungälvs OK5:12:46+3:23:38
Sivert BellingmoOL Gaulaej godkänd
Axel ElmarssonWaxholms OKej godkänd
Jan ErneOLG Cordobaej godkänd
Erik FlodmanOK Hammarenej godkänd
Daniel WendeliusIFK Lidingö SOKej godkänd
Daria CrameriOLG Pfäffikonej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser