Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21-2

4 800 m, 125 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sindre JohannessenFreidig2:40:34
2Fredrik EdénIFK Göteborg2:45:14+4:40
3Simon LundinFinspångs SOK2:46:17+5:43
4Mattias MillingerJärla Orientering2:52:22+11:48
5Isak LangerakJärfälla OK2:53:47+13:13
6Albin ThunbergSävedalens AIK2:54:49+14:15
7Martin HunhammarOK Ravinen2:55:13+14:39
8Emil KaleredOK Denseln2:57:10+16:36
9Ari-Pekka LassilaKoovee2:59:04+18:30
10Tobias ÖströmOK Tyr2:59:38+19:04
11Erik BerzellJärla Orientering3:00:26+19:52
12Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voima3:00:51+20:17
13Anton NilssonJärla Orientering3:02:03+21:29
14Hugo DahlbergHaninge SOK3:02:13+21:39
15Timo MähönenIFK Lidingö SOK3:03:27+22:53
16Arvid VågIFK Göteborg3:05:03+24:29
17Håvard MyhreBäkkelagets SK3:06:15+25:41
18Joar SvartholmBergnäsets AIK3:08:18+27:44
19Caj SnickarsOK773:12:07+31:33
20Mattis HoltFreidig3:12:32+31:58
21Morgan KarlssonSundbybergs IK3:12:34+32:00
22Jonas CarlssonSundbybergs IK3:12:38+32:04
23Peter ErikssonLinköpings OK3:16:42+36:08
24Gustav BoquistIK Uven3:17:31+36:57
25Håkan PetterssonOK Djerf3:18:21+37:47
26Anders VedinSundsvalls OK3:18:46+38:12
27Emil NilssonUmeå OK3:19:01+38:27
28David MellinSundbybergs IK3:21:02+40:28
29Raul FerraKoovee3:23:18+42:44
30Johan SöderlundOK Tyr3:25:58+45:24
31Vetle ChristiansenBækkelagets SK3:26:32+45:58
32Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK3:26:56+46:22
33Dag StridhUmeå OK3:30:46+50:12
34Victor AxbomOK Landehof3:30:47+50:13
35Johan WikströmSävedalens AIK3:32:01+51:27
36David LundstenVittjärvs IK3:33:03+52:29
37Martin AnkelOK Alehof3:33:04+52:30
38Tomas BorilKOS Tesla BRNO3:33:58+53:24
39Robert PetterssonIF Thor3:34:31+53:57
40Eric HanssonIK Hakarpspojkarna3:34:36+54:02
41Patrik JohanssonKexholms SK3:34:38+54:04
42Juno KimOLG Chur3:35:20+54:46
43Tommy ÅbackaIF Brahe3:37:03+56:29
44Fredrik NorellFrölunda OL3:37:51+57:17
45Simon MarteliusAttunda OK3:37:57+57:23
46Jonas LundgrenLinköpings OK3:38:32+57:58
47Måns LennermoNässjö OK3:39:20+58:46
48Pontus JanssonKungälvs OK3:40:45+1:00:11
49Erik KarlssonMålilla OK3:41:37+1:01:03
50Fabian GürtlerOLG Kakowa3:41:38+1:01:04
51Santeri AikioKuusamon Erä-Veikot3:42:05+1:01:31
52Lars Berge OwrenFreidig3:43:30+1:02:56
53Thomas PetterssonAttunda OK3:43:52+1:03:18
54Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK3:45:08+1:04:34
55Axel BengtsonSol Tranås3:45:55+1:05:21
56Oskar ÖqvistBergnäsets AIK3:46:18+1:05:44
57Morten SundliGanddal IL3:47:13+1:06:39
58Oskar LindEksjö SOK3:47:27+1:06:53
59Joakim BerglundSävedalens AIK3:48:38+1:08:04
60Fredrik JohanssonBredaryds SOK3:48:51+1:08:17
61Erik SöderhjelmLitsbygdens SK3:49:15+1:08:41
62Coni MeiliOLG Chur3:52:02+1:11:28
63Andreas JohanssonIFK Göteborg3:52:45+1:12:11
64Emil AnderssonTullinge SK3:53:32+1:12:58
65David HectorSnättringe SK3:53:55+1:13:21
66Niklas MannbergHögåkers OK3:55:58+1:15:24
67Martin NorrbomSala OK3:57:00+1:16:26
68Andreas LundstenVittjärvs IK3:57:10+1:16:36
69Nils HenrikssonBergnäsets AIK3:58:42+1:18:08
70Joakim BergBromma-Vällingby SOK3:59:18+1:18:44
71Ville SundelinRastikarhut3:59:47+1:19:13
72Joakim SkärlénHaninge SOK4:01:38+1:21:04
73Joel HallbergIFK Hedemora OK4:01:59+1:21:25
74Erik SköldLinköpings OK4:02:24+1:21:50
75Filip Salén4:03:55+1:23:21
76Henrik PerssonUmeå OK4:04:20+1:23:46
77Simon NilssonEksjö SOK4:04:34+1:24:00
78Isak ForsbergHögåkers OK4:04:57+1:24:23
79Anders HaflanOL Tønsberg og Omegn4:05:46+1:25:12
80Ruslan NikolayenkoKyivska Rus4:06:44+1:26:10
81Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL4:08:29+1:27:55
82Anton GumaeliusWaxholms OK4:10:03+1:29:29
83Erik BengtssonSävedalens AIK4:11:43+1:31:09
84Lukas HoferOLG Thun4:12:02+1:31:28
85David GrossmannOLG Thun4:12:19+1:31:45
86Jonas LundbladTullinge SK4:13:10+1:32:36
87Erik ToomingasSundsvalls OK4:13:42+1:33:08
88Mårten LundqvistSundbybergs IK4:17:02+1:36:28
89Lukas OlssonVäsby OK4:21:52+1:41:18
90Heikki HaapakoskiRastikarhut4:25:09+1:44:35
91Benjamin MisteliOLG Kakowa4:27:28+1:46:54
92Nver SurenianKyivska Rus4:29:07+1:48:33
93Peter SöderströmOK Raseborg4:32:29+1:51:55
94Bobby BrahmIFK Kiruna4:32:38+1:52:04
95Marcus HanssonLinköpings OK4:32:46+1:52:12
96Sindre Engzelius GylverNtnui4:36:32+1:55:58
97David PustaiTatran Jablonec4:39:37+1:59:03
98Cristian LarssonKöping-Kolsva OK4:41:29+2:00:55
99Simon LennermoNässjö OK4:43:20+2:02:46
100Jacob SvenssonSöders-Tyresö4:43:34+2:03:00
101Takashi Yamada4:50:04+2:09:30
102Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö4:50:19+2:09:45
103Niklas FriesUmeå OK4:54:02+2:13:28
104Gian-Reto SchaadOLG Chur4:58:07+2:17:33
105Petter LindSkogsluffarnas OK4:58:25+2:17:51
106Samuel ÖrnMarkaryds FK4:59:35+2:19:01
107Karl KarlssonTjalve IF Norrköping5:01:01+2:20:27
108Markus NordmarkNässjö OK5:02:35+2:22:01
109Johan CelanderKöping-Kolsva OK5:02:43+2:22:09
110Erik ErlandssonOK Vivill5:04:36+2:24:02
111Joakim OlssonVäsby OK5:15:15+2:34:41
112Luzian CaduffOLG Birseck5:16:15+2:35:41
113Love Lindström5:16:30+2:35:56
114Aleksandr ManoilovJärfälla OK5:18:31+2:37:57
115Nils Ola KvamFreidig5:18:45+2:38:11
116Fredrik SetterqvistOK Södertörn5:37:57+2:57:23
117Fredric JohanssonSnättringe SK6:10:12+3:29:38
118Peter UranNtnui6:18:20+3:37:46
119Filip OlssonVäsby OK6:56:14+4:15:40
Marcus BeckiusOK Tyrej godkänd
Pascal BlickleOLG Kakowaej godkänd
Johannes EklöfIF Hallby SOKej godkänd
Henrik JohanssonUmeå OKej godkänd
Jefta LangerakJärfälla OKej godkänd
Manuel Pereira LopesADFA Portugalej godkänd
Andreas BjärkmarSävedalens AIKej start
Thomas EkKöping-Kolsva OKej start
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Klas JohanssonOK Kolmårdenej start
Engström MattiasSkåneslättens OLej start
Zdenek SabatkaSlavia Hradec Kraloveej start
Magnus YngvessonRobertsfors IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser