Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 Elit | H21 Elit | D20 Elit | H20 Elit | D18 Elit | H18 Elit | D21 Lång | H21 Lång-1 | D21-1 | D21-2 | H21-1 | H21-2 | D21 Kort-1 | D21 Kort-2 | H21 Kort-1 | H21 Kort-2 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20 Kort | H17-20 Kort | D16 | H16 | D16 Kort | H16 Kort | D15 | H15 | D14 | H14 | D14 Kort | H14 Kort | D13 | H13 | D12 | H12 | D12 Kort | H12 Kort | D11 | H11 | D10 | H10 | D35 | H35 | D35 Kort | H35 Kort | D40 | H40 | D40 Kort | H40 Kort-1 | H40 Kort-2 | D45 | H45-1 | H45-2 | D45 Kort-1 | D45 Kort-2 | H45 Kort-1 | H45 Kort-2 | D50 | H50-1 | H50-2 | D50 Kort | H50 Kort-1 | H50 Kort-2 | D55 | H55 | D55 Kort | H55 Kort | D60 | H60 | D60 Kort | H60 Kort | D65 | H65 | D65 Kort | H65 Kort | D70 | H70 | D70 Kort | H70 Kort | D75 | H75 | D75 Kort | H75 Kort | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | D21 Motion | H21 Motion | D35 Motion | H35 Motion | D40 Motion | H40 Motion | D45 Motion | H45 Motion | D50 Motion | H50 Motion | D55 Motion | H55 Motion | D60 Motion | H60 Motion | D65 Motion | H65 Motion | D70 Motion | H70 Motion | D80 Motion | H80 Motion | Inskolning | U1 | U2 | Lätt 2,5 | Lätt 3,5 | Lätt 5,0 | Lätt 10,0 | Medelsvår 2,5 | Medelsvår 3,3 | Medelsvår 4,0 | Medelsvår 5,0 | Medelsvår 6,0 | Svår 2,5 | Svår 3,5 | Svår 5,0 | Svår 7,5 | Etappstart-Inskolning | Etappstart-U1 | Etappstart-U2 | Etappstart-Mycket lätt 2,5 | Etappstart-Mycket lätt 4,0 | Etappstart-Lätt 2,5 | Etappstart-Lätt 3,5 | Etappstart-Lätt 5,0 | Etappstart-Lätt 10,0 | Etappstart-Medelsvår 2,5 | Etappstart-Medelsvår 3,3 | Etappstart-Medelsvår 4,0 | Etappstart-Medelsvår 5,0 | Etappstart-Medelsvår 6,0 | Etappstart-Svår 2,5 | Etappstart-Svår 3,5 | Etappstart-Svår 5,0 | Etappstart-Svår 7,5 | 3-dagars-Lätt 2,5 | 3-dagars-Medelsvår 3,3 | 3-dagars-Medelsvår 5,0 | 3-dagars-Svår 3,5 | 3-dagars-Svår 5,0

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H45 Kort-1

3 750 m, 157 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henric BrohedeOK Tyr1:34:21
2Martin BobergIF Rigor1:39:25+5:04
3Magnus GörasLeksands OK1:40:34+6:13
4Mattias GrahnGöteborgs SK1:41:15+6:54
5Marko PitkänenJämsän Retki-Veikot1:42:46+8:25
6Magnus ÖhlingOK Tor1:43:27+9:06
7Knut LandstadNydalens SK1:43:52+9:31
8Jörgen HellgrenIF Thor1:45:14+10:53
9Tomas AlbinssonOK Österåker1:46:12+11:51
10Peter MohnOLC Kapreolo1:46:26+12:05
11Magnus NordströmKils OK1:46:52+12:31
12Oddvar TaksdalGanddal IL1:46:54+12:33
13Dan LarssonOK Tisaren1:47:05+12:44
14Marcus PherssonOK Linné1:47:22+13:01
15Øyvind StoksethHalden SK1:47:23+13:02
16Pontus HalldinKFUM Örebro OK1:47:32+13:11
17Even Angell-PetersenNydalens SK1:48:25+14:04
18Lars SjöbergTullinge SK1:48:28+14:07
19Jan SjödinOK Tisaren1:49:10+14:49
20Fredrik LindellIF Thor1:49:16+14:55
21David HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:50:25+16:04
22Stefan AronssonKFUM Örebro OK1:51:21+17:00
23Andre JægtvikKonnerud IL1:52:07+17:46
24Stefan DjurstedtEksjö SOK1:52:11+17:50
25Stefan BergOK Ravinen1:52:18+17:57
26Niklas GrahnGöteborgs SK1:53:01+18:40
27Tomas JonssonJärfälla OK1:53:23+19:02
28Anders LöwgrenOK Milan1:53:40+19:19
29Magnus LundgrenI 19 IF1:53:52+19:31
30Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro1:54:36+20:15
31Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:54:41+20:20
31Henrik LindbladOK Djerf1:54:41+20:20
33Andreas MobergOK Tyr1:54:44+20:23
34Patric de BoussardIFK Enskede1:55:34+21:13
35Erik TholénOK Skogshjortarna1:56:02+21:41
36Peter BraunVäxjö OK1:56:54+22:33
37Hans FranssonOK Njudung1:58:12+23:51
38Klas GrönqvistJönköpings OK1:58:49+24:28
39Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:59:16+24:55
40Mikael NyströmOK Ravinen1:59:34+25:13
41Per MelinOK Rodhen2:02:40+28:19
42Ola CarlénBromma-Vällingby SOK2:03:14+28:53
43Jens LindquistLånghundra IF2:04:27+30:06
44Anders LingIK Hakarpspojkarna2:04:40+30:19
45Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro2:04:50+30:29
46Ola LindIF Thor2:05:14+30:53
47Jörgen JohnssonOK Tor2:06:03+31:42
48Anders LindkvistAlmby IK2:06:06+31:45
49David WästlundOK Tyr2:07:14+32:53
50Jonas NiklassonFalköpings AIK OK2:08:36+34:15
51Mathias BjörklundOK Tyr2:09:42+35:21
52Lars SegermanSkarpnäcks OL2:09:52+35:31
53Christopher LindqvistIFK Enskede2:10:43+36:22
54Martin GertenbachSki Club Helsa2:11:28+37:07
55Martin HasselströmOK Renen2:11:37+37:16
56Anders KällTumba-Mälarhöjden OK2:12:27+38:06
57Magnus EricssonVäxjö OK2:14:47+40:26
58Roland PerssonSkarpnäcks OL2:15:48+41:27
59Erik BorglundHärnösands OK2:16:39+42:18
60Palle ZetterstrandGöteborg-Majorna OK2:16:56+42:35
61Thomas JohanssonGamleby OK2:17:02+42:41
62Brett WeihartHestra IF2:17:12+42:51
63Mats HainkeSnättringe SK2:17:13+42:52
64Anders EdquistTäby OK2:17:56+43:35
65Johan KarlssonOK Tor2:18:00+43:39
66Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF2:18:30+44:09
67Anders LarssonOK Milan2:19:29+45:08
68Peter RydesäterRehns BK2:19:58+45:37
69Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna2:20:28+46:07
70Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK2:20:41+46:20
71Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK2:21:13+46:52
72Björn LönneSkarpnäcks OL2:21:43+47:22
73Lars OhlssonOK Tyr2:22:05+47:44
74Roger NilssonOK Linné2:22:15+47:54
75Ola BratlieBUL Tromsø Orientering2:22:53+48:32
76Johan AnderssonHultsfreds OK2:23:23+49:02
77Stefan HolthoffOLV Steinberg2:23:37+49:16
78Mickael GöranssonAlmby IK2:23:54+49:33
79Björn KarlssonKexholms SK2:24:21+50:00
80Fredrik EkströmOK Tyr2:24:24+50:03
81Pär SvenssonVärend GN OL2:28:24+54:03
82Rickard JakobssonEksjö SOK2:28:25+54:04
83Jonas AnderssonIF Thor2:28:28+54:07
84Tommy StenviOK Linné2:29:11+54:50
85Anders BergmarkSnättringe SK2:35:18+1:00:57
86Nic KruysIF Thor2:35:22+1:01:01
87Håkan SonessonFalköpings AIK OK2:36:01+1:01:40
88Fredrik AnderssonOK Södertörn2:36:11+1:01:50
89Olof MartanderTrollhättans SOK2:36:29+1:02:08
90Jonas BlombergSegersta OK2:37:29+1:03:08
91Mikael RööhsSkattkärrs SOK2:37:50+1:03:29
92Niklas TimbyUmeå OK2:39:40+1:05:19
93Jörgen DegerlundVittjärvs IK2:39:55+1:05:34
94Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK2:39:57+1:05:36
95Tomas WesterströmOK Ravinen2:40:17+1:05:56
96Fredrik NilssonLånghundra IF2:40:43+1:06:22
97Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid O Ol2:41:41+1:07:20
98Rickard DanielssonVimmerby OK2:43:16+1:08:55
99Niklas SanderOK Milan2:43:20+1:08:59
100Magnus NiklassonFalköpings AIK OK2:43:43+1:09:22
101Håkan OlssonSnättringe SK2:44:15+1:09:54
102Johan PetriOK Djerf2:44:41+1:10:20
103Mathias FredrixonOK Skogshjortarna2:45:44+1:11:23
104Anders AnderssonSegersta OK2:46:52+1:12:31
105Johan LindeblomIK Omega2:49:05+1:14:44
106Johan LundbladMarkbygdens OK2:49:06+1:14:45
107Karl-Johan RydbergGamleby OK2:49:41+1:15:20
108Krister BerglundVittjärvs IK2:51:05+1:16:44
109Bengt LarssonBredareds IF2:51:17+1:16:56
110Stefan NordinUlricehamns OK2:51:35+1:17:14
111Espen JernbergNydalens SK2:52:06+1:17:45
112Jonas FurubackaOK Botnia2:52:54+1:18:33
113Robert LadängesAlfta-Ösa OK2:53:49+1:19:28
114Robert CederholmLänna IF2:54:33+1:20:12
115Fredrik LundströmOK Renen2:54:53+1:20:32
116Rein PellaVittjärvs IK2:55:36+1:21:15
117Fredrik AskMarkbygdens OK2:56:04+1:21:43
118Håkan JanssonVänersborgs SK2:56:57+1:22:36
119Torbjörn ErikssonIFK Brattfors2:56:58+1:22:37
120Roger NorbergOK Hällen2:58:39+1:24:18
121Joel AhlqvistSkarpnäcks OL2:59:37+1:25:16
122Håkan RundqvistOK Nackhe3:00:08+1:25:47
123Håkan AhlqvistOK Tyr3:01:46+1:27:25
124Erik SkoglundSol Tranås3:04:53+1:30:32
125John-Patrik TreptowAnderstorps OK3:06:40+1:32:19
126Márk GárdonyiOSC Budapest3:06:51+1:32:30
127Anders NilssonVimmerby OK3:06:59+1:32:38
128Mattias LundgrenVittjärvs IK3:07:26+1:33:05
129Nicklas DoyleSkarpnäcks OL3:08:52+1:34:31
130Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK3:16:18+1:41:57
131Patrik NylénDegerfors OK3:18:54+1:44:33
132Fredrik JonssonAttunda OK3:22:17+1:47:56
133Börje PerssonOK Ravinen3:23:29+1:49:08
134Johan EdströmBottnaryds IF3:28:06+1:53:45
135Peter JohanssonSimlångsdalens IF3:28:10+1:53:49
136Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL3:30:21+1:56:00
137Thierry ReignierJärfälla OK3:31:22+1:57:01
138Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK3:31:29+1:57:08
139Jonny LindénVäxjö OK3:31:55+1:57:34
140Erik DyreliusSnättringe SK3:34:17+1:59:56
141Magnus NilssonTorsås OK3:38:56+2:04:35
142Ola NilssonAlvesta SOK3:39:19+2:04:58
143Henrik IsenströmAlmby IK3:39:55+2:05:34
144Tormod KleppaLillehammer OK3:42:08+2:07:47
145Mats JohanssonOK Hällen3:43:33+2:09:12
146Johan HanssonOK Löftan3:47:15+2:12:54
147Hans JohanssonOK Reftele3:47:49+2:13:28
148Ulf IsakssonHässleby SOK3:52:58+2:18:37
149Patrik StenilsOK Hällen3:57:29+2:23:08
150Calle FogelstrandRyda SK3:57:43+2:23:22
151Lars ArneborgUlricehamns OK3:57:55+2:23:34
152Leif BlomqvistBredareds IF4:05:41+2:31:20
153Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK4:13:52+2:39:31
Håkan AnderssonSäffle OKej godkänd
Gary LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Lars-Erik LarssonOK Milanej godkänd
Roger TynellRånäs OKej godkänd
Jens ArvidssonIF Rigorej start
Magnus HanssonOK Löftanej start
Jan SamuelssonFalköpings AIK OKej start
Olli TurakainenHelsingin Suunnistajatej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila