Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H45 Kort-1

3 750 m, 157 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henric BrohedeOK Tyr1:34:21
2Martin BobergIF Rigor1:39:25+5:04
3Magnus GörasLeksands OK1:40:34+6:13
4Mattias GrahnGöteborgs SK1:41:15+6:54
5Marko PitkänenJämsän Retki-Veikot1:42:46+8:25
6Magnus ÖhlingOK Tor1:43:27+9:06
7Knut LandstadNydalens SK1:43:52+9:31
8Jörgen HellgrenIF Thor1:45:14+10:53
9Tomas AlbinssonOK Österåker1:46:12+11:51
10Peter MohnOLC Kapreolo1:46:26+12:05
11Magnus NordströmKils OK1:46:52+12:31
12Oddvar TaksdalGanddal IL1:46:54+12:33
13Dan LarssonOK Tisaren1:47:05+12:44
14Marcus PherssonOK Linné1:47:22+13:01
15Øyvind StoksethHalden SK1:47:23+13:02
16Pontus HalldinKFUM Örebro OK1:47:32+13:11
17Even Angell-PetersenNydalens SK1:48:25+14:04
18Lars SjöbergTullinge SK1:48:28+14:07
19Jan SjödinOK Tisaren1:49:10+14:49
20Fredrik LindellIF Thor1:49:16+14:55
21David HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:50:25+16:04
22Stefan AronssonKFUM Örebro OK1:51:21+17:00
23Andre JægtvikKonnerud IL1:52:07+17:46
24Stefan DjurstedtEksjö SOK1:52:11+17:50
25Stefan BergOK Ravinen1:52:18+17:57
26Niklas GrahnGöteborgs SK1:53:01+18:40
27Tomas JonssonJärfälla OK1:53:23+19:02
28Anders LöwgrenOK Milan1:53:40+19:19
29Magnus LundgrenI 19 IF1:53:52+19:31
30Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro1:54:36+20:15
31Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:54:41+20:20
31Henrik LindbladOK Djerf1:54:41+20:20
33Andreas MobergOK Tyr1:54:44+20:23
34Patric de BoussardIFK Enskede1:55:34+21:13
35Erik TholénOK Skogshjortarna1:56:02+21:41
36Peter BraunVäxjö OK1:56:54+22:33
37Hans FranssonOK Njudung1:58:12+23:51
38Klas GrönqvistJönköpings OK1:58:49+24:28
39Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:59:16+24:55
40Mikael NyströmOK Ravinen1:59:34+25:13
41Per MelinOK Rodhen2:02:40+28:19
42Ola CarlénBromma-Vällingby SOK2:03:14+28:53
43Jens LindquistLånghundra IF2:04:27+30:06
44Anders LingIK Hakarpspojkarna2:04:40+30:19
45Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro2:04:50+30:29
46Ola LindIF Thor2:05:14+30:53
47Jörgen JohnssonOK Tor2:06:03+31:42
48Anders LindkvistAlmby IK2:06:06+31:45
49David WästlundOK Tyr2:07:14+32:53
50Jonas NiklassonFalköpings AIK OK2:08:36+34:15
51Mathias BjörklundOK Tyr2:09:42+35:21
52Lars SegermanSkarpnäcks OL2:09:52+35:31
53Christopher LindqvistIFK Enskede2:10:43+36:22
54Martin GertenbachSki Club Helsa2:11:28+37:07
55Martin HasselströmOK Renen2:11:37+37:16
56Anders KällTumba-Mälarhöjden OK2:12:27+38:06
57Magnus EricssonVäxjö OK2:14:47+40:26
58Roland PerssonSkarpnäcks OL2:15:48+41:27
59Erik BorglundHärnösands OK2:16:39+42:18
60Palle ZetterstrandGöteborg-Majorna OK2:16:56+42:35
61Thomas JohanssonGamleby OK2:17:02+42:41
62Brett WeihartHestra IF2:17:12+42:51
63Mats HainkeSnättringe SK2:17:13+42:52
64Anders EdquistTäby OK2:17:56+43:35
65Johan KarlssonOK Tor2:18:00+43:39
66Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF2:18:30+44:09
67Anders LarssonOK Milan2:19:29+45:08
68Peter RydesäterRehns BK2:19:58+45:37
69Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna2:20:28+46:07
70Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK2:20:41+46:20
71Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK2:21:13+46:52
72Björn LönneSkarpnäcks OL2:21:43+47:22
73Lars OhlssonOK Tyr2:22:05+47:44
74Roger NilssonOK Linné2:22:15+47:54
75Ola BratlieBUL Tromsø Orientering2:22:53+48:32
76Johan AnderssonHultsfreds OK2:23:23+49:02
77Stefan HolthoffOLV Steinberg2:23:37+49:16
78Mickael GöranssonAlmby IK2:23:54+49:33
79Björn KarlssonKexholms SK2:24:21+50:00
80Fredrik EkströmOK Tyr2:24:24+50:03
81Pär SvenssonVärend GN OL2:28:24+54:03
82Rickard JakobssonEksjö SOK2:28:25+54:04
83Jonas AnderssonIF Thor2:28:28+54:07
84Tommy StenviOK Linné2:29:11+54:50
85Anders BergmarkSnättringe SK2:35:18+1:00:57
86Nic KruysIF Thor2:35:22+1:01:01
87Håkan SonessonFalköpings AIK OK2:36:01+1:01:40
88Fredrik AnderssonOK Södertörn2:36:11+1:01:50
89Olof MartanderTrollhättans SOK2:36:29+1:02:08
90Jonas BlombergSegersta OK2:37:29+1:03:08
91Mikael RööhsSkattkärrs SOK2:37:50+1:03:29
92Niklas TimbyUmeå OK2:39:40+1:05:19
93Jörgen DegerlundVittjärvs IK2:39:55+1:05:34
94Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK2:39:57+1:05:36
95Tomas WesterströmOK Ravinen2:40:17+1:05:56
96Fredrik NilssonLånghundra IF2:40:43+1:06:22
97Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid O Ol2:41:41+1:07:20
98Rickard DanielssonVimmerby OK2:43:16+1:08:55
99Niklas SanderOK Milan2:43:20+1:08:59
100Magnus NiklassonFalköpings AIK OK2:43:43+1:09:22
101Håkan OlssonSnättringe SK2:44:15+1:09:54
102Johan PetriOK Djerf2:44:41+1:10:20
103Mathias FredrixonOK Skogshjortarna2:45:44+1:11:23
104Anders AnderssonSegersta OK2:46:52+1:12:31
105Johan LindeblomIK Omega2:49:05+1:14:44
106Johan LundbladMarkbygdens OK2:49:06+1:14:45
107Karl-Johan RydbergGamleby OK2:49:41+1:15:20
108Krister BerglundVittjärvs IK2:51:05+1:16:44
109Bengt LarssonBredareds IF2:51:17+1:16:56
110Stefan NordinUlricehamns OK2:51:35+1:17:14
111Espen JernbergNydalens SK2:52:06+1:17:45
112Jonas FurubackaOK Botnia2:52:54+1:18:33
113Robert LadängesAlfta-Ösa OK2:53:49+1:19:28
114Robert CederholmLänna IF2:54:33+1:20:12
115Fredrik LundströmOK Renen2:54:53+1:20:32
116Rein PellaVittjärvs IK2:55:36+1:21:15
117Fredrik AskMarkbygdens OK2:56:04+1:21:43
118Håkan JanssonVänersborgs SK2:56:57+1:22:36
119Torbjörn ErikssonIFK Brattfors2:56:58+1:22:37
120Roger NorbergOK Hällen2:58:39+1:24:18
121Joel AhlqvistSkarpnäcks OL2:59:37+1:25:16
122Håkan RundqvistOK Nackhe3:00:08+1:25:47
123Håkan AhlqvistOK Tyr3:01:46+1:27:25
124Erik SkoglundSol Tranås3:04:53+1:30:32
125John-Patrik TreptowAnderstorps OK3:06:40+1:32:19
126Márk GárdonyiOSC Budapest3:06:51+1:32:30
127Anders NilssonVimmerby OK3:06:59+1:32:38
128Mattias LundgrenVittjärvs IK3:07:26+1:33:05
129Nicklas DoyleSkarpnäcks OL3:08:52+1:34:31
130Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK3:16:18+1:41:57
131Patrik NylénDegerfors OK3:18:54+1:44:33
132Fredrik JonssonAttunda OK3:22:17+1:47:56
133Börje PerssonOK Ravinen3:23:29+1:49:08
134Johan EdströmBottnaryds IF3:28:06+1:53:45
135Peter JohanssonSimlångsdalens IF3:28:10+1:53:49
136Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL3:30:21+1:56:00
137Thierry ReignierJärfälla OK3:31:22+1:57:01
138Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK3:31:29+1:57:08
139Jonny LindénVäxjö OK3:31:55+1:57:34
140Erik DyreliusSnättringe SK3:34:17+1:59:56
141Magnus NilssonTorsås OK3:38:56+2:04:35
142Ola NilssonAlvesta SOK3:39:19+2:04:58
143Henrik IsenströmAlmby IK3:39:55+2:05:34
144Tormod KleppaLillehammer OK3:42:08+2:07:47
145Mats JohanssonOK Hällen3:43:33+2:09:12
146Johan HanssonOK Löftan3:47:15+2:12:54
147Hans JohanssonOK Reftele3:47:49+2:13:28
148Ulf IsakssonHässleby SOK3:52:58+2:18:37
149Patrik StenilsOK Hällen3:57:29+2:23:08
150Calle FogelstrandRyda SK3:57:43+2:23:22
151Lars ArneborgUlricehamns OK3:57:55+2:23:34
152Leif BlomqvistBredareds IF4:05:41+2:31:20
153Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK4:13:52+2:39:31
Håkan AnderssonSäffle OKej godkänd
Gary LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Lars-Erik LarssonOK Milanej godkänd
Roger TynellRånäs OKej godkänd
Jens ArvidssonIF Rigorej start
Magnus HanssonOK Löftanej start
Jan SamuelssonFalköpings AIK OKej start
Olli TurakainenHelsingin Suunnistajatej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser