Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H50 Kort-1

3 600 m, 134 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas NormanLeksands OK1:41:54
2Jonas LångStora Tuna OK1:42:37+0:43
3Nichlas WallströmSävedalens AIK1:45:14+3:20
4Martin JohanssonOK Ravinen1:46:27+4:33
5Mats WallinStora Tuna OK1:46:47+4:53
6Per-Erik RönnestrandFrösö IF1:49:33+7:39
7Janne MattssonTrollhättans SOK1:50:37+8:43
8Per FranzénOK Södertörn1:53:47+11:53
8Magnus SvenssonNässjö OK1:53:47+11:53
10Thomas CallebergSnättringe SK1:54:36+12:42
11Lars HolmgårdKils OK1:56:46+14:52
12Peter JunevikLeksands OK1:56:50+14:56
13Jan HildingHestra IF1:57:39+15:45
14Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK1:57:42+15:48
15Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna1:57:51+15:57
16Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL1:58:11+16:17
17Per SpikLeksands OK1:58:16+16:22
18Michael GranqvistOK Ravinen1:58:28+16:34
19Jan-Olof BogrenSundbybergs IK1:58:32+16:38
20Mats AjlingTäby OK2:01:30+19:36
21Anders JonssonIK Vikings OK2:01:40+19:46
22Tomas KarlssonKexholms SK2:02:18+20:24
23Ian HamiltonNyköpings OK2:03:39+21:45
24Göran HellgrenOK Södertörn2:03:59+22:05
25Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF2:06:51+24:57
26Tommy BäckOK Kullingshof2:07:45+25:51
27Nils GustavssonLidköpings VSK2:08:10+26:16
28Lars-Ola LarssonOK Orion2:08:15+26:21
29Martin SvenssonMarkbygdens OK2:10:24+28:30
30Anders OlssonLustens OK2:12:59+31:05
31Tomas StigssonTrollhättans SOK2:13:00+31:06
32Pelle LandforsLustens OK2:13:16+31:22
33Anders LarssonVänersborgs SK2:14:21+32:27
34Jonas AnderssonOK Norrvirdarna2:14:30+32:36
35Bengt AnderssonIFK Mora OK2:14:44+32:50
36Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna2:15:25+33:31
36Fredrik ÅslundKatrineholms OK2:15:25+33:31
38Stefan RedtzerAttunda OK2:16:06+34:12
39Johan LidmarSnättringe SK2:16:16+34:22
40Lars JacobssonDegerfors OK2:16:47+34:53
41Per SchölinTäby OK2:17:42+35:48
42Magnus BlennowFalköpings AIK OK2:18:31+36:37
43Johan ScherlinNyköpings OK2:18:54+37:00
44Frank SteinerJärfälla OK2:19:06+37:12
45Peter SjödénÄlvdalens IF OK2:20:28+38:34
46Matz AnderssonLesjöfors SK2:21:17+39:23
47Kimmo VirtanenAngelniemen Ankkuri2:21:56+40:02
48Mattias ZeijlonOK Hällen2:22:35+40:41
49Per JohanssonOK Reftele2:23:59+42:05
50Kalle ÖstgrenOK Kåre2:26:30+44:36
51Jan WiklundFalköpings AIK OK2:27:01+45:07
52Staffan ZillingOK Södertörn2:27:25+45:31
53Magnus EngbergLjusdals OK2:27:26+45:32
54Rudolf HersénTullinge SK2:27:53+45:59
55Mats KarlssonTullinge SK2:28:12+46:18
56Ulf K RaskIFK Mora OK2:28:33+46:39
57Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna2:29:08+47:14
58Jonatan LindellGustavsbergs OK2:29:48+47:54
59Ingvar IvarssonOK Kullingshof2:31:38+49:44
60Håkan HammarinAnnebergs GIF2:32:45+50:51
61Gustaf EricsonJärla Orientering2:32:57+51:03
62Pär JohanssonOK Alehof2:34:04+52:10
63Oskar NederheimTäby OK2:34:33+52:39
63Peter StrömdahlOK Skogsvargarna2:34:33+52:39
65Per SundqvistOK Tranan2:35:25+53:31
66Bo HultgrenOK Njudung2:36:26+54:32
67Robert BylanderKarlsbyhedens OK2:36:58+55:04
68Sveke JonssonOK Dellen2:37:59+56:05
69Mikael DanielssonOK Kåre2:38:13+56:19
70Ulf PerssonBottnaryds IF2:38:17+56:23
71Joacim AhnheimTibro OK2:39:20+57:26
72Gunnar HallOK Skogsvargarna2:39:28+57:34
73Thomas BjörnuddVännäs OK2:40:23+58:29
74Thomas AnderssonDalaportens OL2:40:29+58:35
75Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL2:41:22+59:28
76Mikael RingiOK Kåre2:42:16+1:00:22
77Sören AnderssonLidköpings VSK2:42:44+1:00:50
78Roger NybergSnättringe SK2:43:20+1:01:26
79Dennis RoosSOK Träff2:43:21+1:01:27
79Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK2:43:21+1:01:27
81Urban StåhlSundbybergs IK2:43:33+1:01:39
82Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL2:44:18+1:02:24
83Hjalmar LaudonVännäs OK2:44:42+1:02:48
84Erik JohanssonUmeå OK2:45:04+1:03:10
85Jonny JohanssonOK Njudung2:46:38+1:04:44
86Johan BökmanHelsingborgs SOK2:47:31+1:05:37
87Mikael NordquistTäby OK2:48:19+1:06:25
88Ola AndertoftMarkaryds FK2:49:00+1:07:06
89Mats DruggeVittjärvs IK2:50:05+1:08:11
90Joakim NilssonStora Skedvi IK Soff2:53:08+1:11:14
91Torulf BäckmanFrösö IF2:53:11+1:11:17
92Svante BerglundUlricehamns OK2:55:35+1:13:41
93Stefan AnderssonIFK Mora OK2:56:00+1:14:06
94Håkan BjörklundSjövalla FK2:59:11+1:17:17
95Anders RöstinSöders-Tyresö3:00:18+1:18:24
96Inge AnderssonRembo IK3:02:01+1:20:07
97Jonas EricsonSundbybergs IK3:05:46+1:23:52
98Bo WesterbergTrollhättans SOK3:06:57+1:25:03
99Anders EricssonLunds OK3:08:14+1:26:20
100Niclas LidströmFrösö IF3:08:43+1:26:49
101Janingvar JohanssonLidköpings VSK3:08:44+1:26:50
102Fritiof AnderssonGudhems IF3:08:52+1:26:58
103Henrik ErdalenIFK Göteborg3:09:23+1:27:29
104Magnus EmbretsenTäby OK3:09:36+1:27:42
105Anders LarssonHammarby IF OF3:09:54+1:28:00
106Mats OrrhedeHelsingborgs SOK3:10:49+1:28:55
107Magnus BergerDomnarvets GoIF3:11:35+1:29:41
108Peter SvahnEksjö SOK3:14:13+1:32:19
109Lars HalvarsonLeksands OK3:15:03+1:33:09
110Bert ErikssonUmeå OK3:16:36+1:34:42
111Stephan ÖstergrenAlvesta SOK3:22:56+1:41:02
112Remo WüstOK Kullingshof3:23:27+1:41:33
113Peter AnderssonOK Gynge3:24:05+1:42:11
114Ulf GabrielssonKungälvs OK3:25:23+1:43:29
115Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK3:25:37+1:43:43
116Lars WestlundTrosabygdens OK3:34:33+1:52:39
117Sven ErikssonOK Landehof3:34:50+1:52:56
118Peter RavnellGudhems IF3:37:31+1:55:37
119Jan JohanssonSkåneslättens OL3:39:02+1:57:08
120Anders SjöbergOK Reftele3:50:39+2:08:45
121Stefan ErikssonÅsarna IK3:51:32+2:09:38
122Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF4:00:46+2:18:52
123Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby4:02:04+2:20:10
124Marthin AnderssonIK Gandvik4:03:36+2:21:42
125Claes OlvegårdFK Göingarna4:05:11+2:23:17
126Anders OlarsLeksands OK4:20:38+2:38:44
127Pekka AlakuljuVäsby OK4:39:44+2:57:50
128Torbjörn SvenssonTullinge SK5:19:05+3:37:11
Anders BjörklundIFK Enskedeej godkänd
Sven BolmbladOK Södertörnej godkänd
Anders DahlgrenÖstersunds OKej godkänd
Henrik OlssonOK Torej godkänd
Ove RinnbäckOK Ravinenej godkänd
Anders ÖnerudOK Ravinenej godkänd
Mats HanssonOK Alehofej start
Mikael JungbjerGöteborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser