Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Medelsvår 2,5

2 110 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tobias HedströmTenhults SOK1:29:44
2Linda WänströmFinspångs SOK1:30:22+0:38
3Conny ErikssonIFK Mora OK1:35:53+6:09
4Eva-Lena LandmarkRörbäcksnäs IS1:38:08+8:24
5Maria GustafssonIFK Mora OK1:40:54+11:10
6Ursula NeusselWilhelmina OK1:41:28+11:44
7Alexander JanssonOK Klemmingen1:46:56+17:12
8Anders GustafssonOK Tyr1:51:01+21:17
9Örjan ErikssonOK Skogsvargarna1:54:55+25:11
10Anne Lise NyengenIndre Østfold OK2:00:30+30:46
11Lillvor NordströmKFUM Örebro OK2:02:58+33:14
12Margareta NilssonOK Tyr2:04:35+34:51
13Hanna VikströmTolered-Utby Ol-klubb2:06:36+36:52
14Gunnel HammarFK Herkules2:06:59+37:15
15Irma LidbergTäby OK2:11:30+41:46
16Walter BodinGällstadbygdens SOK2:13:05+43:21
17Ulrika ÖrtlundRånäs OK2:19:01+49:17
18Evy ÖsterbladFK Boken2:28:25+58:41
19Karin HedströmTenhults SOK2:29:01+59:17
20Anita NilssonVännäs OK2:33:36+1:03:52
21Carolina AnderssonTullinge SK2:35:01+1:05:17
22Siv BrodinIFK Mora OK2:40:05+1:10:21
23Rose NybergGävle OK2:42:07+1:12:23
24Anna JohanssonOK Hällen2:48:54+1:19:10
25Chi YuxiaoO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )2:49:46+1:20:02
26Marie LarsenMalmö OK2:50:21+1:20:37
27Anna WirenLinköpings Skidklubb2:58:00+1:28:16
28Åse HøgsteggenIL Leik2:58:28+1:28:44
29Heli VibergOK Roxen3:00:11+1:30:27
30Marius Bull-Tornøe BjørkliRingerike OL3:29:57+2:00:13
31Gunnar LarssonOK Klemmingen4:04:15+2:34:31
32Wang JiatongO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )4:56:55+3:27:11
Pontus AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Even Amundsen BjørkliRingerike OLej godkänd
Tyko SmedbornSundbybergs IKej godkänd
Sun ZehuaO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )ej godkänd
Helle J. FrischknechtAlta OLej start
John HermanssonIFK Mora OKej start
Ida HolstenHestra IFej start
Christina SvenssonBjörkfors GoIFej start
Louise WibergRyda SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser