Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Svår 5,0

4 030 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola JernströmAvesta OK1:54:34
2Erik LindgrenOK Tisaren2:00:47+6:13
3Martin JuhlinVästerås SOK2:05:26+10:52
4Gustaf WaltherOK Denseln2:09:40+15:06
5Björn AxelssonTullinge SK2:16:02+21:28
6Johan HerbstVästerås SOK2:16:34+22:00
7Yvonne AnderssonTullinge SK2:16:38+22:04
8Beatrice AeschlimannOl Norska2:19:12+24:38
9Anders SahlénVästerås SOK2:22:26+27:52
10Tomas ÖbergOK Hällen2:25:22+30:48
11Stefan EnbergVästerbergslagens OL2:33:35+39:01
12Mats ThulinVästerås SOK2:33:39+39:05
13Daniel BjörnbergVästerås SOK2:36:37+42:03
14Alfred LönnVästerås SOK2:38:26+43:52
15Tomas VidfeltLindebygdens OK2:40:03+45:29
16Anders ÄlvegranVästerås SOK2:44:54+50:20
17Marián MiklušTJ Rapid Bratislava2:45:02+50:28
18Johan Forslin2:45:57+51:23
19Juha Virtanen2:45:58+51:24
20Brage KeiseråsIL Leik2:46:33+51:59
21Tobias DahlmarkVästerås SOK2:47:22+52:48
22Pål Tore SvendsenNydalens SK2:47:45+53:11
23Maria CarlströmCentrum OK2:54:15+59:41
24Christoph BoldiniOL Biel Seeland2:57:08+1:02:34
25Ulf HamreforsVästerås SOK2:59:22+1:04:48
26Noah RiederOL Biel Seeland3:07:25+1:12:51
27Anne MagnussonOK Landehof3:09:52+1:15:18
28Tomas LindgrenTrosabygdens Orienteringsklubb3:15:51+1:21:17
29Erik SvenssonOK Klyftamo3:16:16+1:21:42
30Tamara MiklušováTJ Rapid Bratislava3:16:54+1:22:20
31Patrik FriskVästerås SOK3:19:37+1:25:03
32Lars-Erik SjöstrandVästerås SOK3:20:50+1:26:16
33Hans PetterssonLinköpings Skidklubb3:23:23+1:28:49
34Stefan TörnqvistVästerås SOK3:24:15+1:29:41
35Carl DingesOK Enen3:30:07+1:35:33
36Niclas RökenTäby OK3:35:51+1:41:17
37Fredrik DahlmarkVästerås SOK3:37:22+1:42:48
38Lars HallVästerås SOK3:39:58+1:45:24
39Claudia RiederOL Biel Seeland3:45:37+1:51:03
40Jochen WinklerKaulsdorfer OLV (Berlin)3:50:08+1:55:34
41David LindgrenVästerås SOK3:50:23+1:55:49
42Claude RiederOL Biel Seeland3:50:27+1:55:53
43Tomas NordinLycksele IF3:50:54+1:56:20
44Johan SärnbrattFinform3:53:23+1:58:49
45Alexander RexLunds OK4:05:26+2:10:52
46Niklaus GraberOL Biel Seeland4:10:55+2:16:21
47Mikael ÖdlingÖrnsköldsviks OK4:18:37+2:24:03
48Karoline ÖsterholmÖrnsköldsviks OK4:18:39+2:24:05
49Mats FrostOK Roslagen5:12:38+3:18:04
50Hengyue LiCrazy Young5:52:48+3:58:14
51Elin SwärdHadeland OL6:29:18+4:34:44
52Xuelin ZhangCrazy Young9:36:19+7:41:45
Kenneth AlnessLånghundra IFej godkänd
Magnus LimbäckVästerås SOKej godkänd
Mats LogrenSjövalla FKej godkänd
Filip ÖhrnKFUM Örebro OKej godkänd
Jesper Melin Ganc-PetersenFossum IFej start
Ragnar HedlundIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser