Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Inskolning

1 790 m, 126 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Elsa HägglundÖstersunds OKfullföljt
Isak WegmüllerOK Rodhenfullföljt
Alva AldinStora Tuna OKej godkänd
Alva AlmTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Wilma AlmTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Oweis AlshammatHagaby GoIF Örebroej godkänd
Aron AntfolkNärpes OKej godkänd
Hilma ArevångTullinge SKej godkänd
Kalle B LindholmOK Hammarenej godkänd
Ingrid BergerKlubblösej godkänd
Rasmus BocciarelliSkogslöparnaej godkänd
Stella BoströmÖstersunds OKej godkänd
Nicklas Brehmer MajasaariOK Sarvenej godkänd
Nora BringertKatrineholms OKej godkänd
Linus DahlbergOK Brantenej godkänd
Alva DalenstamSnättringe SKej godkänd
Liv DalenstamSnättringe SKej godkänd
Märta DuellHestra IFej godkänd
Cesar EdhagerBladbagge OKej godkänd
Lilja EdhagerBladbagge OKej godkänd
Martin EdinSidensjö IKej godkänd
Hilda ElfvingDomnarvets GoIFej godkänd
Wille EnbergVästerbergslagens OLej godkänd
Klara GassnerUlricehamns OKej godkänd
Ville GassnerUlricehamns OKej godkänd
Elsa GranlundOK Renenej godkänd
Nils GundbergOK Kolmårdenej godkänd
Axel GustafssonNyköpings OKej godkänd
Vanja HagnestålMarkbygdens OKej godkänd
Dexter HanssonFrölunda OLej godkänd
Leana HeinerOLK Piz Hasiej godkänd
Ludvig HenningHärnösands OKej godkänd
Samu HietalaLapuan Virkiäej godkänd
Ronja HolmbergSundsvalls OKej godkänd
Marcus HolmgrenNässjö OKej godkänd
Alicia HögforsTrosabygdens OKej godkänd
Ingrid JansHagaby GoIF Örebroej godkänd
Alfred JanssonEksjö SOKej godkänd
Folke KandersFrosta OKej godkänd
Saga LexellOK Klemmingenej godkänd
Anton LundbergOK Renenej godkänd
Venla LänsiluotoHelsingin Suunnistajatej godkänd
Frans MagnussonNorbergs OKej godkänd
Peder Jostein MidttunBardu ILej godkänd
Max NordénUmeå OKej godkänd
Martine Nubdal FrösethVerdal OKej godkänd
Tilda NygårdhsBjörkfors GoIFej godkänd
Sixten OttossonSkogsluffarnas OKej godkänd
Lovisa PalmKFUM Örebro OKej godkänd
Albin PaulsonLinköpings OKej godkänd
Tyra RudälvLångvikens OKej godkänd
Vera RudälvLångvikens OKej godkänd
Axel SandVästerbergslagens OLej godkänd
Assar SjölundGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ture SjölundGöteborg-Majorna OKej godkänd
Klara Stenmark-RönnestrandFrösö IFej godkänd
Mads Stensland MellbyeVerdal OKej godkänd
Signe StridOK Sarvenej godkänd
Märta SunneroVaggeryds SOKej godkänd
Charlie SvederDomnarvets GoIFej godkänd
Molly ValleriusGamleby OKej godkänd
Elvin WikströmIK Jarl Rättvikej godkänd
Edvin ÅhlénOK Österåkerej godkänd
Viktor ÅhlénOK Österåkerej godkänd
Simon ÅttingLinköpings OKej godkänd
Nora  DecknerSkarpnäcks OLutom tävlan
Signe  LodinOK Långbergetutom tävlan
Céline AeschlimannOl Norskautom tävlan
Michéle AeschlimannOl Norskautom tävlan
Oliver AndersenMTB Täbyutom tävlan
Tove BlombergPiteå IFutom tävlan
Gunnar BodénLitsbygdens SKutom tävlan
Miri Bogevig WachtmeisterKlubblösutom tävlan
Märta BoströmKovlands IFutom tävlan
Niklas BöhmASKÖ Henndorfutom tävlan
Elis CarlmanVästvärmlands OKutom tävlan
Ivar DomertHärnösads okutom tävlan
Molly EdlundMälarö SOKutom tävlan
Svante EliassonKarlskrona SOKutom tävlan
Arvid EmanderStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Anna EriksonLunds OKutom tävlan
Ester ErikssonIFK Brattforsutom tävlan
Lovis ErikssonOK Milanutom tävlan
simon FernandezSnättringen SKutom tävlan
Hanna FlodbergAlundautom tävlan
Zeke FredholmOK Nolaskogsarnautom tävlan
Amanda GranbergMellansels IFutom tävlan
Mattis GulliksenBaekkelagets SKutom tävlan
Lucas HalvarssonKFUM Örebro OKutom tävlan
Ronja HolmberSundsvall okutom tävlan
Saga Holmström Klubblösutom tävlan
Julian Holzmann SandellOK Roxenutom tävlan
Knut JacobsonKlubblösutom tävlan
Annie JohanssonVästerviks OKutom tävlan
Elliot JohanssonJärla Orienteringutom tävlan
Elna JohanssonKamrat och IF KIFutom tävlan
Ivan JohanssonOK Älmeutom tävlan
Henry JonssonUmedalens IFutom tävlan
Linus JonssonOK Nackheutom tävlan
Wilmer KaverénKlubblösutom tävlan
Vincent KlockareKlubblösutom tävlan
Herman  LandenHägglunds Ski Teamutom tävlan
Alicia LarssonOK Löftanutom tävlan
Gustav LarssonOK Löftanutom tävlan
Love LindgrenOK Tylöskogutom tävlan
Mille LindgrenOK Tylöskogutom tävlan
Filippha LindnordOK Nolaskogsarnautom tävlan
Philippa LindnordOK Nolaskogsarnautom tävlan
Thor LindnordOK Nolaskogsarnautom tävlan
william lundholmOK Renenutom tävlan
Kari MarshBig Foot Australiautom tävlan
Lily MasapärsMalungs OK Skogsmårdarnautom tävlan
Filip MemmiKlubblösutom tävlan
Emilia NordströmTrosabygdens OKutom tävlan
Ida OlssonMålilla OKutom tävlan
Mylene ReinhartOLG Biberist SOutom tävlan
Noel ReinhartOLG Biberist SOutom tävlan
Tim RothauerASKÖ Henndorfutom tävlan
Algot StaafUpsala IFutom tävlan
Arvid StaafUpsala IFutom tävlan
Troy StoksethHalden SKutom tävlan
Signe. SvedbergTibro OKutom tävlan
Doris SöderlindKlubblösutom tävlan
Tindra TörnevadSala OKutom tävlan
Minna ZwikerOLG Galgenenutom tävlan
Nicole ÅkerlundPregartenutom tävlan
Valda Grönrosej start
Emil PaulsonLinköpings OKej start
Mollie PetterssonNorbergs OKej start
Wilgot PetterssonNorbergs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser