Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Lätt 3,5

2 970 m, 162 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid RothLinköpings OK1:50:39
2Petra NorbergNyköpings OK2:11:33+20:54
Ida AbrahamssonLokes OKej godkänd
Liselott AhlstedtÅmåls OKej godkänd
Tage AhnlundUmeå OKej godkänd
Edvin AlpSuzukiej godkänd
Charlotte AlvordOK Roslagenej godkänd
Casper AnderssonÖstersunds OKej godkänd
Jenny AnderssonAnderstorps OKej godkänd
My AnderssonKlubblösej godkänd
Oskar Anderssonej godkänd
Petter AnderssonSOK Anebyej godkänd
Sara AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Helene ArboreliusIS Kullenej godkänd
Diana AsadHagaby GoIF Örebroej godkänd
Kjell Askdalej godkänd
Anna BergSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Christian Bergej godkänd
Lovisa BirathStenungsunds OKej godkänd
Pia BylundIF Thorej godkänd
Anna ClashammarNyköpings OKej godkänd
Marie Clefbergej godkänd
Alexis CortesKlubblösej godkänd
Eva DalenstamSnättringe SKej godkänd
Maria DickmarkKlubblösej godkänd
Jennie EdforsSkogslöparnaej godkänd
Elin EdvinssonFK Åsenej godkänd
Torbjörn ErikssonGrycksbo IF OKej godkänd
Emrik EvebornSOK Viljanej godkänd
Tina EvebornSOK Viljanej godkänd
Charlotte FagerstedtSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Tilda GripenbergIF Braheej godkänd
Rebecka HartvikLänna IFej godkänd
Monika HedmanÖstersunds OKej godkänd
Anna HolmgrenNässjö OKej godkänd
Ernst HungerbühlerOLC Kapreoloej godkänd
Liselott HögforsTrosabygdens OKej godkänd
August JacobsenOK Måsenej godkänd
Sara Jernbergej godkänd
Elin JohanssonOK Refteleej godkänd
Jessica JohanssonSol Tranåsej godkänd
Marie JohanssonHögåkers OKej godkänd
Niclas JohanssonOK Kåreej godkänd
Christian JohnssonFK Finnej godkänd
Mikaela JohnssonFK Finnej godkänd
Susanna JonstoijHestra IFej godkänd
Jan JoupersIF Minkenej godkänd
Kristina JärvallNyköpings OKej godkänd
Stefan JärvallNyköpings OKej godkänd
Angelica KarlssonJönköpings OKej godkänd
Karina KarlssonKlubblösej godkänd
Peter KinellIFK Göteborgej godkänd
Åsa KinellIFK Göteborgej godkänd
Ann-Sofi KromnérSkogspojkarnas OKej godkänd
Hanna KullaValbo AIFej godkänd
Petra KumlinKlubblösej godkänd
Annika KärkkäinenOK Djerfej godkänd
Kati LaineEspoon Suuntaej godkänd
Lisa LarssonTibro OKej godkänd
Eija LauriFK Herkulesej godkänd
Lotta LexellOK Klemmingenej godkänd
Ann-Sofi LindgrenIF Hallby SOKej godkänd
Albin LindkvistMarkbygdens OKej godkänd
Simon LindqvistÖstersunds OKej godkänd
Albin LuningBålsta SKej godkänd
Josef LyrbergValbo AIFej godkänd
Barbara MaurerOLC Kapreoloej godkänd
Carren MelinderTullinge SKej godkänd
Louise ModénVänersborgs SKej godkänd
Catharina ModhOK Milanej godkänd
Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Agnes MårildGöteborgs SKej godkänd
Agnes MörlinRasbo IKej godkänd
Emma NilssonIF Hallby SOKej godkänd
Moa NilssonEslövs FKej godkänd
Roger NilssonVittjärvs IKej godkänd
Ulrika NylanderSkogsluffarnas OKej godkänd
Irene OlofssonFK Åsenej godkänd
Olle OlssonHelsingborgs SOKej godkänd
Niklas PaulssonOK Löftanej godkänd
Kajsa PerssonSundbybergs IKej godkänd
Linda PerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bo PetterssonOK Djerfej godkänd
Henriette PlitEspoon Suuntaej godkänd
Mia RavakkoSävedalens AIKej godkänd
Signe RoosÖstersunds OKej godkänd
Ali SahelKlubblösej godkänd
Axel SamuelssonUmeå OKej godkänd
Ann Sandén NordströmOK Nolaskogsarnaej godkänd
Hilda SanderOK Milanej godkänd
Susanne SchiblerOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Johanna SjölinKlubblösej godkänd
Marcia SteelCentrum OKej godkänd
Klara StenbackSkarpnäcks OLej godkänd
Lisa SundbergTullinge SKej godkänd
Annica SundqvistOK Österåkerej godkänd
Martin SundqvistOK Österåkerej godkänd
Annica SundströmKlubblösej godkänd
Sara SvenssonSurahammars SOKej godkänd
Kristin SølbergIL Leikej godkänd
Charlotte ThorstenssonLjusdals OKej godkänd
Anna Tyhell SegerströmGrycksbo IF OKej godkänd
Ulf WahlbergAccenture IFej godkänd
Maja WallbergHägglunds Ski Teamej godkänd
Patrik WestinTorsås OKej godkänd
Inger ÖhrlingOK Nolaskogsarnaej godkänd
Malin ÖsterlundIK Ymerej godkänd
Johan  BergOK Ravinenutom tävlan
Andreas  GustavssonNyköping OKutom tävlan
Annelie AhlbergGävle OKutom tävlan
hanne anderssonVästerbergslagen OLutom tävlan
Mattias. AnderssonSuzukiutom tävlan
Pia AnderssonFalkenbergs OKutom tävlan
Sara BengtssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Ann-Marie BerthilssonFriskis och Svettis ö-vikutom tävlan
Ida BlomqvistKlubblösutom tävlan
Ann-Christine BomanLustens OKutom tävlan
Marie-Louise DjerfVästerbergslagen OLutom tävlan
Petra EdquistKlubblösutom tävlan
Bo EkeborgHägglunds Ski Teamutom tävlan
Gulbrand EkeborgHägglunds Ski Teamutom tävlan
Linn EnglundKlubblösutom tävlan
Petra EnquistKlubblösutom tävlan
Anna FischerTeam Alewaldsutom tävlan
Filip GalinSurahammars SOKutom tävlan
Gustav GellerstedtUmeå Brottningutom tävlan
Kristin  GunnarssonIFK Umeåutom tävlan
Lukas HambäckLång100 IFutom tävlan
Svein Olav HaugFredigutom tävlan
Mia-Lena HolmströmRobertsfors IKutom tävlan
Sebastian HägglöfHägglunds Ski Teamutom tävlan
Lise-Lotte JanssonSesOKutom tävlan
Matilda JardingNyköping OKutom tävlan
Erik JohanssonLaholms IF OKutom tävlan
Henrik JohanssonUmeå OKutom tävlan
Lydia  JohanssonUmeå Orienteringutom tävlan
Matilda KarlssonUmeå OKutom tävlan
Alva KjellmanOK Ravinenutom tävlan
Knut LangeOK Älmeutom tävlan
Anne-Berit LarsenKongsberg OLutom tävlan
Gunn Tove LeirenByåsenutom tävlan
Ann-Marie LjungbergOK Skogsfalkenutom tävlan
Kerstin LugneKils OKutom tävlan
Emilia lundholmOK Renenutom tävlan
Peter MårtenssonGarphyttans IFutom tävlan
Oscar NilssonLånghundra IFutom tävlan
Sanna NorrmanIK Standardutom tävlan
Olle NäslundSävedalens AIKutom tävlan
Anneli OlssonFalkenbergs OKutom tävlan
Nanette OscarsonTeam Alewaldsutom tävlan
Björn PerssonNorrköpings Tidningutom tävlan
Oskar PerssonOK Hejdegårdenutom tävlan
Katarina RolandKlubblösutom tävlan
Sandra SchönfeldOLG Biberist SOutom tävlan
Mia SmithFalconutom tävlan
Hanna  UlanderKlubblösutom tävlan
Bianca WallhagerTeam Alewaldsutom tävlan
Mats WillnerNorrköpings Tidningutom tävlan
Olle ÅdahlUmeå OKutom tävlan
Johanna åhmanIFK Umeåutom tävlan
Karin ÅkessonOK Landehofutom tävlan
Martin ÖstemarFinspångs SOKutom tävlan
Cenny AppelgrenTrollhättans SOKej start
Mona BergqvistGarphyttans IFej start
Julia EdvinssonFK Åsenej start
Susanne FjällborgStenungsunds OKej start
Karin HanssonTäby OKej start
Ernst HungerbühlerOLC Kapreoloej start
Barbara MaurerOLC Kapreoloej start
Svante MårildGöteborgs SKej start
Bo Skarmanej start
Inga-Lena Skarmanej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser