Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Svår 7,5

5 060 m, 108 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Johan AlfredssonStora Tuna OKej godkänd
Hans AnderssonHalmstad OKej godkänd
Linda AnderssonHalmstad OKej godkänd
Christian ArnessonUlricehamns OKej godkänd
Alfred AskeljungOK Klemmingenej godkänd
Johan BergmanMölndal Outdoor IFej godkänd
Patrik BrorssonFrösö IFej godkänd
Patrik CorneliussonOK Löftanej godkänd
Peter EdlundKlubblösej godkänd
Hans EgefalkHagaby GoIF Örebroej godkänd
Oskar EkbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Daniel ElfversonIKSU Multisportej godkänd
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lotta FalkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Per FrostIFK Mora OKej godkänd
Andreas GundbergOK Kolmårdenej godkänd
Emil GunnarssonEksjö SOKej godkänd
Stefan GyllenbergUmeå OKej godkänd
Anders HaglundKlubblösej godkänd
Arvid HenningHärnösands OKej godkänd
David HolmbergSundsvalls OKej godkänd
Emma HållströmGävle OKej godkänd
Erik HållströmGävle OKej godkänd
Johan HörnfeldtOK Ravinenej godkänd
Håkan Jonssonej godkänd
Lotta JungåkerKorsnäs IF OKej godkänd
Are KristiansenIL Tyrvingej godkänd
Åke LarssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Samu LehtolaKummola Racingej godkänd
Johan Lidströmej godkänd
Andreas LonaeusUmeå OKej godkänd
Ihar LuchkouOringen Academyej godkänd
Lars MagnussonOK Kåreej godkänd
Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Björn NilssonHärlövs IFej godkänd
Niclas NilssonOK Österåkerej godkänd
Daniel OgenstedtHögåkers OKej godkänd
Marta OlvetRakvere OKej godkänd
Linus RisplingCentrum OKej godkänd
Katarina RundströmIFK Enskedeej godkänd
Adam SandstedtEksjö SOKej godkänd
Benjamin SellingHärnösands OKej godkänd
Marek SestakSlavia Liberec Orienteeringej godkänd
Vasilyeu SiarheiOringen Academyej godkänd
Sara SjökvistJärla Orienteringej godkänd
Rickard StoltHestra IFej godkänd
Filip SödervallIK Gandvikej godkänd
Mattias VangboBAOCej godkänd
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej godkänd
Tomas VikerOK Kåreej godkänd
Olle WindeliusFrosta OKej godkänd
Hao XieHangzhou Migu Orienteering Clubej godkänd
Erik ÅbergKorsnäs IF OKej godkänd
Jan  OlaussonMarkbygdens OKutom tävlan
Emil AlexanderssonHalmstad OKutom tävlan
Henrik AnderssonOK Tylöskogutom tävlan
David BejbomJärla Orienteringutom tävlan
Christer  Berggren Klubblösutom tävlan
Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarnautom tävlan
Sabine BräuerUSV Jenautom tävlan
Alexander BüchnerBSV Halle- Ammendorfutom tävlan
Markus CarlborgIKSU Multisportutom tävlan
Johan EdenhamnLänna IFutom tävlan
Johanna EdinKovlands IFutom tävlan
Karl Oskar EdvardssonJärfalla OKutom tävlan
Andreas EnforsTockarps IKutom tävlan
Filip EnforsTockarps IKutom tävlan
Johan EngebrattGöteborgs SKutom tävlan
Nicklas  EnlundGamelby OKutom tävlan
Isak ErikssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Lars ErikssonHjärnarps OLutom tävlan
Patrik ForsmanIF Braheutom tävlan
Johan FredrikssonUmedalens IFutom tävlan
Arvid HenrikssonJärla IF OKutom tävlan
Harald HenrikssonJärla IF OKutom tävlan
Anders HolmströmOK Österåkerutom tävlan
Jonas HälldalSkogslöparnautom tävlan
Jimmy JohanssonKlubblösutom tävlan
Joakim JohanssonKlubblösutom tävlan
Mattias KarlssonUmeå OKutom tävlan
Christian KjellbergerIFK Göteborgutom tävlan
Anders LöfgrenUmedalens IFutom tävlan
Jouni MähönenTampereen Pyrintöutom tävlan
Lars NilssonUmeå OKutom tävlan
Simon NordlundVittjärvs IKutom tävlan
Oskar NordmarkCentrum OKutom tävlan
Bure NoreusNoreus Machine Learning AButom tävlan
Per-Ola OlssonOK Vilse 87utom tävlan
Emeli PetterssonTullinge SKutom tävlan
Pasi RaukkoTampereen Pyrintöutom tävlan
Rasmus SchurmannHylte OKutom tävlan
Ola SkeppSävedalens AIKutom tävlan
Per SundholmOK Nolaskogsarnautom tävlan
Anders SundinSkogslöparnautom tävlan
Olof SundinSkogslöparnautom tävlan
Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OKutom tävlan
kristian SvenssonRävetofta OKutom tävlan
Mikko VaismaaSuunta Jyväskyläutom tävlan
Taina VaismaaSuunta Jyväskyläutom tävlan
Simon WallerIFK Umeåutom tävlan
Maria WallgrenSelånger SOKutom tävlan
Michael WennblomHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Kajsa WernerIKSU Multisportutom tävlan
Dan  Wester Järla Orienteringutom tävlan
jari välikorpiRasti-Kurikkautom tävlan
Gustav YdenIKSU Multisportutom tävlan
Roger ÅkerlundPregartenutom tävlan
Loke ÖstangårdGamleby OKutom tävlan
Lasse ForsbergOK Ravinenej start
Ola HenrikssonJärla Orienteringej start
Andreas KaverénKlubblösej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser