Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Närpes OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Mats SvedströmH65 Kort (549)1:44:31+7:03
12Sara HertsbackaD35 Motion (248)2:55:01+44:57
12Stefan SvedH35 Motion (85)4:07:27+1:33:47
14Johan SnickarsH35 Motion (85)4:32:48+1:59:08
14Bo HelenelundH60 Motion (149)3:21:40+56:07
22Sandra SvedMedelsvår 3,3 (500)2:14:07+43:17
23Mia SmedsD35 (231)2:57:39+37:09
29Christoffer SmedsH35 Kort (762)2:28:08+31:01
33Matti J KoskiH75 Kort (235)3:04:36+1:32:02
35Björn ForsénH70 (565)2:35:11+38:53
35Anneli HelenelundD55 Motion (257)4:02:36+2:06:48
36Hanna SandD14 Kort (229)2:26:07+1:05:09
38Kenneth SmedsH35 Kort (762)2:36:05+38:58
42Pernilla BacklundD21 Kort-2 (706)2:23:13+52:04
42Kaj SmedsH65 Kort (549)2:18:45+41:17
43Alvin NordinH11 (707)1:27:32+26:34
64Inez SandbergD11 (638)2:07:18+59:14
65Heidi SmedsD21-2 (487)3:56:46+1:19:56
66Bo-Göran SundH55 Kort (868)2:26:44+42:53
67Pia NordinLätt 3,5 (495)3:39:08+2:02:04
70Carina LeppävuoriD40 Kort (957)2:11:48+38:53
77Karl-Gustav HertsbackaH65 Kort (549)2:56:23+1:18:55
79Johan HertsbackaH40 Kort-2 (554)3:01:51+1:14:57
81Jakob GulinH11 (707)1:52:28+51:30
81Veronica LindqvistD40 Motion (515)4:13:35+1:57:47
84Ken EriksonH21 Kort-2 (703)3:22:16+1:36:45
91Karl-Gustav NorrgrannH65 Kort (549)3:15:14+1:37:46
93Fanny LindqvistD11 (638)2:43:32+1:35:28
106Matilda SnickarsD10 (904)1:38:04+48:41
107Maria SundD50 Kort (780)3:01:46+1:24:44
116Isak HertsbackaH10 (928)1:34:49+46:07
131Peter WiikH35 Kort (762)4:13:39+2:16:32
136Hannes SödermanH10 (928)1:49:42+1:01:00
146Ludvig NordinH15 (905)4:02:25+2:10:15
Filip LindqvistInskolning (742)fullföljt
Linus SmedsInskolning (742)fullföljt
Melinda SnickarsInskolning (742)fullföljt
Ines SvedInskolning (742)fullföljt
Aron AntfolkEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Walter SandbergEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Minea AntfolkEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Andreas SiemssenEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Katrina Viklund-AntfolkEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Hans-Erik AntfolkEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej godkänd
Charles SödermanEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Johanna Svedström-SödermanD35 Kort (503)ej start
Edd GrahnSvår 2,5 (128)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser