Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Frölunda OL

44 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Yngve NorellH65 (557)2:00:23+8:29
6Ally BlomD12 Kort (128)1:07:22+5:40
8Jonas MartnerH40 (616)2:23:53+16:24
9Jarvis HanssonH10 (928)56:32+7:50
10Ellen RubendahlD12 Kort (128)1:16:41+14:59
14Malin LammD50 Kort (780)1:53:38+16:36
14Maria NorellD65 (235)2:23:39+33:30
19Audrey HanssonD13 (805)1:47:35+17:41
19David BergströmH12 Kort (115)1:53:55+56:50
23Marcus HanssonH40 Kort-2 (554)2:08:58+22:04
39Axel BlomH18 (832)2:55:04+44:43
40Anders ArfwedsonH45-2 (579)2:54:10+56:41
42Annika AndréassonD50 Motion (443)2:58:52+1:03:05
44Fredrik NorellH21-2 (626)3:37:51+57:17
51Anders LammH50-2 (701)2:34:10+47:13
56Richard BlomH50-2 (701)2:37:32+50:35
62Erik SameusH11 (707)1:34:28+33:30
70Håkan BerndtssonH50 Kort-2 (653)2:43:38+1:06:08
87Ulf AlmehedH50-2 (701)3:08:52+1:21:55
87Jessica ArfwedsonD45 Motion (572)4:17:56+1:56:45
90Jörgen SameusH50-2 (701)3:11:18+1:24:21
96Thomas BorneH50-2 (701)3:23:35+1:36:38
97Eva Lamm BergströmD45 Kort-2 (623)3:20:08+1:48:05
97Anna-Maria SameusD45 Motion (572)4:45:39+2:24:28
98Sandra HanssonD40 Kort (957)2:25:33+52:38
118Pontus BergströmH10 (928)1:35:35+46:53
128Tomas AndréassonH55 Kort (868)3:19:00+1:35:09
129Fredrik BergströmH45 Kort-2 (775)3:37:39+2:05:43
135Carina JacobsonD40 Kort (957)2:51:35+1:18:40
147Katarina AlmehedD50 (891)3:27:46+1:47:26
152Håkan WåhlanderH55 (886)4:15:49+2:30:19
156Zebastian ArfwedsonH16 (942)3:38:57+1:55:40
157Viktor BerndtssonH12 (891)2:29:42+1:31:41
159Anders LindénH55 (886)4:35:36+2:50:06
163Johan SameusH14 (1006)3:02:52+1:46:50
169Katarina BorneD50 (891)4:26:29+2:46:09
177Rickar BerndtssonH14 (1006)3:58:35+2:42:33
Edvin BorneH16 (942)ej godkänd
Tim MartnerH13 (879)ej godkänd
Marcus LammH12 (891)ej godkänd
Dexter HanssonEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Julia BlomEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Jonas BrånaltEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Karin LindénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)utom tävlan
Erland SvensonH70 (565)ej start
Sofia BorneMedelsvår 4,0 (450)ej start
Marika WirungEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser