Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Roslagen

34 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Rebecka LindbergD21 Lång (218)3:30:15+21:50
7Ola HultinH50-1 (675)2:03:55+14:45
10Charlotte Sandberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)33:18+10:45
12Ellen BromanD20 (430)2:50:16+34:05
16Johan StridkvistMedelsvår 6,0 (126)3:48:16+1:12:02
26Otto LundmanH21 Kort-1 (738)2:41:36+42:34
28Ludvig EklöwLätt 10,0 (224)4:46:08+1:58:13
29Ellen FrostD20 (430)3:15:44+59:33
32Patrik SmedmarkH50 Kort-2 (653)2:14:03+36:33
33Mats LundmanH60 (560)2:33:26+41:40
39Robert SandbergH21 Kort-1 (738)2:52:03+53:01
44Joel LännevallH21-1 (667)3:30:10+49:30
44Evelina ChristofferssonD21 Kort-2 (706)2:23:48+52:39
46Elvira ForsströmD21 Motion (309)4:18:26+2:00:46
48Viktor LindbergH21 Kort-1 (738)3:00:38+1:01:36
49Mats FrostSvår 5,0 (281)5:12:38+3:18:04
54Caroline ThunbergD21 Kort-2 (706)2:29:34+58:25
71Tomas Eklund-WahlqvistH45 Motion (397)4:14:58+2:06:00
72Gustav LindbergH10 (928)1:16:13+27:31
79Agnes BromanD18 Elit (582)2:25:04+48:53
86Malin TillmanD45 Motion (572)4:16:39+1:55:28
96Emma LundmanD21 Kort-2 (706)3:01:44+1:30:35
126Aron LindbergH10 (928)1:41:13+52:31
129Louise PramlidD21 Kort-2 (706)3:50:25+2:19:16
157David NäslundH15 (905)4:17:49+2:25:39
179Elin WahlqvistU1 (982)2:27:18+1:42:32
Einar Lundman-StridkvistInskolning (742)fullföljt
Robin ErikssonH21 Kort-1 (738)ej godkänd
Tommy LindbergH45-1 (587)ej godkänd
Staffan BromanH50 Kort-2 (653)ej godkänd
Elizabeth LöchtingD45 Motion (572)ej godkänd
Charlotte AlvordEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Eva HedbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Per SandbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Samantha AhlgrenD21 Kort-2 (706)ej start
Oliver HagmanH21 Kort-1 (738)ej start
Torbjörn LännevallH55 (886)ej start
Maria LännevallD55 Kort (497)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser