Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Fossum IF

34 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Johan MichelsenH40 Kort-1 (560)1:47:14+6:49
5Charles HalaasSvår 7,5 (159)3:22:03+1:07:01
7Malin MichelsenD12 Kort (128)1:09:03+7:21
11Marianne HjermstadD55 Kort (497)2:08:12+26:54
13Øystein HoloH55 (886)2:07:25+21:55
15Erling HjermstadH20 Elit (583)1:58:44+16:07
20Marielle MichelsenD14 Kort (229)1:54:27+33:29
21Ingrid Gylterud KvålsgardD18 Elit (582)1:57:13+21:02
22Richard Zeiner-GundersenH60 (560)2:23:20+31:34
23Lars HjermstadH60 (560)2:25:08+33:22
26Signe Naadland HoloD13 (805)1:52:41+22:47
32Ask Felland SætnanH11 (707)1:24:30+23:32
35Tarjei HoloH20 Elit (583)2:04:00+21:23
35Åsne Naadland HoloD18 Elit (582)2:05:44+29:33
38Mikkel MichelsenH10 (928)1:06:07+17:25
42Gunhild Kvålsgard3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:00:49+38:16
43Erik RåbergH35 (400)3:28:28+1:16:11
46Martin Borge HeirH20 Elit (583)2:09:56+27:19
46Maria BrodinD21-2 (487)3:34:32+57:42
46Kristian Bernhard NilsenH40 Kort-1 (560)2:46:32+1:06:07
46Ivar MølnvikH50-2 (701)2:31:26+44:29
47Marianne MichelsenD40 Motion (515)3:17:51+1:02:03
55Knut Jostein SætnanH45-1 (587)3:16:44+1:19:05
57Kristin Nergaard BergD40 (369)3:43:08+1:46:36
57Magnhild T. MølnvikD55 (518)2:55:41+1:13:46
58Sven Arne GylterudH50-2 (701)2:39:31+52:34
73Karen Hoel JomaasD18 Elit (582)2:21:18+45:07
80Eldri Naadland HoloD50 Kort (780)2:41:08+1:04:06
100Håkon BörliH45 Kort-2 (775)2:50:53+1:18:57
112Birk Felland SætnanH15 (905)3:02:11+1:10:01
Silje Nilsen BergInskolning (742)fullföljt
Erlend BörliH16 (942)ej godkänd
Børge Nilsen BergH14 (1006)ej godkänd
Elise Nilsen BergD12 (801)ej godkänd
Joanna Ganc-PetersenD40 Motion (515)ej start
Åse Marie Halaas AppenzellerU1 (982)ej start
Emil Melin Ganc-PetersenLätt 2,5 (253)ej start
Tanja AppenzellerMedelsvår 4,0 (450)ej start
Alexander Melin Ganc-PetersenMedelsvår 4,0 (450)ej start
Jesper Melin Ganc-PetersenSvår 5,0 (281)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser