Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D14 Kort

2 830 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Filippa BernstenÖstersunds OK23:01
2Mari Ovidia RanestadHamar OK23:30+0:29
3Ester BlomsterIF Thor23:33+0:32
4Ellen ErikssonOK Flundrehof23:46+0:45
5Fanni MäättäläEspoon Suunta23:56+0:55
6Alva DahlinKovlands IF24:35+1:34
7Emelie RökenTäby OK24:51+1:50
8Tuva ÖhgrenSävedalens AIK25:17+2:16
9Lina HolmqvistOK Tor26:19+3:18
10Frida GustavssonStora Sundby GoIF27:03+4:02
11Brigita DrazdauskaitėOSK Lėvuo Vilnius27:33+4:32
12Sofia PedersenJärpens SK28:09+5:08
13Elma WikströmOK Hammaren28:23+5:22
14Anne FrøislandVang OL28:26+5:25
15Daga KjellssonSidensjö IK28:28+5:27
16Selma IvarssonOK Hammaren29:04+6:03
17Ellen KårénSundsvalls OK29:12+6:11
18Ida LindgrenIF Femman30:03+7:02
19Jennifer SandTullinge SK31:16+8:15
20Jenny ErikssonÅsarna IK31:20+8:19
21Mia UrsetBul-Tromsø IL32:05+9:04
22Nora MouritsMinor32:06+9:05
23Tuva SundmarkIK Gandvik32:27+9:26
24Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF32:43+9:42
25Anika FlorianOrienteering Innsbruck Imst33:31+10:30
26Emilia JohanssonOK Nolaskogsarna34:07+11:06
27Klara JonssonOK Dellen34:10+11:09
28Emilia WickbomVittjärvs IK35:02+12:01
29Elsa WibergHelsingborgs SOK35:36+12:35
30Silje Gåsvik NarvestadHalden SK36:45+13:44
31Selma HedströmTenhults SOK37:27+14:26Ladda ner rutt i gpx-format
32Marielle MichelsenFossum IF37:47+14:46
33Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb38:14+15:13
34Vega SundstedtRasbo IK39:01+16:00
35Pauline LassalleCO Ambérieu39:38+16:37
36Moa KleistBoxholm-Mjölby OL40:31+17:30
37Ellen JonssonWaxholms OK41:20+18:19
38Hanna SandNärpes OK42:02+19:01
39Maja JohanssonGudhems IF42:18+19:17
40Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna42:22+19:21
41Anette Jauhojärvi MarkussenAsker SK42:29+19:28
42Klara JedarOK Tor42:38+19:37
43Klara SkunckeTäby OK45:24+22:23
44Astrid EmbretsenTäby OK52:47+29:46
45Maja SörensenOK Kontinent54:23+31:22
46Astrid SchjølbergRøros IL1:17:41+54:40
Erle FrostAlta OLej start
Sara SnickarsSolf IKej start
Leija MagnussonAlfta-Ösa OKej start
Frida WestfeldtIF Thorej start
Blenda LenasCentrum OKej start
Moa LundgrenVittjärvs IKej start
Wilma OlssonOK Trananej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser