Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D18

4 990 m, 125 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Katrin SjödénÄlvdalens IF OK48:04
2Marie MaierOK Oachkatzlschwoaf48:38+0:34
3Ella PalmIK Hakarpspojkarna48:49+0:45
4Ylvi KastnerOK Oachkatzlschwoaf49:44+1:40
5Moa HjorthDomnarvets GoIF50:52+2:48
6Ella NordströmKils OK51:22+3:18
7Julia RajanIFK Lidingö SOK51:55+3:51
8Elsa LindeblomHestra IF52:13+4:09
9Clara DahlHärlövs IF52:26+4:22
10Sarina ZülligEksjö SOK52:52+4:48
11Niamh HunterWCOC52:57+4:53
12Thynova NikolaSlavia Hradec Kralove53:38+5:34
13Elin BergOK Ravinen53:40+5:36
14Lotten SandénOK Södertörn54:11+6:07
15Anastassia BotovaKuzmolovo54:26+6:22
16Fia SnickarsSolf IK54:37+6:33
17Fabienne JakobNWK Be/So55:09+7:05
18Wilma BerganderEksjö SOK55:41+7:37
19Elizaveta BotovaKuzmolovo55:42+7:38
20Nora AronengHestra IF55:46+7:42
21Lovisa RingHalmstad OK56:46+8:42
22Heini NivaSK Pohjantähti57:23+9:19
23Celine WellenreiterOLG Thun57:34+9:30
24Eilidh CampbellScottish Junior Squad58:10+10:06
25Essi MetsäläHämeenlinnan Suunnistajat58:29+10:25
26Louise RamebäckUmeå OK58:57+10:53
27Tara Schwarze-ChintapatlaEborienteers59:01+10:57
28Aino RantalaOunasvaaran Hiihtoseura59:07+11:03
29Linnea HanssonOK Roxen59:30+11:26
30Alma LeijonHärlövs IF59:32+11:28
31Adelina FunkeLeksands OK59:44+11:40
32Wilma LarssonOK Tor59:55+11:51
33Frida SahlmanLinköpings OK59:56+11:52
34Lisa BörnstedtKungälvs OK59:57+11:53
35Adéla RýdlováTatran Jablonec1:00:07+12:03
36Clara SpikLeksands OK1:00:24+12:20
37Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK1:00:52+12:48
38Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK1:01:06+13:02
39Michaela ŠklíbováTatran Jablonec1:01:45+13:41
40Meja EneljungIFK Göteborg1:01:50+13:46
41Sara SundinWaxholms OK1:02:03+13:59
42Eli KolstadMo o-klubb1:02:41+14:37
43Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gular1:02:50+14:46
44Alice PalmgrenSundsvalls OK1:03:13+15:09
45Sofia HaglundVaasan Suunnistajat1:03:31+15:27
46Alva LindellIF Thor1:04:02+15:58
47Johanna NilssonFK Göingarna1:04:07+16:03
48Ida JussilaTampereen Pyrintö1:04:40+16:36
49Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK1:04:56+16:52
50Birka ØhlenschlægerOK Pan Århus1:05:42+17:38
50Lovisa NordSol Tranås1:05:42+17:38
52Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK1:05:55+17:51
53Kristina FridmanVännäs OK1:06:28+18:24
54Jannica LindahlOK Trian1:06:56+18:52
55Viktorija DrazdauskaitėOSK Lėvuo Vllnius1:07:20+19:16
56Tina LjungqvistLunds OK1:07:29+19:25
57Josefine AnderssonTäby OK1:08:03+19:59
58Linn LugneKils OK1:08:17+20:13
59Claudia WaltiOK Kolmården1:08:32+20:28
60Flurina MüllerOLG Galgenen1:08:35+20:31
61Tove PerssonMölndal Outdoor IF1:08:47+20:43
62Polina ZaytsevaNord West1:08:52+20:48
63Vera ZüblinOLG Thun1:08:59+20:55
64Solveig Eline BergIL Tyrving1:09:01+20:57
65Klara WallinderGöteborg-Majorna OK1:09:06+21:02
66Jura MacMillanScottish Junior Squad1:09:29+21:25
67Ida SundqvistLahden Suunnistajat-371:10:14+22:10
68Elin DahlmarkVästerås SOK1:10:23+22:19
69Ida JohnssonOK Kåre1:10:42+22:38
70Tilda AnderssonTullinge SK1:11:01+22:57
71Roosa LaineEspoon Suunta1:11:19+23:15
72Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:11:36+23:32
73Lovisa LängheimTullinge SK1:11:38+23:34
74Emelie BrudinIFK Mora OK1:11:52+23:48
75Katarina NorrbyOK Södertörn1:12:09+24:05
76Vendela LönkvistOK Vivill1:12:26+24:22
77Elena SchulerOLG Chur1:12:54+24:50
78Maja TenghagenHärlövs IF1:12:56+24:52
79Amanda MellerdalKils OK1:13:04+25:00
80Alva RyttherVästerbergslagens OL1:13:38+25:34
81Marte Karine LarsenKongsberg OL1:13:45+25:41
82Sofia GidingVallentuna-Össeby OL1:14:00+25:56
83Livia GiezendannerOLG Chur1:14:08+26:04
84Mirjam BucherIF Thor1:14:26+26:22
85Sarah PedleyWest Yorkshire Orienteers1:14:36+26:32
86Lovisa JohanssonKarlskrona SOK1:14:38+26:34
87Olivia FröbergOK Roxen1:14:40+26:36
88Matilda HagstrandLerums SOK1:15:35+27:31
89Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK1:17:33+29:29
90Sandra IsoniemiOK Trian1:18:49+30:45
91Johanna SärnbrinkOK Tisaren1:19:27+31:23
92Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK1:19:38+31:34
93Ingeborg KvarmeIF Sturla1:20:51+32:47
94Anna LithellOK Linné1:21:18+33:14
95Ingrid Wanvik KrogstadmoSelbu OK1:21:31+33:27
96Hilda KukonlehtoKangasala SK1:21:45+33:41
97Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:21:53+33:49
98Lea Malin TroxlerNWK Be/So1:22:49+34:45
99Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:22:59+34:55
100Lotta SankeloSK Pohjantähti1:23:35+35:31
101Anu SaarinenRasti 881:23:45+35:41
102Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:24:40+36:36
103Paulina JägstedtHalmstad OK1:24:42+36:38
104Agnes MattssonTandsbyns IF1:26:35+38:31
105Anna AnderssonPiteå IF Orientering1:27:06+39:02
106Jonna LundbäckJärfälla OK1:28:06+40:02
107Tova LarssonLerums SOK1:29:47+41:43
108Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL1:29:48+41:44
109Anik DoblerGlobi OK1:31:22+43:18
110Veronica RedtzerAttunda OK1:32:23+44:19
111Tyra AlmJärla Orientering1:32:46+44:42
112Lisa HallménOK Tisaren1:35:00+46:56
113Sofia Danielson DamneBromma-Vällingby SOK1:41:36+53:32
114Tove ErikssonRyda SK1:44:24+56:20
115Sofia ZillingOK Södertörn1:45:50+57:46
116Tove JohanssonOK Alehof1:46:15+58:11
117Clara KilperUSV Jena1:46:39+58:35
118Marie KalouskovaKotlarka Praha, CZE1:56:16+1:08:12
119Paulina StrobelUSV Jena1:56:36+1:08:32
120Sara ErlandssonOK Vivill1:58:19+1:10:15
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Johanna StrobelUSV Jenaej godkänd
Klara MöllerOK Linnéej godkänd
Hilma HolmbackIF Femmanej godkänd
Astrid NorgrenStora Tuna OKej godkänd
Elin DahlVisborgs OKej start
Anna PradelUS Primieroej start
Ida JoensuuIF Braheej start
Kirsty CampbellScottish Junior Squadej start
Ellen KallerbäckOK Orionej start
Agnes KarlssonÄlvsby IF OKej start
Alma WilhelmssonFalköpings AIK OKej start
Hanna SvanbergOK Renenej start
Ida HelgessonHestra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser