Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21-2

6 380 m, 98 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lotta KirvesmiesLahden Suunnistajat-3755:49
2Josefine KristianssonTrollhättans SOK56:23+0:34
3Sara KindlundOK Tranan57:17+1:28
4Line CederbergGöteborg-Majorna OK58:09+2:20
5Linnéa GolsäterEksjö SOK59:31+3:42
6Amanda HolmgrenVittjärvs IK59:57+4:08
7My WestlundOK Tyr1:00:04+4:15
8Karin BjörnlingerUlricehamns OK1:00:30+4:41
9Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK1:01:16+5:27
10Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:01:20+5:31
11Malin Leijon LindOK Kolmården1:01:25+5:36
12Fanny AsketunOK Roxen1:01:30+5:41
13Emma HelmerssonOK Roxen1:01:33+5:44
14Jannie HagårdOK PAN-Kristianstad1:02:06+6:17
15Noora KoskinenMS Parma1:02:19+6:30
16Mariann UlvestadBækkelagets SK1:02:22+6:33
17Kristin SkaarRyda SK1:02:40+6:51
18Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK1:03:49+8:00
19Emma BergströmVittjärvs IK1:04:33+8:44
20Elin VedinSundsvalls OK1:04:34+8:45
21Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:04:38+8:49
22Amanda ThellsénOK Roxen1:04:45+8:56
23Klara PålssonSävedalens AIK1:04:55+9:06
24Moa SvenssonNässjö OK1:05:08+9:19
24Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:05:08+9:19
26Johanna LindbergRehns BK1:06:04+10:15
27Sofia SalomonssonLinköpings OK1:06:07+10:18
28Louise BorgTrollhättans SOK1:06:15+10:26
29Anna HåkanssonOK Kolmården1:06:16+10:27
30Annika CarlbergSundsvalls OK1:06:22+10:33
31Maria BrodinFossum IF1:07:06+11:17
32Elin SvenssonNässjö OK1:07:20+11:31
33Johanna TrummerOK Linné1:07:28+11:39
34Sara LundstenSundsvalls OK1:07:41+11:52
35Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK1:07:58+12:09
36Fanny Horn BirkelandLillehammer OK1:08:47+12:58
37Klara VozdovaMagnus Orienteering1:09:31+13:42
38Karin SvenssonFinspångs SOK1:09:43+13:54
39Minna SaarinenKangasala SK1:10:03+14:14
40Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:10:25+14:36
41Amanda ClaessonSävedalens AIK1:10:31+14:42
42Emma KindbomIF Hagen1:11:37+15:48
43Lovisa LemanGöteborgs SK1:11:45+15:56
44Anja MinörLunds OK1:12:19+16:30
45Sarah TibellLinköpings OK1:12:28+16:39
46Lisa PalmSävedalens AIK1:13:06+17:17
47Anni ValtonenMS Parma1:13:32+17:43
48Elena MironovaMalahit1:14:09+18:20
49Agnes AdolfssonEksjö SOK1:14:11+18:22
50Martina BarnisinHestra IF1:14:58+19:09
51Agnes WesterbergOK Roxen1:15:34+19:45
52Venla KinnalaTurun Suunistajat1:16:27+20:38
53Ellen ForsgrenForsa OK1:16:41+20:52
54Märta MollénSävedalens AIK1:16:45+20:56
55Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK1:20:03+24:14
56Andrea WickbomVittjärvs IK1:20:55+25:06
57Helen HanstockÖstersunds OK1:21:00+25:11
58Irma FridolfssonOK Gränsen1:21:04+25:15
59Filippa SpånérSävedalens AIK1:21:13+25:24
60Josefine Enesund TuoremaaVittjärvs IK1:21:22+25:33
61Anna LarssonIF Hagen1:21:27+25:38
62Anna BrodinSävedalens AIK1:21:48+25:59
63Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna1:22:00+26:11
64Elin LindbergOK Djerf1:22:28+26:39
65Helena OlssonBrunflo IF1:22:46+26:57
66Emilia HenryssonTibro OK1:23:05+27:16
67Viktoriia PlahotnykO-DEAF1:23:38+27:49
68Katerina NovakovaOK24 Praha1:23:54+28:05
69Sara IvarssonOK Kullingshof1:24:14+28:25
70Erica EdmanRehns BK1:24:25+28:36
71Hanna NilssonOK Denseln1:24:27+28:38
72Marlene BergerBerger-Clan1:24:30+28:41
73Cecilia BerganderEksjö SOK1:25:10+29:21
74Marlies BergerBerger-Clan1:25:14+29:25
75Kadri KalvoSundsvalls OK1:25:22+29:33
76Anna JohanssonLinköpings OK1:25:59+30:10
77Martina JohanssonHestra IF1:26:44+30:55
78Heidi SmedsNärpes OK1:27:28+31:39
79Julia TjärnströmLinköpings OK1:27:44+31:55
80Anina SennO-Motion1:29:22+33:33
81Ana MatkovicSundsvalls OK1:31:46+35:57
82Ellen LarssonIF Hagen1:33:25+37:36
83Yiching HuangMoxina OK1:35:14+39:25
84Maria ArvidssonKalmar OK1:35:39+39:50
85Anna OlssonTibro OK1:40:00+44:11
86Käthi BurkartOLG Nidwalden+obwalden1:41:14+45:25
87Manuela MauchleOLK Argus1:43:25+47:36
88Nadja RutzGlobi OK1:48:08+52:19
89Nicole HitzOLK Argus1:49:44+53:55
90Johanna BeironSkattkärrs SOK1:51:25+55:36
91Dorthe Kühl PetersenLillomarka OL1:53:33+57:44
92Emma JohanssonSundsvalls OK1:58:17+1:02:28
93Peichi ChuangMoxina OK2:05:41+1:09:52
94Henriette NygaardHerning Orienteringsklub2:13:55+1:18:06
95Siri DoblerGlobi OK2:15:58+1:20:09
Klara HolmgårdKils OKej godkänd
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emma NilssonOK Trananej godkänd
Frida BakkmanIFK Göteborgej start
Lisa MalmströmTjalve IF Norrköpingej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser