Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Motion

4 910 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna51:55
2Elin NylundIF Femman52:00+0:05
3Jessica KorkeakoskiOK Milan52:49+0:54
4Angelica EngströmSkåneslättens OL52:57+1:02
5Amanda KarlssonStora Tuna OK56:47+4:52
6Tove SundhSundbybergs IK57:16+5:21
7Laura FröjdöPaimion Rasti59:25+7:30
8Anna RauOLG Bern1:00:01+8:06
9Kajsa StrandellIF Hagen1:00:17+8:22
10Anna RosénOK Vivill1:01:27+9:32
11Annika LarssonKFUM Örebro OK1:03:16+11:21
12Malin LignellOK Tisaren1:03:22+11:27
13Marielle NilssonAndrarums IF1:03:41+11:46
14Emma BrenanderSOK Viljan1:04:41+12:46
15Ursina AccolaOLG Chur1:06:45+14:50
16Emma KlemetsKöping-Kolsva OK1:07:42+15:47
17Eva RauOLG Bern1:08:29+16:34
18Vanda KuthanovaFagersta OK1:09:01+17:06
19Lisa ErikssonSundbybergs IK1:09:21+17:26
20Louise RohdénSundsvalls OK1:11:41+19:46
21Josefin MolanderKarlskrona SOK1:11:51+19:56
22Elvira ForsströmOK Roslagen1:12:18+20:23
23Annsofi WelanderOK Djerf1:12:43+20:48
24Alice HägnanderLidköpings VSK1:12:51+20:56
24Anna SkobeKalmar OK1:12:51+20:56
26Alexandra EklundIK Gandvik1:15:51+23:56
27Erica StrandbergGustavsbergs OK1:16:30+24:35
28Sofia EkbringKexholms SK1:16:33+24:38
29Sina SeipelElfsborg SOK1:18:29+26:34
30Liisa WettemarkSundbybergs IK1:20:37+28:42
31Emma NilssonAndrarums IF1:20:42+28:47
32Sofia PehrssonOK Alehof1:21:05+29:10
33Sara GertssonLinköpings OK1:21:36+29:41
34Katja DalénSala OK1:23:00+31:05
35Karin JohanssonSävedalens AIK1:24:34+32:39
36Olivia BjörklundIFK Enskede1:25:30+33:35
37Gitte LethSundsvalls OK1:28:39+36:44
38Kristina SandbergForsa OK1:28:52+36:57
39Christin ForsbergOK Ravinen1:30:08+38:13
40Louise NilssonHögåkers OK1:31:03+39:08
41Pia JohanssonNorbergs OK1:32:50+40:55
41Emilia PreiszLustens OK1:32:50+40:55
43Sara HanssonSundsvalls OK1:33:05+41:10
44Silvana LilleengHerrestads AIF1:40:26+48:31
45Sandra SällbergFK Åsen1:43:49+51:54
46Hanna SöderströmOK Raseborg1:44:59+53:04
47Nicole JenniOLK Argus1:48:41+56:46
48Anna Holmström WikellCentrum OK1:50:31+58:36
49Linnéa MattusIFK Lidingö SOK1:52:02+1:00:07
50Julia PommerHögåkers OK1:54:12+1:02:17
51Sara BengtssonMalmö OK1:55:43+1:03:48
52Elin BomTjalve IF Norrköping1:58:31+1:06:36
53Sanna JanssonHaninge SOK2:03:49+1:11:54
54Caroline BerglindOK Södertörn2:03:52+1:11:57
55Michelle HübscherOLK Argus2:16:21+1:24:26
56Linda NordströmOK Älvsjö-Örby2:30:54+1:38:59
57Maria Manzano MohedanoEscondite Madrid3:09:32+2:17:37
Rocío BalaguéFalköpings AIK OKej godkänd
Marie KarlssonVäxjö OKej godkänd
Åsa WidarssonLinköpings OKej godkänd
Erika AnderssonUlricehamns OKej start
Frida CavallinValbo AIFej start
Susanne De BourgBredaryds SOKej start
Katarina FränkelIFK Göteborgej start
Louise RegnellVäxjö OKej start
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OLej start
Aya Tsukiyamaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser