Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D35 Motion

4 160 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin ForsbergKFUM Örebro OK37:08
2Katrine StenlundOK Klyftamo43:30+6:22
3Karolin HenningssonOK Landehof47:59+10:51
4Helena PerssonCentrum OK51:21+14:13
5Renée MyrmanNyköpings OK53:30+16:22
6Rebecca KågemalmNyköpings OK53:37+16:29
7Johanna KarlssonUlricehamns OK53:48+16:40
8Lina EttlingSkogspojkarnas OK53:59+16:51
9Karen OmlandIL Koll54:57+17:49
10Johanna ÖhmanSundsvalls OK55:57+18:49
11Caroline CasselsjöOK Kolmården56:33+19:25
12Karin GundbergOK Kolmården57:32+20:24
13Sara HertsbackaNärpes OK59:18+22:10
14Kajsa AspegrenOK Kontinent59:46+22:38
15Lisa DahlqvistStorviks IF59:55+22:47
16Siri LiukkalaHauhon Sisu1:00:03+22:55
17Anna PaulsonLinköpings OK1:02:00+24:52
18Kattis ÅströmKFUM Örebro OK1:02:46+25:38
19Cecilia VälijeesiöVästerås SOK1:03:09+26:01
20Lisa KullmanStora Tuna OK1:05:29+28:21
21Sara ForsbergSundsvalls OK1:05:55+28:47
22Jennie BjurgrenIK Hakarpspojkarna1:06:05+28:57
23Lisa ÅströmUmeå OK1:06:48+29:40
24Anni FritzellCentrum OK1:07:28+30:20
25Kristina JennischeOK Kåre1:08:16+31:08
26Elena KurashovaFK Åsen1:09:04+31:56
27Cecilia KarlssonGöteborgs SK1:09:23+32:15
28Linda JohanssonOK Älme1:10:41+33:33
28Ebba EngmanIFK Lidingö SOK1:10:41+33:33
30Elin TiensuuSkåneslättens OL1:11:36+34:28
31Maja Elnerud1:18:10+41:02
32Maja ÅströmOK Ödmården1:18:51+41:43
33Emilia SvenssonRävetofta OK1:19:48+42:40
34Lena Tast-EmetOK Botnia1:22:11+45:03
35Ingvild G. SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering1:27:25+50:17
36Linda KandersFrosta OK1:29:16+52:08
37Andrea MarkOrienteering Innsbruck Imst1:30:27+53:19
38Johanna ErikssonIFK Brattfors1:33:08+56:00
39Malin LundinFilipstads OK1:39:26+1:02:18
40Janne Fossum MalmringFreidig1:39:57+1:02:49
41Marja Ejdenwik1:41:17+1:04:09
42Sandra DavidssonOK Bävern1:43:48+1:06:40
43Yang WenpingChina DEER-O1:44:45+1:07:37
44Madeleine HellqvistOK Kontinent1:53:04+1:15:56
45GUO JIEChina DEER-O1:58:50+1:21:42
46HSU Hsiang-TingChina DEER-O2:00:27+1:23:19
47Analyn BaumannY2Y2:25:42+1:48:34
48Weishan LuDeer-O2:41:00+2:03:52
49Zhang ZhongyuanChina DEER-O2:42:39+2:05:31
Sofia FogelbergVästvärmlands OKej godkänd
Kristina DersjöVästvärmlands OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser