Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D40 Motion

4 160 m, 100 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Jessica ErikssonDomnarvets GoIF40:21
2Sarah DjärvHärnösands OK44:24+4:03
3Maria HörnquistAnderstorps OK45:39+5:18
4Maria EngstrandStorviks IF45:46+5:25
5Lisa RehnmanVandrarringen46:06+5:45
6Magdalena SjödinOK Tisaren47:03+6:42
7Anna SvanebäckTullinge SK47:30+7:09
8Lisa MartanderTrollhättans SOK47:40+7:19
9Greta SnellmanOK Linné47:58+7:37
9Johanna JonssonIK Gandvik47:58+7:37
11Jessica ZetterbergHudiksvalls OK48:29+8:08
12Anna KörleOK Landehof49:11+8:50
13Helena HjertbergHestra IF49:36+9:15
14Anna GranforsOK Landehof49:52+9:31
15Hanna FalkeströmFrösö IF50:05+9:44
16Sofia SkördeBredaryds SOK50:14+9:53
17Sarah WilhelmOLG Chur50:43+10:22
18Frida JonforsenHallstahammars OK51:20+10:59
19Ulla EinarssonKungälvs OK51:54+11:33
20Madelene HanssonOK Löftan51:56+11:35
21Jenny ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna52:59+12:38
22Hanna FlordalLjusdals OK53:08+12:47
23Katrin RettichOL Zimmerberg53:19+12:58
24Åsa SjölanderTäby OK53:30+13:09
25Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK53:33+13:12
26Maria HjorthDomnarvets GoIF54:09+13:48
27Hannah FovaeusSävedalens AIK54:20+13:59
28Åsa WestströmAlvesta SOK54:24+14:03
29Erika UmelandOK Älgen54:36+14:15
30Elisabeth GaudernakOLT Transdanubien55:06+14:45
31Karin LindSundsvalls OK55:32+15:11
32Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK55:34+15:13Ladda ner rutt i gpx-format
33Sofia Rolén EkströmOK Tyr56:33+16:12
34Ingrid AlinderSjövalla FK56:49+16:28
35Linda SandbladUmeå OK56:50+16:29
36Emma LarssonOK Milan56:53+16:32
37Anna StaafUpsala IF57:04+16:43
38Kerstin OlvegårdFK Göingarna57:07+16:46
39Helena EkmanStora Sundby GoIF57:22+17:01
40Helen LindkvistAlmby IK57:59+17:38
41Katarina GezeliusIFK Mora OK58:02+17:41
42Anna MöllerOK Kontinent58:54+18:33
43Malin LindströmArvidsjaurs OK59:48+19:27
44Sara StiernstedtKungälvs OK59:50+19:29
45Karin HallinOK Linné1:00:06+19:45
45Anna HagbergKalmar OK1:00:06+19:45
47Hanne RolsdorphGrue IL1:00:11+19:50
48Karolina BennitzOK Renen1:01:01+20:40
49Kajsa WinderLjusdals OK1:01:47+21:26
50Christine HedströmOK Renen1:02:03+21:42
51Maria PetterssonBrattås CK1:02:36+22:15
52Malin SehlerOK Kolmården1:02:59+22:38
53Marianne MichelsenFossum IF1:03:30+23:09
54Sara ForsbergJärfälla OK1:03:33+23:12
55Camilla DalgaardKolding OK1:03:46+23:25
56Anna LarssonHJS-Vansbro OK1:04:03+23:42
57Maria ErikssonOK Tyr1:04:24+24:03
58Camilla StengrenFalkenbergs OK1:04:30+24:09
59Irene LarssonSundsvalls OK1:07:22+27:01
60Jenny DruggeKorsnäs IF OK1:07:39+27:18
61Anita GasserOL Zimmerberg1:09:34+29:13
62Petra MartinssonAlmby IK1:09:36+29:15
63Sofia NilssonVimmerby OK1:09:53+29:32
64Malena DernfalkVästerbergslagens OL1:09:55+29:34
65Karin InghammarHestra IF1:10:10+29:49
66Åsa CarlssonOK Hällen1:10:52+30:31
67Annika IsidorssonOK Vivill1:11:54+31:33
68Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:12:18+31:57
69Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK1:13:10+32:49
70Maren Raknes SogstadGjø-Vard OL1:15:23+35:02
71Jessica LindmarkRobertsfors IK1:15:48+35:27
72Maria BergHagaby GoIF Örebro1:16:32+36:11
73Sofia Kjellberg LindgrenOK Kåre1:16:33+36:12
74Anna MobergFK Göingarna1:17:25+37:04
75Sanna SintonenKoovee1:17:55+37:34
76Sandra PerssonIFK Göteborg1:18:38+38:17
77Signe HanghøjBallerup OK1:18:55+38:34
78Miki JaremalmTäby OK1:19:47+39:26
79Kristina PerssonHalmstad OK1:21:05+40:44
80Maria WennbergSkellefteå OK1:22:13+41:52
81Therese RutqvistGammelstads IF1:23:22+43:01
82Kajsa PerssonOK Tyringe1:23:26+43:05
83Sara LindgrenLidköpings VSK1:23:31+43:10
84Barbara PerktoldOrienteering Innsbruck Imst1:25:18+44:57
85Sara FredrikssonKFUM Örebro OK1:26:25+46:04
86Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK1:27:15+46:54
87Marie FranssonUlricehamns OK1:27:34+47:13
88Veronica LindqvistNärpes OK1:30:49+50:28
89Eva BuskasSvaide Roma SOK1:33:57+53:36
90Katja HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:34:24+54:03
91Anna DufvaSundsvalls OK1:35:47+55:26
92Anna JacobsenOK Måsen1:37:44+57:23
93Åsa HanssonIF Rigor1:39:31+59:10
94Linnéa BybergVittjärvs IK1:39:36+59:15
95Han YingjingO-Ringen Academy ( CHN - Learnjoy )1:41:07+1:00:46
96Maria DanielssonIFK Mora OK1:41:51+1:01:30
97Marie AugustssonOK Bävern1:44:15+1:03:54
98Marita LindqvistSelånger SOK1:51:40+1:11:19
99Matilda HolmbergOK Gränsen1:52:14+1:11:53
100Cecilia KarlssonIK Ymer2:04:25+1:24:04
Cecilia EngströmOK Kolmårdenej start
Joanna Ganc-PetersenFossum IFej start
Anne Birgitte JensenBul-Tromsø ILej start
Åsa KjellbergBjörkfors GoIFej start
Sofie LindSundsvalls OKej start
Anna MyhrÖstersunds OKej start
Camilla NöjdOK Hammarenej start
Helena SkoglundOK Motalaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser