Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D45

4 630 m, 161 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Susanne Barkholt WiklundTrollhättans SOK36:54
2Hanne SandstadFreidig38:04+1:10
3Gunilla SvärdIF Thor40:01+3:07
4Aud Hognestad TaksdalGanddal IL40:09+3:15
5Linda TakeOK Tyr40:37+3:43
6Anna EnvallIK Hakarpspojkarna41:27+4:33
7Lena TuressonOK Renen41:52+4:58
8Annika JohanssonOK Tranan41:54+5:00
9Karin NobornIFK Göteborg42:51+5:57
10Marina AxelssonMarkbygdens OK43:00+6:06
11Marika Nylund EkNyköpings OK43:04+6:10
12Jenny RöjgårdOK Kolmården43:19+6:25
13Jenny NymanVänersborgs SK43:27+6:33
14Tina JunegardTullinge SK43:44+6:50
15Maria von SchmalenséeAttunda OK43:52+6:58
16Ulrika KindlundOK Tranan44:04+7:10
17Maria MogensenOK Ravinen44:16+7:22
18Anne HeinemannSV Robotron Dresden44:29+7:35
19Erica JohanssonÖstersunds OK44:46+7:52
19Annika AsketunOK Roxen44:46+7:52
21Nina VinnytskaO-Motion44:47+7:53
22Camilla ÖhgrenSävedalens AIK44:51+7:57
23Agneta ErikssonOK Kolmården45:37+8:43
24Kristina AnelandOK Ravinen45:41+8:47
25Christina WhiteSøgne Og Songdalen OK46:06+9:12
26Malin WidelundOK Kåre46:35+9:41
27Jenny BergOK Ravinen46:50+9:56
28Kristin Åberg NilssonBromma-Vällingby SOK46:51+9:57
29Annika IvarssonLinköpings OK47:22+10:28
30Pia JohanssonOK Landehof47:37+10:43
31Maria OlssonHJS-Vansbro OK47:59+11:05
32Ingrid KvistadKongsberg OL48:03+11:09
33Hanna PalmIK Hakarpspojkarna48:19+11:25
34Mirjam GründlerOLG Pfäffikon48:24+11:30
35Gøril EideByåsen IL48:38+11:44
36Anna ZetterbergVästerås SOK48:46+11:52
37Lena NilssonAttunda OK48:50+11:56
38Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK49:07+12:13
39Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK49:13+12:19
40Virpi PalménEspoon Suunta49:49+12:55
41Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK50:05+13:11
42Anke XylanderSöders-Tyresö50:50+13:56
43Martina CraigNewcastle Orienteering Club51:03+14:09
44Annica BerggrenOK Kolmården51:40+14:46
45Elisabeth IngvaldsenNydalens SK51:45+14:51
46Hanne Lerche RaadalHalden SK52:15+15:21
47Anne UrsetBul-Tromsø IL52:50+15:56
48Nina IversAttunda OK53:11+16:17
49Camilla GöstasSöders-Tyresö53:16+16:22
50Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna53:22+16:28
51Anna NordströmKils OK53:47+16:53
52Marie LyckebäckSigtuna OK53:53+16:59
53Valborg MadslienLillehammer OK54:01+17:07
54Wenche Margrethe SæbbøStavanger OK54:05+17:11
55Jenny JohanssonIK Ymer54:15+17:21
56Tessa PulliSK Rintterit54:32+17:38
57Sussie TistadIFK Lidingö SOK54:56+18:02
58Eva LuescherOLK Argus55:09+18:15
59Karin AnderssonIF Hagen55:10+18:16
60Anna StrandAttunda OK55:14+18:20
61Karin HofstedtTäby OK55:39+18:45
62Sofie BergendahlIF Thor55:51+18:57
63Josefine NordströmOK Triangeln57:20+20:26
64Anna GillmanOK Linné57:27+20:33
65Ann-Cathrin Nybak UrdalGanddal IL57:46+20:52
66Maria Krafft HelgessonHestra IF58:17+21:23
67Carina RydlundHässleholms OK58:20+21:26
67Helena NorbergStora Tuna OK58:20+21:26
69Martina Erne-HotzOLG Cordoba58:27+21:33
70Terhi Koivu-TikkanenEspoon Suunta58:43+21:49
70Anna RökenTäby OK58:43+21:49
72Veronica AdolfssonAnderstorps OK58:52+21:58
73Doris Stien KaspersenMo o-klubb59:13+22:19
74Frauke Schmitt GranHalden SK59:41+22:47
75Kirsi ArvelaLahden Suunnistajat-3759:47+22:53
76Nathalie BerlingerOL Regio Wil1:00:20+23:26
77Dagmar JaneckovaEkonom Praha1:00:35+23:41
78Maria FolkestadAnderstorps OK1:00:51+23:57
79Anna SvenssonSOK Viljan1:01:35+24:41
80Judith SuterOLG Cordoba1:01:55+25:01
80Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:01:55+25:01
82Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK1:02:05+25:11
83Anna KarlqvistIL BUL-Tromsø1:02:16+25:22
84Annamari TiitolaLynx1:02:18+25:24
85Sophie Antoine-DelaumeAvon OK1:02:20+25:26
86Kristin EkdalaKungälvs OK1:03:16+26:22
87Jana ZurynkovaEkonom Praha1:03:18+26:24
88Anna Hedström RingvallÖstersunds OK1:03:21+26:27
89Kersti RingiOK Kåre1:03:58+27:04
90Carina ThynellHärlövs IF1:04:14+27:20
91Britta BrännströmÖstersunds OK1:04:23+27:29
92Monica HægstadStjørdals-Blink Orientering1:04:50+27:56
93Trine AlsosHarstad OL1:04:59+28:05
94Anna TimnerKatrineholms OK1:05:20+28:26
95Lotta EnbergHalmstad OK1:05:32+28:38
96Anna UllerKils OK1:05:41+28:47
97Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:05:51+28:57
98Citha DahlOK Raseborg1:06:00+29:06
99Anna LjungqvistLunds OK1:06:16+29:22
100Regula GygaxOLG Biberist SO1:06:27+29:33
101Marie-Louise PerssonFK Herkules1:07:02+30:08
102Karolina MelkstamLerums SOK1:07:10+30:16
103Claudia KehrleOLG Säuliamt1:07:25+30:31
104Eva SchlatterOLC Kapreolo1:07:34+30:40
105Magdalena GrunderJärfälla OK1:07:54+31:00
106Josefine JungstrandOK Skogsfalken1:08:40+31:46
107Malin SjöblomÖstersunds OK1:08:42+31:48
108Eli Ringstad LienGjø-Vard OL1:09:09+32:15
109Linda RykkjeVaregg Fleridrett1:09:14+32:20
110Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna1:09:33+32:39
111Lenka JohnováTJ Lokomotiva Teplice1:10:19+33:25
112Janine TantaniniOLC Kapreolo1:10:32+33:38
113Therese HolmströmOK Ravinen1:10:41+33:47
113Åsa WilestedtAttunda OK1:10:41+33:47
115Anna SchandlOK Södertörn1:11:01+34:07
116Maria SundbergOK Njudung1:11:37+34:43
117Erica HållHJS-Vansbro OK1:11:48+34:54
118Ulrika GranforsIF Rigor1:12:12+35:18
119Marina JohanssonOK Njudung1:12:47+35:53
120Angela ZindelOLG Chur1:13:03+36:09
121Malin HallgrenBjursås OK1:13:10+36:16
122Hanne Marthe ØstvoldHeming Orientering1:14:20+37:26
123Nadja DahlströmSnättringe SK1:14:38+37:44
124Angelika MerkliOLV Luzern1:14:43+37:49
125Marie AlbinssonHjärnarps OL1:15:59+39:05
126Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:16:56+40:02
127Karin KarlssonÄlvsby IF OK1:17:01+40:07
128Madelene BarbozaAttunda OK1:17:03+40:09
129Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:17:14+40:20
130Marika JäädmaaOK Võru1:17:31+40:37
131Lena AnderssonSundsvalls OK1:18:04+41:10
132Maria TuressonHärlövs IF1:19:35+42:41
133Sunghee KimOLG Chur1:19:47+42:53
134Anna PrellnerSkåneslättens OL1:21:50+44:56
135Anna BerggrenGävle OK1:22:33+45:39
136Dorthe MunktvedAllerød OK1:23:21+46:27
137Therese HohlOL Biel Seeland1:23:45+46:51
138Päivi HaavistoIkaalisten Nouseva-Voima1:25:05+48:11
139Lotta WasströmVaasan Suunnistajat1:25:36+48:42
140Christine KurzenDuerrenroth1:26:12+49:18
141Petra WältiOL Biel Seeland1:26:17+49:23
142Johanne FrémontSOS-GO France1:27:32+50:38
143Clary RexSundsvalls OK1:28:50+51:56
144Ann RollerJärfälla OK1:30:01+53:07
145Anneli GabrielssonKungälvs OK1:30:04+53:10
146Tanja InstanesIF Sturla1:30:26+53:32
147Malin DanielssonOK Raseborg1:30:52+53:58
148Polina Lyatoshinskaya1:33:02+56:08
149Maria EdvardssonJärfälla OK1:33:53+56:59
150Susann HoferOL Biel Seeland1:34:34+57:40
151Jeanette WylenmannOLG Pfäffikon1:40:00+1:03:06
152Marianne ReuschHeming Orientering1:40:45+1:03:51
153Regula PünterOLG Stäfa1:41:53+1:04:59
154Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF1:42:39+1:05:45
155Teres ZachrissonKungälvs OK2:00:16+1:23:22
156Kristine MouritsMinor2:11:39+1:34:45
Anne Guro NøklebyRingerike OLej godkänd
Camilla EngelOK Ravinenej godkänd
Susanne PeterssonSundsvalls OKej godkänd
Cecilia FochsenWaxholms OKej godkänd
Åsa JosarpFK Friskus-Varbergej godkänd
Marianne SennO-Motionej start
Eva AlbinssonOK Tyrej start
Charlotta PersOK Kolmårdenej start
Anna LundgrenSundsvalls OKej start
Berit BengtssonOK Lindénaej start
Camilla WeihartOK Orintoej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser