Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D45 Kort-2

3 570 m, 123 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK33:47
2Jenny HåkanssonOK Orion34:32+0:45
3Mia EronnLinköpings OK36:53+3:06
4Nina AhlanderOK Denseln37:53+4:06
5Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr40:20+6:33
6Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna40:34+6:47
7Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK40:42+6:55
8Helena BacklundGävle OK41:52+8:05
9Ammie BerglundIF Thor43:12+9:25
10Jessica SjöbergTullinge SK43:25+9:38
11Charlotte VikströmSundsvalls OK43:37+9:50
12Anna LövgärdOK Alehof43:50+10:03
13Malin PalmbergOK Hammaren44:37+10:50
14Annika Leufv'enÅmåls OK45:13+11:26
15Kristina BerlinKarlskrona SOK45:16+11:29
16Karin HallstenOK Ravinen45:35+11:48
17Jenny ÖstlundOK Kolmården46:35+12:48
18Yvonne GrehnOK Rodhen46:40+12:53
19Pernilla SvedinLånghundra IF47:16+13:29
20Ulrika SilverGävle OK47:29+13:42
21Maria LarssonDegerfors OK47:32+13:45
22Karin JohanssonOK Hammaren47:38+13:51
23Birgit Økern JensenKonnerud IL48:14+14:27
24Åse FuxborgSjövalla FK48:15+14:28
25Tina Näsman LandhSundbybergs IK48:17+14:30
26Kristin SandvenNotodden OL48:24+14:37
27Ylva OlmKils OK48:56+15:09
28Linda IngemarssonKarlskrona SOK49:10+15:23
29Susanne PetterssonOK Roxen49:26+15:39
30Malena AhlströmVästerås SOK49:38+15:51
31Anna KullbergBjörkfors GoIF49:52+16:05
32Sofia WesterbergOK Kolmården50:10+16:23
33Elisabeth Isaksson NormanVK Uvarna50:39+16:52
34Annika SundströmVästerås SOK50:52+17:05
35Else Kari ScheeleNydalens SK50:53+17:06
36Annika BengtssonOK Alehof51:30+17:43
37Irene TurakainenHelsingin Suunnistajat51:42+17:55
38Anna KårénSundsvalls OK51:45+17:58
39Åsa SkoogOK Hammaren53:02+19:15
40Marina ThybergVästvärmlands OK54:14+20:27
41Ann-Charlotte DahlVisborgs OK54:43+20:56
42Ann-Sofie TäckOK Hammaren55:01+21:14
43Johanna AhoMS Parma55:10+21:23
44Louise Jeppsson WulffOK Hammaren55:16+21:29
44Johanna SundelöfNyköpings OK55:16+21:29
46Viktoria LindbergOK Djerf55:31+21:44
47Maria LillieströmOK Roxen55:38+21:51
48Malin PerssonOK Denseln55:42+21:55
49Elise HafskjoldNydalens SK55:44+21:57
50Marica TynellRånäs OK56:16+22:29
51Judit FüzyOSC Budapest56:49+23:02
52Ingeborg NilssonOK Denseln57:01+23:14
53Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK57:08+23:21
54Gittan GeliusSnättringe SK57:29+23:42
55Petronella IvarssonOK Hammaren57:50+24:03
56Ylva SvangrenGotlands Bro OK57:53+24:06
57Pille Pensa HedströmSöders-Tyresö57:55+24:08
58Linda DanielssonLerums SOK58:12+24:25
59Anethe MansénSkarpnäcks OL58:38+24:51
60Lisa LeicktTullinge SK58:39+24:52
61Maria HållströmGävle OK58:43+24:56
62Eva EngmanOK Denseln58:51+25:04
63Åsa SandTullinge SK58:53+25:06
64Kristina AnderssonKarlskrona SOK59:07+25:20
65Karin LindellIF Thor59:13+25:26
66Anna NygårdVästerås SOK59:20+25:33
67Eva NygrenOK Ravinen59:34+25:47
68Eva LindströmStorviks IF1:00:33+26:46
69Catarina LarssonVästerås SOK1:00:47+27:00
70Vibeke LamarkGanddal IL1:01:25+27:38
71Christina LiljeGävle OK1:01:41+27:54
72Annniina HeikkinenVehkalahden Veikot1:01:42+27:55
72Sofia KarlssonOK Landehof1:01:42+27:55
74Tarja Turkulainen1:02:16+28:29
75Maria AspIFK Göteborg1:03:17+29:30
76Anette HälldalGävle OK1:03:35+29:48
77Gun StrandvallIF Minken1:03:48+30:01
78Irène ProbstOl Norska1:03:52+30:05
79Karolina AnderssonLänna IF1:04:04+30:17
80Malin MarmelidOK Roxen1:04:18+30:31
81Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:04:55+31:08
82Sara LorénOK Landehof1:05:12+31:25
83Anna GrahnIK Uven1:05:14+31:27
84Kristina AnderssonOK Södertörn1:05:51+32:04
85Charlotte DrejmoOK Landehof1:05:59+32:12
86Åsa Marknell DewittLänna IF1:06:14+32:27
87Maria FurubackaOK Botnia1:06:16+32:29
88Majbritt BjörklundOK Botnia1:07:30+33:43
89Gabriella FriskGustavsbergs OK1:07:40+33:53
90Marie LindbladOK Djerf1:07:48+34:01
91Lill NallgårdVästerås SOK1:09:38+35:51
92Caroline KnollBielefelder TG1:09:55+36:08
93Cecilia BjörkhammerBjörkfors GoIF1:10:37+36:50
94Åsa BlomsterIF Thor1:10:50+37:03
94Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK1:10:50+37:03
96Ann-Sofie JemthIF Thor1:10:56+37:09
97Anne BäßlerSV Bad Dueben1:12:32+38:45
98Eva Lamm BergströmFrölunda OL1:12:40+38:53
99Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:13:17+39:30
100Malin ÅmanOK Vilse 871:13:30+39:43
101Anna WolgastSnättringe SK1:14:19+40:32
102Tina LindgrenLinköpings OK1:14:26+40:39
103Katrin Remund SchnyderOLC Omström-Sense1:15:49+42:02
104Maria LangerOK Roxen1:16:15+42:28
105Camilla JakobssonCentrum OK1:16:49+43:02
106Katrin JosefssonVäsby OK1:18:57+45:10
107Jenny SöderbergJärla Orientering1:20:00+46:13
108Cath WilliamsWalton Chasers1:20:01+46:14
109Annica HedbergOK Södertörn1:24:51+51:04
110Katarina Eriksson1:27:14+53:27
111Johanna WachtmeisterTrossa1:27:39+53:52
112Tanja DalheimerIK Vikings OK1:35:46+1:01:59
113Laila SvenssonRasbo IK1:38:33+1:04:46
114Anna BeischerIK Uven1:39:46+1:05:59
115Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:40:12+1:06:25
116Johanna BlomströmIF Thor1:41:38+1:07:51
117Sara ThörnOK Södertörn1:41:42+1:07:55
118Kristina NorinSöders-Tyresö1:42:12+1:08:25
119Veronique GintzburgerSOS-GO1:42:50+1:09:03
120Camilla ThorellJärfälla OK1:42:56+1:09:09
121Christine UneggSU Klagenfurt1:48:28+1:14:41
122Anneli SjöstrandFMTM2:08:21+1:34:34
Anna HallVästerås SOKej godkänd
Sara BergqvistNAIS Orienteringsklubbej start
Anette EngströmValbo AIFej start
Linda GunnarssonLerums SOKej start
Sofia LindénSelånger SOKej start
Charlotte StåhlSundbybergs IKej start
Lisa TörnqvistAttunda OKej start
Tineke Van Den BroekIK Uvenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser