Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D55

4 420 m, 102 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Laila B.HöglundFK Herkules43:26
2Maria BergfältDomnarvets GoIF44:40+1:14
3Maria JonssonTullinge SK44:57+1:31
4Elisabeth FriesUmeå OK45:50+2:24
5Inger BergLinköpings OK45:51+2:25
6Anita WehlinSkogspojkarnas OK47:09+3:43
7Sara Snogerup LinseLunds OK48:28+5:02
8Kristina NordströmTäby OK49:15+5:49
9Eva WadmanVästerås SOK49:46+6:20
10Maria BrattTullinge SK50:53+7:27
11Marianne HanssonBredareds IF51:06+7:40
12Hilde StorløkkenKongsberg OL51:13+7:47
13Tarja SilvennoinenKalevan Rasti51:17+7:51
14Agneta GrönlundKatrineholms OK52:19+8:53
15Annika ArdellOK Rodhen52:28+9:02
16Annika BrodinLindebygdens OK53:19+9:53
17Tuija KatajamäkiKauhavan Wisa53:33+10:07
18Annika AasaIK Uven53:49+10:23
19Anneli BerggrenOK Denseln54:06+10:40
20Dorothe SpillmannIF Thor54:11+10:45
21Christina SöderblomÄtrans IF54:43+11:17
22Carola PengerPargas IF55:10+11:44
23Ingrid KensbyOK Tyr56:24+12:58
24Marit Sylte LundanesEmblem IL57:27+14:01
25Mona BierfeldtÄrla IF57:57+14:31
26Lena OlssonSkåneslättens OL58:38+15:12
27Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK58:41+15:15
28Ingrid SvenssonStora Tuna OK59:02+15:36
29Anna Lena TynongGävle OK59:34+16:08
30Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF59:41+16:15
31Camilla RosénAnnebergs GIF1:01:22+17:56
32Agneta SanderGöteborg-Majorna OK1:02:00+18:34
33Heli Antikainen-PaunaPargas IF1:02:35+19:09
34Anna Weckner WestlundOK Tyr1:02:55+19:29
35Gunnel JernstigTrollhättans SOK1:02:56+19:30
36Birgit HanssonHerrestads AIF1:03:16+19:50
37Christina SegerslättSkåneslättens OL1:04:18+20:52
38Kerstin PerssonFK Göingarna1:04:40+21:14
39Ann Elisabeth GunnulfsenModum O-Lag1:04:44+21:18
40Alison CunninghamESOC1:05:55+22:29
41Kristina HammarfalkÖstersunds OK1:06:15+22:49
42Cecilia HenfridssonUmeå OK1:06:32+23:06
43Lena NilssonOK Linné1:07:36+24:10
44Kerstin SegerssonOK 64 Torpa1:08:02+24:36
45Doris HaasGlobi OK1:08:09+24:43
46Regina NeukomFuersten OK Ettingen1:08:13+24:47
47Mariann JohanssonKexholms SK1:08:44+25:18
48Karin ForsbergTullinge SK1:08:45+25:19
49Christina BirathStenungsunds OK1:09:16+25:50
50Camilla GillströmÖstersunds OK1:09:18+25:52
51Britt-Mari BengtssonFK Åsen1:09:20+25:54
52Kristina PetersonIFK Umeå1:09:27+26:01
53Britt-Mari StenssonHelsingborgs SOK1:09:44+26:18
54Åsa PerssonLaxå OK1:10:00+26:34
55Katarina BengtssonLånghundra IF1:11:50+28:24
56Magnhild T. MølnvikFossum IF1:12:05+28:39
57Christina SternerTockarps IK1:12:06+28:40
58Catarina von FrenckellOK Raseborg Finland1:12:44+29:18
59Hege FjellbirkelandIL Gular1:13:47+30:21
60Eva WalheimRobertsfors IK1:14:33+31:07
61Karin JanssonOK Rodhen1:15:20+31:54
62Agneta OlivestamVimmerby OK1:15:36+32:10
63Maritta NurmiVaasan Suunnistajat1:16:22+32:56
64Susanne LuescherStora Tuna OK1:16:46+33:20
65Anita LundmarkIFK Umeå1:16:59+33:33
66Edel Sofie NilsenAsker SK1:17:00+33:34
67Irene BüttikerOLG Chur1:17:09+33:43
67Tricia AlstonInterlopers1:17:09+33:43
69Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK1:17:57+34:31
70Barbro KarlssonKatrineholms OK1:18:00+34:34
71Sarah HowesSaxons OC1:18:29+35:03
72Lena RunessonOK Vivill1:19:08+35:42
73Lena RosanderFinspångs SOK1:19:28+36:02
74Karin ErnfridssonOK 64 Torpa1:19:52+36:26
75Cecilia OlssonUmeå OK1:20:27+37:01
76Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:20:48+37:22
77Andrea WyssOLG Nidwalden+obwalden1:21:55+38:29
78Helen PedleyWest Yorkshire Orienteers1:22:23+38:57
79Cathrine JohanssonTierps SOK1:22:29+39:03
80Tiina RitakorpiKankaanpään Suunnistajat1:22:49+39:23
81Lisa AnderssonUlricehamns OK1:23:23+39:57
82Tina HagårdRävetofta OK1:23:31+40:05
83Ingvor JohanssonFalkenbergs OK1:23:42+40:16
84Elisabeth OppligerOLV Hindelbank1:25:09+41:43
85Kerstin TjernlundOK Vilse 871:25:10+41:44
86Ingela AnderssonLunds OK1:26:46+43:20
87Ivana KočíbováTatran Jablonec1:32:28+49:02
88Constanze RathmannSV Schmalkalden 041:34:30+51:04
89Lena LundstenVittjärvs IK1:35:49+52:23
90Raewyn SimpsonOBOP1:38:32+55:06
91Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:38:44+55:18
92Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna1:42:27+59:01
93Ute LöschUSV Jena1:44:02+1:00:36
94Carina DoyleSundbybergs IK1:45:06+1:01:40
95Ann-Catherine HenrikssonPargas IF1:45:16+1:01:50
96Marianne RosgrenOK Njudung1:46:14+1:02:48
97Deborah GoodwinWCOC1:46:33+1:03:07
98Catherine CoulierCS Pertuis1:47:11+1:03:45
99Irene Mathilde SkiriBodø Orientering1:51:25+1:07:59
100Yvonne KleinOLG Pfäffikon1:52:01+1:08:35
101Ingrid OlssonVäsby OK1:53:49+1:10:23
102Rose-Maj FrimanSolf IK1:57:35+1:14:09
Ivana VečeřováTJ Tatran Jablonec Nad Nisouej start
Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebroej start
Lena GottfridssonNittedal OLej start
Karina LangerakJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser