Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D60

3 700 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena LarssonSala OK37:38
2Lotta ValentinGustavsbergs OK37:46+0:08
3Susanne BerglundSävedalens AIK38:20+0:42
4Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag38:51+1:13
5Maria ErikssonÅmåls OK39:16+1:38
6Gunilla LarssonBredareds IF40:21+2:43
7Hennariikka LonkaKalevan Rasti40:22+2:44
8Eva Rabe MagnussonIF Hagen41:53+4:15
9Elena LamovaLegenda41:55+4:17
10Helga HaverstadLierbygda O-Lag42:18+4:40
11Jannike WåhlbergOK Kåre42:27+4:49
12My RönnolsTäby OK42:31+4:53
13Sirpa LiljaModum O-Lag44:08+6:30
14Lotta LinseforsLunds OK44:39+7:01
15Elisabet ÖströmOK Tyr44:54+7:16
16Agneta HolmgrenBergnäsets AIK47:12+9:34
17Eva WoxlinAlfta-Ösa OK47:34+9:56
18Randveig BergIF Rigor50:09+12:31
19Marie MalmbergKvarnsvedens GoIF OK50:30+12:52
20Monica MartinssonOK Tranan50:37+12:59
21Kerstin AnderssonRyda SK51:21+13:43
22Olga PozhidaevaAzimut, SPB51:25+13:47
23Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK51:28+13:50
24Helena SaarrimäkiAngelniemen Ankkuri51:48+14:10
25Anne-Marie RöllikeOK Lindéna51:52+14:14
26Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK52:11+14:33
27Ann Warma LaasOK Skogshjortarna52:28+14:50
28Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK52:33+14:55
29Elle MelbyeHeming Orientering52:39+15:01
30Marketa ZelenaSK Praga Praha52:45+15:07
31Anna LarssonÖrkelljunga FK53:09+15:31
32Karin GunnarssonStora Tuna OK53:33+15:55
33Annariitta KottonenLynx53:46+16:08
34Maria AnderssonBredaryds SOK55:10+17:32
35Elise JohannessonTrollhättans SOK55:27+17:49
36Ursula SpycherOL Biel Seeland55:46+18:08
37Britt GunnarssonKristinehamns OK58:32+20:54
38Linnea CarlssonSkarpnäcks OL58:45+21:07
39Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK59:38+22:00
40Angela PearsonEdmonton Overlanders Orienteering Club1:00:19+22:41
41Vivianne LindstamSol Tranås1:00:51+23:13
42Anneli Brander NilssonStenungsunds OK1:01:25+23:47
43Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren1:01:58+24:20
44Maja WildOLK Argus1:02:11+24:33
45Gertraud LeonhardtOC Fürstenfeld1:02:42+25:04
46Mona EnforsTockarps IK1:03:06+25:28
47Anita GalinHärnösands OK1:04:19+26:41
48Sally LindsayEdinburgh Southern OC1:04:53+27:15
49Catharina CarlssonTrollhättans SOK1:10:21+32:43
50Eva ElnerudSigtuna OK1:11:11+33:33
51Inger Norling-FrickFK Göingarna1:15:24+37:46
52Netta TammisaloKangasala SK1:17:17+39:39
53Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:17:26+39:48
54Eva KarlssonUddevalla OK1:18:12+40:34
55Britt KarlssonStenungsunds OK1:20:13+42:35
56Angela NilssonSkellefteå OK1:21:47+44:09
57Anne SandersonOrienteering Taranaki1:21:54+44:16
58Annette FæringSvendborg OK1:57:27+1:19:49
Sinikka TaimistoMS Parmaej godkänd
Lena SjöströmUmeå OKej godkänd
Pia SvenssonFalköpings AIK OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser