Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D70

3 000 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Birgitta BillstamJärfälla OK34:48
2Solveig SvahnOckelbo OK38:52+4:04
3Inger LöfgrenStora Tuna OK39:09+4:21
4Maria EhnTullinge SK39:54+5:06
5Marianne BogestedtSundsvalls OK40:15+5:27
6Gullevi SvenssonRonneby OK40:20+5:32
7Christina WestmanHudiksvalls OK40:44+5:56
8Louise-Marie NilssonOK Klemmingen41:17+6:29
9Sonja JedarÅkers IF42:19+7:31
10Karin DelinAlfta-Ösa OK42:52+8:04
11Maud NilssonHJS-Vansbro OK42:58+8:10
12Helena MannervesiRasti-Lukko43:50+9:02
13Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK44:13+9:25
14Gunilla RosénStöcksjö IS45:28+10:40
15Eva KjellmanVandrarringen46:09+11:21
16Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna46:39+11:51
17Siv FrodinKöping-Kolsva OK47:07+12:19
18Margaret EllisVancouver OC48:42+13:54
19Inga-Lill PetterssonLinköpings OK52:46+17:58
20Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF55:55+21:07
21Gerd LindholmSol Tranås56:43+21:55
22Eva HalvarsonOK Kåre56:48+22:00
23Inger JönssonIK Ymer56:57+22:09
24Margareta LöfqvistVästerås SOK57:09+22:21
25Margareta LöfkvistBjursås OK57:41+22:53
26Inger LorentzsonSundsvalls OK57:45+22:57
27Kajsa TofténHjobygdens OK59:54+25:06
28Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL1:04:14+29:26
29Britt-Marie JohanssonStöcksjö IS1:04:48+30:00
30Ulla LingJönköpings OK1:07:03+32:15
31Ros-Marie KarlssonNybro OK1:10:57+36:09
32Lucia HaslerOLG Säuliamt1:15:23+40:35
33Ylva HäggströmIF Rigor1:16:27+41:39
34Marianne SellgrenSigtuna OK1:16:48+42:00
35Ingrid TengelandIK Gandvik1:20:06+45:18
36Maj-Britt ByströmRävetofta OK1:31:30+56:42
37Elke WilkeTierps SOK2:13:06+1:38:18
Margareta HagstedtVäsby OKej start
Ernvid KerstinUlricehamns OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser