Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H14

3 940 m, 200 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid SkeppSävedalens AIK25:47
2Marcus SteneboAttunda OK26:50+1:03
3Matěj TkáčTatran Jablonec27:53+2:06
3Alvin CraigOK Ravinen27:53+2:06
5Hugo ÖrnKFUM Örebro OK28:11+2:24
6Viktor JemthIF Thor28:41+2:54
7Hugo PerssonOK Denseln29:05+3:18
8Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna29:16+3:29
9Elias LehtonenUlvilan Ura29:45+3:58
10Tobias NagelOLG Murten30:03+4:16
11Viktor SoneAttunda OK30:05+4:18
12Linus WernströmRonneby OK30:08+4:21
13Elias DanielssonOK Hammaren30:17+4:30
14Joel GolsäterKorsnäs IF OK30:27+4:40
15Anton KruseKFUM Örebro OK30:42+4:55
16Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna31:40+5:53
17Johan FochsenWaxholms OK31:50+6:03
18Marek ŠtěrbaSlovan Karlovy Vary31:58+6:11
19Eirik FrostAlta OL32:00+6:13
20Laurin MaurerOLC Kapreolo32:01+6:14
21Simon BååthSävedalens AIK32:04+6:17
22Marcus NilssonSkogslöparna32:14+6:27
23Tobias JohanssonOK Löftan32:21+6:34
24Edvin NilssonLånghundra IF32:42+6:55
25Jakob CarlssonStora Tuna OK32:44+6:57
26Gunnar FovaeusSävedalens AIK32:51+7:04
27Alfred BjørnerødOK Moss33:04+7:17
28Lars LienGjø-Vard OL33:08+7:21
28Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK33:08+7:21
30Leo AlvolinOK Kåre33:41+7:54
31Viggo ÖstlundKovlands IF33:43+7:56
32Ludvig HedströmOK Skogshjortarna33:49+8:02
33Elis Forsberg RundströmIFK Enskede33:51+8:04
34Gustav BertsOK Alehof34:06+8:19
35Ole Gunnar Kleppa MadslienLillehammer OK34:12+8:25
36Victor HanssonOK Löftan34:13+8:26
37Karl KylbornAlmby IK34:24+8:37
38Melker ÅkessonOK Landehof34:27+8:40
39Jonathan RundqvistOK Nackhe34:37+8:50
40Simon EngströmPargas IF34:39+8:52
41Victor BeischerIK Uven34:40+8:53
42Justus ArenanderSkarpnäcks OL34:48+9:01
43Axel ArnessonÖstersunds OK35:02+9:15
44Simon ClaessonOK Rodhen35:03+9:16
45Edvin LakeSundsvalls OK35:19+9:32
46Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping35:41+9:54
47Marius PeterOL Biel Seeland35:42+9:55
48Theo LövdahlSOK Viljan35:46+9:59
49Leo HoferOL Biel Seeland35:50+10:03
50Lukas HagbergKalmar OK35:55+10:08
51Yorick ZüblinOLG Thun36:14+10:27
52Jesper ÅkessonJärfälla OK36:20+10:33
53Hugo CedervallÖrkelljunga FK36:24+10:37
54Daniel OlarsLeksands OK36:29+10:42
55Oskar IngvarssonOK Renen36:31+10:44
56Rico PünterOLG Stäfa36:35+10:48
57Florian NagelOLG Murten36:45+10:58
58Linus NiederhauserOLG Thun (sui)36:49+11:02
59Anton KnollBielefelder TG36:59+11:12
60Johan ÅrbrinkLinköpings OK37:14+11:27
61Noel HelmerssonOK Tisaren37:19+11:32
62Sondre LadimOK Moss37:20+11:33
63Aapo LiponkoskiTampereen Pyrintö37:30+11:43
63Erik ByströmOK Nolaskogsarna37:30+11:43
65David RyderåsWaxholms OK37:49+12:02
66Edvin ForsbergOK Ravinen37:51+12:04
67Martin Nøkleby MellingRingerike OL38:08+12:21
68Jesper DonnerOK7738:13+12:26
69Johan LindénSelånger SOK38:22+12:35
70Max StigenlövHögåkers OK38:28+12:41
71Nicolò InfangerOLG Chur38:29+12:42
72Elis IversAttunda OK38:30+12:43
73Filip BrolingBredaryds SOK38:33+12:46
74Mathias LatasteCO Colmar38:36+12:49
75Ewan MusgraveMar Orienteering Club38:41+12:54
76Rasmus PåledalOK Roxen39:00+13:13
76Elias NordbergGöteborg-Majorna OK39:00+13:13
78Erik ÅkermanÄlvdalens IF OK39:06+13:19
79Martin HanssonIF Rigor39:09+13:22
80Lucas HansénOK Botnia39:30+13:43
81Adam JohanssonSkåneslättens OL39:36+13:49
82David MorénHjärnarps OL39:51+14:04
83Jakob AspIFK Göteborg39:55+14:08
84Elmer WaldfeltFinspångs SOK40:07+14:20
85Gustav LyckebäckSigtuna OK40:08+14:21
86Isak AnderssonLunds OK40:18+14:31
87Ivan TimofeevKuzmolovo40:27+14:40
88Tuomas LeinamoKalvolan Keihäs40:32+14:45
89Edvin MäkinenOK Hammaren40:38+14:51
90Love PerssonMalmö OK40:58+15:11
91Joel PrutschOC Fürstenfeld40:59+15:12
92Isak BengtssonOK Lindéna41:26+15:39
93Aaro KoskinenTampereen Pyrintö41:33+15:46
93Aron BlomqvistVittjärvs IK41:33+15:46
95Gustav EvebornSOK Viljan41:35+15:48
96Carl-Henrik WassOK Kolmården41:41+15:54
97Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger OK41:45+15:58
98Karl GranforsOK Landehof41:46+15:59
99Melker LarssonOK Orion41:53+16:06
100Henri ArvelaLahden Suunnistajat-3741:58+16:11
101Jonatan HälldalSkogslöparna42:02+16:15
102Alfred HallqvistUlricehamns OK42:06+16:19
103Viktor NorbergStora Tuna OK42:22+16:35
104Filip LindqvistTäby OK42:27+16:40
105Kristoffer KlarinVästerås SOK42:33+16:46
106Joël MesserliOLG Thun / ANCO42:53+17:06
106Pontus ÖstemarFinspångs SOK42:53+17:06
108Fridtjof ReuschHeming Orientering42:59+17:12
109Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL43:02+17:15
110Jérôme TschenettOLG Chur43:12+17:25
111Emil KoivulaHelsingin Suunnistajat43:18+17:31
112Milosz CzynskiBerliner TSC43:29+17:42
113Lukas GrothKungälvs OK43:56+18:09
114Linus BuchliOLG Chur44:23+18:36
115Nico ToivanenIkaalisten Nouseva-Voima44:26+18:39
116Mikhail ZiminKuzmolovo44:40+18:53
117Arvid ErikssonNorbergs OK44:49+19:02
118Lucas WannerAvesta OK44:52+19:05
119Mathias NordlinderOK Linné44:54+19:07
120Albin SjöblomOK Kåre44:55+19:08
121Andrei AgeevKuzmolovo45:22+19:35
122Mikhail SaidakovskiiKuzmolovo45:45+19:58
123David BerglundIF Thor45:53+20:06
124Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK46:17+20:30
125Isaak GustafssonVästerbergslagens OL46:33+20:46
125Isak ThörnbladOK Flundrehof46:33+20:46
127Viktor KarlssonStorviks IF46:36+20:49
128Anders SkoglundSol Tranås46:41+20:54
129Gustaf HofstedtTäby OK46:47+21:00
130Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK46:48+21:01
131Joonatan VuorensolaLynx47:04+21:17
132Axel GidlundOK Linné47:37+21:50
133Emil GrønliFreidig47:39+21:52
134Filip NordströmSkogslöparna48:01+22:14
135Axel AnderssonOK 64 Torpa48:21+22:34
136Ilmo HaikonenUlvilan Ura48:26+22:39
137Alfred JohanssonOK Alehof48:31+22:44
138Jacob HenrikssonRånäs OK49:09+23:22
139Urho OjalaKouvolan Suunnistajat49:18+23:31
140Albin MalmgrenOckelbo OK49:27+23:40
141Johan Wall JungbjerGöteborgs SK49:39+23:52
142Fabian SundOK Hammaren49:44+23:57
143Johan SameusFrölunda OL49:52+24:05
144Jan PokornýTatran Jablonec50:02+24:15
145Albin KjellbergBjörkfors GoIF50:31+24:44
146Loke HolmgrenOK Hammaren50:42+24:55
147Hannes EssungerSjövalla FK50:54+25:07
148Finlay WalshTorquay Boys OC51:06+25:19
149Johan BjörckOK Älme51:09+25:22
150Silvan ZoellyOL Zimmerberg51:32+25:45
151Bobby GodleyTorquay Boys OC51:46+25:59
152Anton MörkforsJärfälla OK51:47+26:00
153Vilgot KempeOK Denseln52:05+26:18
154Jan KurzenOLG Huttwil52:20+26:33
155Aurel WylenmannOLG Pfäffikon52:30+26:43
156Albin SamuelssonOK Vivill52:31+26:44
157Kasperi WillmanRastikarhut52:53+27:06
158Pablo Aristondo MagnussonOK Tor53:57+28:10
159Jonatan GreenAlmby IK54:48+29:01
160Oliver LarsenMo o-klubb54:52+29:05
161Elias SöderlundSkogslöparna55:38+29:51
162Yixun GaoHangzhou Migu Orienteering Club55:49+30:02
163Rasmus LindblomGustavsbergs OK56:00+30:13
164Martin ErikssonVäsby OK56:10+30:23
165Damian SommerOLG Suhr56:17+30:30
166Oskar ErikssonOK Renen56:32+30:45
167Rickar BerndtssonFrölunda OL57:17+31:30
168Anton HedströmOK Renen57:21+31:34
169Mathias Pedersen HolmskauTrøsken IL57:56+32:09
170Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF57:57+32:10
171Lucas AlzénGustavsbergs OK58:21+32:34
172Axel TenghagenHärlövs IF58:37+32:50
173Melker CarlingerSkogsluffarnas OK59:04+33:17
174Calle JohanssonOK Ravinen59:43+33:56
175Joshua Au1:00:29+34:42
176Oskar EureniusOK Hammaren1:00:36+34:49
177Hjalmar WennbergHudiksvalls OK1:01:02+35:15
178Linus HallinSurahammars SOK1:01:09+35:22
179Simon LjungkvistOK Alehof1:01:28+35:41
180Tronje SkoglundOK Motala1:01:30+35:43
181Oskar EricssonRonneby OK1:01:49+36:02
182Isak AbrahamssonSkogslöparna1:03:38+37:51
183Zezhang Peng1:03:57+38:10
184Fabian KlauserOLG Rymenzburg1:06:24+40:37
185Samuel KleinBjörkfors GoIF1:08:50+43:03
186Zhonglai WangEagle,shenzhen,china1:11:31+45:44
187Linus SjödénÄlvdalens IF OK1:12:22+46:35
188Wang MingdaChina DEER-O1:12:35+46:48
189John McNaughtonTorquay Boys OC1:17:27+51:40
190Sebastian MitchellHOC1:20:20+54:33
191Moltas ÖstergrenAlvesta SOK1:26:13+1:00:26
192Eric BäckArboga OK1:27:24+1:01:37
193Erik BernerssonOK Enen1:29:45+1:03:58
194Zhanyi WuHangzhou Migu Orienteering Club1:46:19+1:20:32
195Yicheng ZhuHangzhou Migu Orienteering Club1:47:48+1:22:01
196Albin JägstedtHalmstad OK1:48:38+1:22:51
Øyvind LamarkGanddal ILej godkänd
Emil LarssonOK Tisarenej godkänd
Hugo LindskogOK Ravinenej godkänd
Isak DalinLeksands OKej godkänd
Jesper BergströmIF Femmanej start
Børge Nilsen BergFossum IFej start
Verneri SankeloLapuan Virkiäej start
GU QingranChina DEER-Oej start
Erik ErikssonOK Skogsfalkenej start
Joel RingströmOK Landehofej start
Victor FredmanOK Älvsjö-Örbyej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start
Oliver JohanssonBredareds IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser