Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21-1

8 390 m, 130 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonne LakanenLappeen Riento59:26
2Fredrik MattssonOK Kåre1:00:30+1:04
3Pelle EngstrandStora Tuna OK1:01:22+1:56
4Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro1:01:26+2:00
5Mikael AnderssonStora Tuna OK1:02:01+2:35
6Nils SpetzUlricehamns OK1:02:35+3:09
7Pontus PeterssonOK Orion1:03:36+4:10
8Matthias NiggliOl Norska1:03:37+4:11
9Pauli LeinonenSuunta Jyväskylä1:03:52+4:26
10Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna1:03:59+4:33
11Juho WesterlundKoovee1:04:06+4:40
12Tuomo IstolahtiKangasala SK1:06:28+7:02
13Richard SjöholmOK PAN-Kristianstad1:07:03+7:37
14Fredrik NilssonOK PAN-Kristianstad1:07:06+7:40
15Fabian SteenOK Enen1:07:33+8:07
16André AnderssonOK Kåre1:07:44+8:18
17Lauri PohjolaSuunta Jyväskylä1:07:45+8:19
18Trygve HeggedalKongsberg OL1:08:19+8:53
19Olov EricsonAlfta-Ösa OK1:08:48+9:22
20Joost TalloenOmega1:08:56+9:30
21Jesper NilssonUlricehamns OK1:08:58+9:32
22William PommerStora Tuna OK1:09:15+9:49
23Mikko HölliKangasala SK1:09:44+10:18
24Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:10:21+10:55
25Victor FlingmarkUddevalla OK1:10:23+10:57
26Eevert ToivonenKangasala SK1:11:02+11:36
27Noel BoosOLV Luzern1:11:07+11:41
28Mattias MårtsStora Tuna OK1:11:17+11:51
28Johan OlssonHjobygdens OK1:11:17+11:51
30Simon BohmanRånäs OK1:11:41+12:15
31Aaro RuoholajMS Parma1:12:03+12:37
32Joel LännevallOK Roslagen1:12:52+13:26
33Anton SundinSträngnäs-Malmby OL1:13:24+13:58
34David SundströmSöderhamns OK1:13:33+14:07
35Simon EklövOK Linné1:13:49+14:23
36Anton SundgrenLånghundra IF1:14:37+15:11
37Johan LindahlLånghundra IF1:14:48+15:22
38Anders LindbergForsa OK1:15:20+15:54
39Charlie StoltRehns BK1:15:50+16:24
40Jonas LundgrenStora Tuna OK1:15:53+16:27
41Kristian DahlströmIFK Mora OK1:16:04+16:38
42Mattias OlofssonOK Enen1:16:25+16:59
43Didrik HallNyköpings OK1:17:15+17:49
44Hampus MöllerStora Tuna OK1:18:02+18:36
45Eero JalliMS Parma1:18:03+18:37
46Pontus JohanssonOK Linné1:18:20+18:54
47Teemu EerolaTampereen Pyrintö1:18:40+19:14
48Johan IvarssonOK Kullingshof1:18:56+19:30
49Paul PasdaUSV Jena1:19:00+19:34
50Lukas FreiOLK Argus1:20:21+20:55
51Andreas CallebergRehns BK1:20:37+21:11
52Martin SundströmSöderhamns OK1:20:42+21:16
53Erik HanssonBredareds IF1:20:46+21:20
54Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:20:52+21:26
55Joel KristianssonSkåneslättens OL1:21:35+22:09
56Mathias DrageOK Tisaren1:21:55+22:29
57Viktor TovessonOK Orion1:22:03+22:37
58Anton KarlssonOK Kullingshof1:22:21+22:55
59Philip PålssonSkåneslättens OL1:22:29+23:03
60Tobias MattssonTrollhättans SOK1:22:36+23:10
61Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:22:49+23:23
62Jonas JernPaimion Rasti1:22:55+23:29
63Dmytro PlakhotnikO-DEAF1:22:59+23:33
64Erik ForsHestra IF1:23:26+24:00
65Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg1:23:50+24:24
66Ryo HottaTodai OLK1:24:24+24:58
67Jon ÅkessonForsa OK1:24:26+25:00
68Linus LandergrenHestra IF1:24:38+25:12
69Sven PüntenerOLV Luzern1:25:33+26:07
70Jakob FranssonOK Milan1:25:59+26:33
71Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL1:26:38+27:12
72Martin SchagerlindTrollhättans SOK1:26:44+27:18
73Rikard TynellGrycksbo IF OK1:27:16+27:50
74Emanuel BraunOK Oachkatzlschwoaf1:27:21+27:55
75Artem TsvetkovMagnytnaya Strelka1:28:28+29:02
76Erik HansonGävle OK1:28:43+29:17
77Andreas MagnussonOK Måsen1:29:04+29:38
78Lars WidmerOL NWK ZH/SH1:29:26+30:00
79Rico HübscherOLK Argus1:30:27+31:01
80Jonas BrütschOL NWK ZH/SH1:30:37+31:11
81Oliver LienhardOLK Argus1:30:44+31:18
82Leon HanssonVisborgs OK1:31:43+32:17
83Fredrik AnderssonIF Rigor1:32:10+32:44
84Thomas HoferOLG Huttwil1:33:37+34:11
85Ludvig DanforsMullsjö SOK1:35:22+35:56
86Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK1:35:25+35:59
87Oscar GustafssonIdefjordens SK1:35:40+36:14
88Viktor JanrikOK Linné1:36:54+37:28
89Oscar TörnrothHjobygdens OK1:37:24+37:58
90Johannes ItenOLC Winterthur1:37:57+38:31
91Oskar LydingHylte OK1:40:33+41:07
92Mattihas KjellFrämmestads IK1:41:48+42:22
93William HultqvistVallentuna-Össeby OL1:41:52+42:26
94Jesper LiderudTibro OK1:41:54+42:28
95Simon BörjesonRyda SK1:42:01+42:35
96Thomas TubbehaugenOK Moss1:42:24+42:58
97Taijiro MoriTodai OLK1:42:33+43:07
98Robin PousetteLånghundra IF1:43:42+44:16
99Simon PreutzOK Torfinn1:45:55+46:29
100Anders KallingsVisborgs OK1:47:26+48:00
101Remo ThomaOLG Pfäffikon1:47:30+48:04
102Penghsien TsaiMoxina OK1:47:32+48:06
103Yusuke KijimaTodai OLK1:48:10+48:44
104Rasmus SteenOK Enen1:48:50+49:24
105Simon EngelHässleholms OK1:50:00+50:34
106Filip BarkestedtOK Kullingshof1:50:01+50:35
107Michael WildOLK Argus1:50:50+51:24
108Calle StenbergOK Skogshjortarna1:51:07+51:41
109Simon WallmanOK Kullingshof1:53:08+53:42
110Petter SundinSträngnäs-Malmby OL1:55:14+55:48
111Michael GasserOL Zimmerberg1:56:46+57:20
112Sturla StokkelandÅlgård Orientering1:57:05+57:39
113Patrik EugsterOL Zimmerberg2:00:18+1:00:52
114Sandro AnderesOL Regio Olten2:00:19+1:00:53
115Erik WidmarkIF Hagen2:01:32+1:02:06
116Pontus JohanssonOK Kullingshof2:03:33+1:04:07
117Jaroslav TomesKotlarka Praha, CZE2:03:34+1:04:08
118Kuan Yu LinMoxina OK2:05:57+1:06:31
119Manuel WalssOLV Luzern2:08:29+1:09:03
120Hans TalloenOmega Belgien2:10:05+1:10:39
121Laurin ImholzOLV Luzern2:21:26+1:22:00
122Libor NovakOK24 Praha2:21:32+1:22:06
123Michael MickelLVB Leipzig2:26:34+1:27:08
124Yuta OhigashiTodai OLK2:28:36+1:29:10
Anders JohanssonRehns BKej godkänd
Sverre Turter SandvoldNydalens SKej godkänd
Shota TanakaTodai OLKej godkänd
Daniel Carlson BjernaldOK Linnéej godkänd
Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Simon Jansson JärplingOK Klemmingenej godkänd
Toni HartvikPaimion Rastiej start
Tim FranssenOLV Luzernej start
David ArboreliusHelsingborgs SOKej start
Anders DahlinOK Sarvenej start
Emil NylinOK Tisarenej start
Anton ÖsterbladKarlskrona SOKej start
Martin HerbertTäby OKej start
Niklas OlofssonOK PAN-Kristianstadej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser