Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H45 Kort-2

4 640 m, 156 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Martin LarssonIFK Göteborg33:02
2Ola JodalGöteborg-Majorna OK33:08+0:06
3Sven OlssonKorsnäs IF OK34:36+1:34
4Jonas GustafssonTrollhättans SOK34:41+1:39
5Johan SundénVästerås SOK34:52+1:50
6Magnus LarssonKarlskrona SOK35:33+2:31
7Herman RosénGöteborg-Majorna OK36:26+3:24
8Urban AndréSvärdsjö Skid Och Orienteringsklubb36:33+3:31
9Per KempeOK Denseln36:51+3:49
10Jarkko RyyppöRastivarsat36:52+3:50
11Stefan KarlssonOK Denseln36:57+3:55
12Jukka ViskariLynx37:29+4:27
13Jaani Lantela38:18+5:16
14Peter AspIFK Göteborg39:43+6:41
15Ulf KarlssonStorviks IF39:45+6:43
16Stefan KinellIFK Göteborg39:47+6:45
17Pål KittilsenFreidig40:08+7:06
18Ola SöderbergOK Skogsfalken40:22+7:20
19Mikael PalmbergOK Hammaren41:14+8:12
20Anders AspMölndal Outdoor IF41:35+8:33
21Jonas AxelssonLerums SOK41:56+8:54
22Jörgen ÅhlÅmåls OK42:00+8:58
23Fredrik MäkinenOK Hammaren42:15+9:13
24Fredrik KylbornAlmby IK42:34+9:32
25Mathias WestinOK Kåre42:46+9:44
26Carsten GemmerBallerup OK42:50+9:48
27Thomas NilssonEslövs FK43:56+10:54
28Anders HåkanssonOK Orion44:00+10:58
29Christian ErikssonLinköpings OK44:35+11:33
30Timo KauppilaKoovee45:06+12:04
31Martin PerssonOK Kåre45:15+12:13
32Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL45:58+12:56
33Jan-Olov MattssonMalungs OK Skogsmårdarna46:16+13:14
34Ingemar StålbergGävle OK46:28+13:26
35Janne KankainenSotkamon Jymy46:45+13:43
36Olle MalmringFreidig46:47+13:45
37Jonas IvarssonOK Hammaren46:52+13:50
38Erik ÅsLunds OK46:56+13:54
39Henrik BjörkOK Hammaren47:06+14:04
40Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK47:22+14:20
41Thomas KarlssonOK Landehof47:35+14:33
42Torbjörn AnderssonSundsvalls OK48:05+15:03
43Daniel JohanssonOK Hammaren48:09+15:07
44Janne LindströmOK Hammaren48:14+15:12
45Anders SelinFK Göingarna48:25+15:23
46Sami IsoherranenLynx48:28+15:26
46Jesper NordinKorsnäs IF OK48:28+15:26
48Johan SwartzOK Orion48:32+15:30
49Håkan StoltSundsvalls OK49:11+16:09
50Per BrandtDomnarvets GoIF49:24+16:22Ladda ner rutt i gpx-format
50Magnus HjorthDomnarvets GoIF49:24+16:22
52Magnus WallenborgLunds OK49:42+16:40
53Fredrik NystedtSkåneslättens OL49:50+16:48
54Magnus GraadRonneby OK49:52+16:50
55Johan NäslundÖstersunds OK50:12+17:10
56Martin TryggSävedalens AIK50:13+17:11
56Mathias DanielssonOK Hammaren50:13+17:11
58Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK50:23+17:21
59Rickard JonforsenHallstahammars OK50:24+17:22
60Joakim HolmbackIF Femman50:31+17:29
61Timo LehtonenLahden Suunnistajat-3751:02+18:00
62Max PackalenLynx51:04+18:02
63Mattias LindmarkRobertsfors IK51:22+18:20
64Stefan TisellIK Stern51:40+18:38
65Patrik WennbergSkellefteå OK51:43+18:41
66Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping52:11+19:09
66Hans NykvistStora Tuna OK52:11+19:09
68Mats EkmanFinspångs SOK52:22+19:20
69Michael LarssonSundsvalls OK52:37+19:35
70Johan JensenSkåneslättens OL52:40+19:38
71Niklas SöderlundAvesta OK52:55+19:53
72Stefan NilssonHögåkers OK53:02+20:00
73Björn ZettervallKarlskrona SOK53:10+20:08
74Håkan PerssonValbo AIF53:13+20:11
75Magnus JonssonSundsvalls OK53:44+20:42
76Jerry LarssonSundsvalls OK54:07+21:05
77Pierre DanielssonOK Skogsfalken54:28+21:26
78Ulrik FrödinSundsvalls OK54:34+21:32
79Rico NussbaumerOLG Chur54:41+21:39
79Arttu LaineEspoon Suunta54:41+21:39
81Jan TäppinenOK Raseborg54:50+21:48
82Erik JakobssonSundsvalls OK55:05+22:03
83Peter HermanssonIFK Mora OK55:33+22:31
84Håkon BörliFossum IF55:48+22:46
85Patrik ArvidssonVimmerby OK56:12+23:10
86Jesper WaldfeltFinspångs SOK56:14+23:12
87Per HolmstrandArboga OK56:25+23:23
88Per BaierTolered-Utby Ol-klubb56:38+23:36
89Leif LindgrenLinköpings OK57:01+23:59
90Johan LundbergOK Kåre57:07+24:05
91Andreas EklundGöteborg-Majorna OK57:11+24:09
92Robert BertilssonLunds OK57:44+24:42
93Hans Helmer SæternesByåsen IL58:12+25:10
94Vegard GrønliFreidig58:20+25:18
95Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb59:18+26:16
95Staffan OlssonStigsökarna59:18+26:16
97Magnus JeppssonOK Hammaren1:00:09+27:07
98Johan AgåsSundsvalls OK1:00:14+27:12
99Henrik LundgrenSundsvalls OK1:00:29+27:27
100Urban LindgrenOK Storsjön1:00:31+27:29
100Bo-Arne OlssonEslövs FK1:00:31+27:29
102Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:02:00+28:58
103Olle NyströmBrattås CK1:02:05+29:03
104Bosse LindströmStorviks IF1:02:07+29:05
105Magnus CinthioSkåneslättens OL1:02:25+29:23
106Anders MasesStora Tuna OK1:02:37+29:35
107Ulf StenbackaVaasan Suunnistajat1:02:46+29:44
108Jonas JohanssonOK Skogsfalken1:02:58+29:56
109Johan EngströmHärnösands OK1:03:01+29:59
110Tommy JoensuuIF Brahe1:03:13+30:11
111Ulf NyqvistOK Landehof1:03:17+30:15
112Daniel SundOK Hammaren1:04:03+31:01
113Joakim ÅkessonOK Landehof1:04:33+31:31
114Jörgen HjortOK Roxen1:04:44+31:42
115Dan JohanssonFK Boken1:04:47+31:45
116Roland ErikersSkåneslättens OL1:05:03+32:01
117Johan DahmTjalve IF Norrköping1:05:04+32:02
118Örjan SandellOK Roxen1:05:27+32:25
119Magnus ThuressonSkåneslättens OL1:06:38+33:36
120Johan WallinSträngnäs-Malmby OL1:06:44+33:42
121Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:07:04+34:02
122Pasi NivaLaitasaaren Veto1:07:07+34:05
123Henrik WeidenSkåneslättens OL1:07:17+34:15
124Mats NilssonFinspångs SOK1:07:29+34:27
125Johan KruskopfKorsnäs IF OK1:07:44+34:42
126Even ErlienGjø-Vard OL1:08:04+35:02
127Jani LeppäniemiVetelin Urheilijat1:08:26+35:24
128Torbjörn WikblomOK Hammaren1:09:06+36:04
129Benno ScherrerOLG Chur1:09:50+36:48
130Johan EricsonFagersta OK1:10:10+37:08
131Lars-Johan DömstedtUmeå OK1:10:33+37:31
132Christer NordbergGöteborg-Majorna OK1:10:47+37:45
133Kristofer DrejmoOK Landehof1:12:06+39:04
134Magnus KronmarKarlskrona SOK1:12:46+39:44
135Jonas AhlstedtÅmåls OK1:14:35+41:33
136Marcus HenningssonLunds OK1:14:41+41:39
137Lars ZachrissonKungälvs OK1:15:35+42:33
138Fredrik BergströmFrölunda OL1:16:12+43:10
139Mats BackFagersta OK1:17:23+44:21
140Ulf KivisäkkOK Hammaren1:17:26+44:24
141Niklas LorénOK Landehof1:18:16+45:14
142Roland VikströmUmeå OK1:20:04+47:02
143Per WikströmHästveda OK1:20:34+47:32
144Björn LarssonTjalve IF Norrköping1:21:35+48:33
145Andreas PihlströmOK Landehof1:21:55+48:53
146Janis SpektorsIK Auseklis1:22:44+49:42
147Tomas CahierIK Uven1:24:31+51:29
148Dahl LarsHärlövs IF1:24:37+51:35
149Torgny HolmströmHärlövs IF1:24:59+51:57
150Roger LundinFK Herkules1:26:25+53:23
151Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:29:07+56:05
152Fredrik BernstenÖstersunds OK1:30:55+57:53
153Staffan StenUmeå OK1:31:13+58:11
154Rik Van BruggenTrol Belgium1:41:21+1:08:19
155Kimmo LeinamoKalvolan Keihäs1:50:16+1:17:14
Per NordahlDomnarvets GoIFej godkänd
Anders AtterbrandOK Kåreej start
Ulf FredrikssonKorsnäs IF OKej start
Johan FridströmFinspångs SOKej start
Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser