Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H50-1

5 500 m, 134 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per EkNyköpings OK39:52
2Lars Håkan SandvikAttunda OK39:58+0:06
3Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna42:10+2:18
4Ulrik OlssonBrattås CK42:18+2:26
5Conny ForsbergLånghundra IF43:52+4:00
6Per ForsbergIFK Enskede45:27+5:35
7Magnus JohanssonOK Löftan46:12+6:20
8Fredrik SoneAttunda OK46:31+6:39
9Kristian PalmIK Hakarpspojkarna46:41+6:49
10Arne JanssonOK Klemmingen47:03+7:11
11Robert PalmVästerås SOK47:29+7:37
12Jerker BomanGävle OK47:31+7:39
13Kjell AlmgrenOK Ravinen47:36+7:44
14Torgny RundlöfVäsby OK47:42+7:50
15Dan NorinGävle OK48:08+8:16
16Ingemar MagnussonOK Måsen48:10+8:18
17Per-Olov WedinIF Thor48:35+8:43
18Johan HallgrenBjursås OK48:52+9:00
19Sven LundgrenVäxjö OK49:17+9:25
20Pär StålVästerbergslagens OL49:26+9:34
21Andreas RangertIK Hakarpspojkarna49:28+9:36
22Björn ÖbergRyda SK49:33+9:41
23Daniel HotzOLK Argus49:50+9:58
24Helge GisholtOK Skeidi49:58+10:06
25Anders KarlssonSnättringe SK50:14+10:22
26Stefan AronengHestra IF50:38+10:46
27Per SigvardsonBredaryds SOK50:40+10:48
28Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna50:41+10:49
29Håkan BerglundIF Thor51:05+11:13
30Mats EkmanTäby OK51:29+11:37
31Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna51:50+11:58
32Lars HelgessonHestra IF51:55+12:03
33Pär EricsonNyköpings OK51:57+12:05
34Jesper LagerbergOK Södertörn52:20+12:28
35Fredrik SteneboAttunda OK52:49+12:57
36Ulf LindqvistÖstersunds OK53:17+13:25
36Magnus RajanIFK Lidingö SOK53:17+13:25
38Jonas GidingVallentuna-Össeby OL53:24+13:32
39Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg53:26+13:34
40Anders BrinkmanVandrarringen53:59+14:07
41Jens WernerGustavsbergs OK54:37+14:45
42Koni WildiOLK Argus54:42+14:50
43Jonas PerssonTorsås OK54:43+14:51
44Ulf JanssonOK Triangeln55:07+15:15
45Jörgen AxelssonTullinge SK55:53+16:01
46Mats SöderbergKalmar OK56:06+16:14
47Jonas HagströmFalköpings AIK OK56:48+16:56
48Ola HultinOK Roslagen57:06+17:14
49Göran LängheimTullinge SK57:08+17:16
50Håkan OlofssonÄrla IF57:23+17:31
51Piero SannicolòTullinge SK57:32+17:40
52Lars OlssonOK Linné57:59+18:07
53Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL58:18+18:26
54Mats NylundBredaryds SOK58:26+18:34
55Anders OlssonGävle OK58:40+18:48
56Mats HedmanIF Hagen58:49+18:57
57Rob HartOK Linné59:02+19:10
58Johan MöllerOK Linné59:09+19:17
59Pär TögenmarkOK Linné59:11+19:19
60Erik BerggrenTullinge SK59:13+19:21
61Mats HolmbergOK Gränsen59:40+19:48
62Stefan KarlssonOK Ravinen1:00:09+20:17
63Fredrik WikstenGävle OK1:00:17+20:25
64Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:00:30+20:38
65Björn OlofssonOK Storsjön1:00:35+20:43
66Mats J0nsellIF Thor1:00:43+20:51
67Nicklas BergströmTäby OK1:00:49+20:57
68Mats SandinHaninge SOK1:00:51+20:59
69Mats CarlssonSundbybergs IK1:01:28+21:36
70Göran NordSol Tranås1:01:49+21:57
71Kalle PerssonOK Österåker1:01:51+21:59
72Håkan KarlssonFK Finn1:01:53+22:01
73Jan ViklundVästerås SOK1:02:16+22:24
74Peter BrämersonTibro OK1:02:31+22:39
75Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna1:02:45+22:53
76Mårten KällströmSala OK1:02:47+22:55
77Petri SavilahtiLynx1:03:17+23:25
78Per CarlbergRånäs OK1:03:23+23:31
79Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna1:03:27+23:35
80Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:03:57+24:05
81Nils ErikssonVäsby OK1:04:24+24:32
82Bo StrandOK Linné1:05:18+25:26
83Gudbrand LienHamar OK, Norge1:05:56+26:04
84Michael HertinIK Hakarpspojkarna1:07:13+27:21
85Peter NilssonOK Tranan1:07:29+27:37
86Lars NygrenOK Linné1:07:33+27:41
87Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:07:41+27:49
88Peter ForsOK Grip1:08:03+28:11
89Nils EklöwOK Södertörn1:08:15+28:23
90Joakim SkantzeSundbybergs IK1:08:17+28:25
91Ulf HolstenHestra IF1:08:18+28:26
92Eric RollerJärfälla OK1:08:26+28:34
93Anders BygrenGävle OK1:09:38+29:46
94Peter LandénGustavsbergs OK1:10:05+30:13
95Geir Inge FolkestadAnderstorps OK1:10:10+30:18
96Patrik OttossonGävle OK1:10:30+30:38
97Nils LinderOK Hällen1:12:02+32:10
98Tomas JonssonVandrarringen1:12:44+32:52
99Patrik SteenOK Enen1:12:46+32:54
100Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:12:50+32:58
101Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK1:13:16+33:24
102Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:14:17+34:25
103Thomas LjungqvistTibro OK1:15:40+35:48
104Olle SandénOK Södertörn1:17:10+37:18
105Mikael BäsénIF Thor1:17:20+37:28
106Stefan NilssonOK Linné1:17:42+37:50
107Bengt NorrmanTrollhättans SOK1:18:05+38:13
108Mikael DavidssonVästerås SOK1:18:07+38:15
109Per WolgastSnättringe SK1:19:43+39:51
110Eric HuijsersHammarby IF OF1:20:04+40:12
111Göran JonssonSundbybergs IK1:21:14+41:22
112Mattias RobertsonCentrum OK1:22:59+43:07
113Magnus PorleVäxjö OK1:23:59+44:07
114Kjell NordqvistWaxholms OK1:24:36+44:44
115Jonas JohanssonOK Nackhe1:24:52+45:00
116Göran ModinBromma-Vällingby SOK1:25:11+45:19
117Hans JonssonVäsby OK1:25:40+45:48
118Björn FredmanOK Älvsjö-Örby1:28:08+48:16
119Örjan SahlOK Klemmingen1:29:13+49:21
120Mattias VejlensVisborgs OK1:31:51+51:59
121Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:35:14+55:22
122Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:36:46+56:54
123Magnus JohanssonLånghundra IF1:41:02+1:01:10
124Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:44:17+1:04:25
125Roger CarlssonVästerås SOK1:47:43+1:07:51
126Anders LevinSvaide Roma SOK1:48:36+1:08:44
127Björn AnderssonTäby OK1:50:21+1:10:29
128Jörgen DalénSala OK1:57:29+1:17:37
129Svante JonsellVallentuna-Össeby OL2:06:08+1:26:16
130Patrik GustafssonVästerbergslagens OL2:09:47+1:29:55
Dennis TollOK Njudungej godkänd
Lars NordinTullinge SKej godkänd
Joakim AhlströmVästerås SOKej godkänd
Thomas KronhelmOK Måsenej godkänd
Matti EnvallIK Hakarpspojkarnaej start
Cristian OlivestamVimmerby OKej start
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start
Patrik LeicktTullinge SKej start
Lars JohanssonKarlsbyhedens OKej start
Gunnar KindlundhTrosabygdens OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser