Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H50 Kort-1

4 410 m, 130 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Tomas NormanLeksands OK36:20
2Jan HildingHestra IF36:40+0:20
3Jonas LångStora Tuna OK36:55+0:35
4Nichlas WallströmSävedalens AIK37:25+1:05
5Per-Erik RönnestrandFrösö IF38:24+2:04
6Mats WallinStora Tuna OK39:03+2:43
7Per FranzénOK Södertörn42:07+5:47
8Lars-Ola LarssonOK Orion42:40+6:20
9Magnus SvenssonNässjö OK42:59+6:39
10Michael GranqvistOK Ravinen43:09+6:49
11Peter JunevikLeksands OK43:20+7:00
12Mats AjlingTäby OK44:21+8:01
13Thomas CallebergSnättringe SK44:28+8:08
14Tommy BäckOK Kullingshof44:32+8:12
15Göran HellgrenOK Södertörn45:00+8:40
15Johan LidmarSnättringe SK45:00+8:40
15Jan-Olof BogrenSundbybergs IK45:00+8:40
18Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL45:11+8:51
19Tomas KarlssonKexholms SK45:22+9:02
19Urban StåhlSundbybergs IK45:22+9:02
21Staffan ZillingOK Södertörn46:35+10:15
22Pelle LandforsLustens OK46:49+10:29
23Lars JacobssonDegerfors OK47:14+10:54
24Martin JohanssonOK Ravinen47:41+11:21
25Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF48:06+11:46
26Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna48:12+11:52
27Janne MattssonTrollhättans SOK49:27+13:07
28Jonas AnderssonOK Norrvirdarna49:35+13:15
29Henrik OlssonOK Tor49:41+13:21
30Anders LarssonVänersborgs SK50:11+13:51
31Per JohanssonOK Reftele50:23+14:03
32Anders OlssonLustens OK50:35+14:15
33Fredrik ÅslundKatrineholms OK50:40+14:20
34Stefan RedtzerAttunda OK50:52+14:32
35Gunnar HallOK Skogsvargarna51:07+14:47
36Mattias ZeijlonOK Hällen51:19+14:59
37Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK51:25+15:05
38Nils GustavssonLidköpings VSK51:54+15:34
39Robert BylanderKarlsbyhedens OK52:10+15:50Ladda ner rutt i gpx-format
40Peter SjödénÄlvdalens IF OK52:14+15:54
41Bengt AnderssonIFK Mora OK52:45+16:25
42Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL53:03+16:43
43Håkan HammarinAnnebergs GIF53:25+17:05
44Per SchölinTäby OK53:30+17:10
44Ulf K RaskIFK Mora OK53:30+17:10
46Tomas StigssonTrollhättans SOK53:42+17:22
47Matz AnderssonLesjöfors SK54:17+17:57
48Peter StrömdahlOK Skogsvargarna54:33+18:13
49Sören AnderssonLidköpings VSK54:39+18:19
50Per SpikLeksands OK55:25+19:05
51Ola AndertoftMarkaryds FK55:36+19:16
52Kimmo VirtanenAngelniemen Ankkuri55:58+19:38
53Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK55:59+19:39
54Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna56:15+19:55
55Johan BökmanHelsingborgs SOK56:17+19:57
56Sven BolmbladOK Södertörn56:24+20:04
57Bo HultgrenOK Njudung56:26+20:06
58Johan ScherlinNyköpings OK56:48+20:28
59Magnus BlennowFalköpings AIK OK56:53+20:33
60Thomas BjörnuddVännäs OK57:02+20:42
61Joakim NilssonStora Skedvi IK Soff57:38+21:18
62Martin SvenssonMarkbygdens OK58:04+21:44
63Mats KarlssonTullinge SK58:15+21:55
64Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna58:47+22:27
65Mikael RingiOK Kåre58:53+22:33
66Mikael DanielssonOK Kåre59:31+23:11
67Erik JohanssonUmeå OK59:34+23:14
68Oskar NederheimTäby OK59:45+23:25
69Anders ÖnerudOK Ravinen1:00:09+23:49
70Anders JonssonIK Vikings OK1:00:18+23:58
71Magnus BergerDomnarvets GoIF1:01:10+24:50
72Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:01:26+25:06
73Frank SteinerJärfälla OK1:01:34+25:14
74Kalle ÖstgrenOK Kåre1:01:39+25:19
75Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:01:51+25:31
76Mikael JungbjerGöteborgs SK1:02:20+26:00
77Magnus EngbergLjusdals OK1:02:28+26:08
78Pär JohanssonOK Alehof1:02:32+26:12
79Anders DahlgrenÖstersunds OK1:02:43+26:23
80Ian HamiltonNyköpings OK1:02:44+26:24
81Thomas AnderssonDalaportens OL1:05:16+28:56
82Anders LarssonHammarby IF OF1:05:22+29:02
83Jonny JohanssonOK Njudung1:05:53+29:33
84Sveke JonssonOK Dellen1:06:07+29:47
85Ove RinnbäckOK Ravinen1:06:39+30:19
86Torulf BäckmanFrösö IF1:06:43+30:23
87Inge AnderssonRembo IK1:06:53+30:33
88Jonatan LindellGustavsbergs OK1:07:05+30:45
89Mats OrrhedeHelsingborgs SOK1:07:47+31:27
90Henrik ErdalenIFK Göteborg1:07:51+31:31
91Janingvar JohanssonLidköpings VSK1:08:33+32:13
92Jonas EricsonSundbybergs IK1:08:59+32:39
93Mikael NordquistTäby OK1:09:02+32:42
94Stefan ErikssonÅsarna IK1:09:13+32:53
95Per SundqvistOK Tranan1:09:15+32:55
96Joacim AhnheimTibro OK1:09:50+33:30
97Stephan ÖstergrenAlvesta SOK1:10:09+33:49
98Lars HalvarsonLeksands OK1:10:17+33:57
99Mats DruggeVittjärvs IK1:10:46+34:26
100Svante BerglundUlricehamns OK1:10:50+34:30
101Bo WesterbergTrollhättans SOK1:11:18+34:58
102Hjalmar LaudonVännäs OK1:11:56+35:36
103Bert ErikssonUmeå OK1:12:22+36:02
104Håkan BjörklundSjövalla FK1:12:30+36:10
105Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:12:34+36:14
106Anders EricssonLunds OK1:13:17+36:57
107Gustaf EricsonJärla Orientering1:16:09+39:49
108Roger NybergSnättringe SK1:17:23+41:03
109Lars WestlundTrosabygdens OK1:17:43+41:23
110Stefan AnderssonIFK Mora OK1:19:12+42:52
111Peter SvahnEksjö SOK1:19:58+43:38
112Anders RöstinSöders-Tyresö1:20:48+44:28
113Peter AnderssonOK Gynge1:20:59+44:39
114Peter RavnellGudhems IF1:21:16+44:56
115Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:23:54+47:34
116Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF1:25:06+48:46
117Dennis RoosSOK Träff1:25:29+49:09
118Fritiof AnderssonGudhems IF1:26:04+49:44
119Sven ErikssonOK Landehof1:26:49+50:29
120Ulf PerssonBottnaryds IF1:27:49+51:29
121Marthin AnderssonIK Gandvik1:28:22+52:02
122Remo WüstOK Kullingshof1:31:52+55:32
123Anders SjöbergOK Reftele1:42:49+1:06:29
124Jan JohanssonSkåneslättens OL1:51:32+1:15:12
125Anders OlarsLeksands OK1:51:50+1:15:30
126Torbjörn SvenssonTullinge SK1:58:24+1:22:04
127Pekka AlakuljuVäsby OK2:10:48+1:34:28
128Claes OlvegårdFK Göingarna2:17:24+1:41:04
Niclas LidströmFrösö IFej godkänd
Lars HolmgårdKils OKej godkänd
Anders BjörklundIFK Enskedeej start
Magnus EmbretsenTäby OKej start
Ulf GabrielssonKungälvs OKej start
Mats HanssonOK Alehofej start
Rudolf HersénTullinge SKej start
Jan WiklundFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser