Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H70

4 040 m, 112 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus SäverosNilivaara IS33:45
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto34:21+0:36
3Christer SandhOK Roxen35:40+1:55
4Jan Ragnar FogelbergVästvärmlands OK36:25+2:40
5Olle AdolfssonLerums SOK36:45+3:00
6Ensio LakanenVaajakosken Terä37:42+3:57
7Hans AurellGävle OK37:52+4:07
8Stig JohanssonFalköpings AIK OK38:17+4:32
9Tommy LundqvistBjursås OK38:26+4:41
10Kalle JohanssonOK Skogshjortarna38:32+4:47
11Mauno HanhelaHaukiputaan Heitto38:36+4:51
12Owe EdströmKovlands IF39:03+5:18
13Ove ThorssonIK Trenne Ullared39:09+5:24
14Bo SundqvistOckelbo OK39:23+5:38
15Hans Roar BakkenEiker OL39:24+5:39
16Roger DanielssonLinköpings OK39:56+6:11
17Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK40:12+6:27
18Claes NidebornStora Tuna OK40:50+7:05
19Leif SandgrenFrosta OK41:48+8:03
20Jonas LarssonOK Kullingshof42:50+9:05
21Vesterberg OveLycksele IF42:57+9:12
22Mats MårtenssonStora Tuna OK43:43+9:58
23Conny LagerskogArvidsjaurs OK44:03+10:18
24Helmut ConradUSV TU Dresden44:35+10:50
25Bernt LöfkvistBjursås OK44:43+10:58
26Gunnar EhnTullinge SK44:53+11:08
27Roy DawsonGafanhori44:54+11:09
28Tommy OlssonKarlskrona SOK45:03+11:18
29Berndt StenbergIFK Umeå45:36+11:51
30Max MoosbergerOL Regio Olten46:36+12:51
31Simo MannervesiRasti-Lukko46:37+12:52
32Poul BobachAalborg OK47:13+13:28
33Kari SaneHelsingin Suunnistajat47:54+14:09
34P-O FernbergIS Skanne47:56+14:11
35Kjell ErikssonOK Djerf48:18+14:33
36Thomas LillicrapTorquay Boys OC48:26+14:41
37Ingvar SvenssonBjursås OK48:29+14:44
38Leif CarlssonSkarpnäcks OL48:38+14:53
38Harald BrandeTjalve IF Norrköping48:38+14:53
40Tommy WåhlinVästerås SOK49:11+15:26
41Sven-Olof BackmanIK Falken50:12+16:27
42Ronald McGrailHjärnarps OL50:22+16:37
43Ernst BrändströmStöcksjö IS50:59+17:14
44Ulf BackVandrarringen51:12+17:27
45Leif NordinAttunda OK51:26+17:41
46Lars PerssonOK Kompassen51:34+17:49
47Håkan NilssonMalmö OK52:03+18:18
48Gunnar LöfkvistBjursås OK52:11+18:26
49Runar AldénOK Kolmården52:43+18:58
50Roland SalomonssonVittjärvs IK52:45+19:00
51Karl-Evert SvenssonIF Hagen52:48+19:03
52Christer HellströmStora Tuna OK53:23+19:38
53Karl-Gustav LarssonOK P453:31+19:46
54Anders ClaessonIFK Mora OK53:43+19:58
55Hasse BergstrømIL Tyrving53:50+20:05
56Bertil SenestadFinspångs SOK54:01+20:16
57Stellan AhnströmForserums SOK54:31+20:46
58Lars JonassonJärfälla OK54:32+20:47
59Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS55:02+21:17
60Roland NilssonSOK Viljan55:15+21:30
61Per-Erik WåhlbergOK Linné55:48+22:03
62Kjell JeppsonIF Rigor56:03+22:18
63Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK56:16+22:31
64Henry Lågland57:34+23:49
65Johnny KarlssonUddevalla OK58:24+24:39
66Sven RuterOK Älme58:30+24:45
67Hanspeter OswaldOLK Piz Hasi58:47+25:02
68Göran LarboAttunda OK59:21+25:36
69Christer SamuelssonOK Löftan59:56+26:11
70Fritz SiegenthalerOLG Bern1:00:14+26:29
71Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF1:00:50+27:05
72Björn ForsénNärpes OK1:00:52+27:07
73Antony RadfordBendigo Orienteers1:00:54+27:09
74Olle RosénStöcksjö IS1:01:07+27:22
75Kanji ShikanoGIFU OLC1:01:14+27:29
76Willy LjungdellTäby OK1:01:54+28:09
77Roland EggliFuersten OK Ettingen1:01:57+28:12
78Ake LewanderSkarpnäcks OL1:02:20+28:35
79Boris HolmbergIF Åland1:02:50+29:05
80Matts EngvallBodens Bandyklubb OS1:04:14+30:29
81Stefan ErlandssonGarda OK1:05:29+31:44
82Per-Anders LindgrenSkellefteå OK1:05:35+31:50
83Arne LindqvistTäby OK1:05:57+32:12
84Ueli BinggeliOl Norska1:06:33+32:48
85Bengt StåhlHjärnarps OL1:06:38+32:53
86Jack GrönroosOK Alehof1:07:41+33:56
87Chuck SpaldingBay Area Orienteering Club1:08:56+35:11
88Rolf LindbergSöderhamns OK1:09:15+35:30
89Torvald HaldinIF Femman1:09:53+36:08
89Sven PihlEnköpings AIF1:09:53+36:08
91Lars HenrikssonOK Älme1:13:36+39:51
92Leif IngemarssonKarlskrona SOK1:15:14+41:29
93Bert ThorssonRyda SK1:18:41+44:56
94Ingemar JohnssonOK Södertörn1:19:19+45:34
95Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:20:33+46:48
96Tommy HeldFK Åsen1:20:52+47:07
97Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:22:56+49:11
97Gunnar HellströmHaninge SOK1:22:56+49:11
99Börje ÅkessonFrosta OK1:23:51+50:06
100Sepp FuchsOLG Galgenen1:28:40+54:55
101Gösta MalmerIF Marin Väst1:29:00+55:15
102Georg KapperudOppsal Orientering1:31:25+57:40
103Hans NygrenBolidens SK1:32:51+59:06
104Peter HabeggerOLK Piz Hasi1:34:26+1:00:41
105Lennart SvenssonRävetofta OK1:35:01+1:01:16
106Frank MensinkMinor1:38:12+1:04:27
107Nils-Erik BondessonFrosta OK1:38:26+1:04:41
108Bernd WollenbergBerliner TSC1:40:19+1:06:34
109Chris Hirt1:57:09+1:23:24
110Othmar MüllerBussola OK2:21:18+1:47:33
Sören SvenssonSjövalla FKej godkänd
Henry DjubäckMarkbygdens OKej godkänd
Matti KattilakoskiKaustisen Pohjan-Veikotej start
Anders SellgrenSigtuna OKej start
Håkan RaumaOK Botniaej start
Knud Erik ThomsenSvendborg OKej start
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej start
Kjell-Åke RyenKroppa IFej start
Erland SvensonFrölunda OLej start
Göran AnderssonEnebybergs IFej start
Staffan BrobergIF Marin Västej start
Torbjörn KarldénKvillebyns SKej start
Klas LangelsSkarpnäcks OLej start
Krister AlfredssonOK Orintoej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser