Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Lätt 3,5

3 240 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joakim KildalHeming Orientering25:39
2Julius PrembergStora Tuna OK29:42+4:03
3Henrik FosserHeming Orientering30:45+5:06
4Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb30:49+5:10
5Pär GustafssonAnderstorps OK32:40+7:01
6Edit JonssonLånghundra IF33:00+7:21
6Peter PorubskySK Triturus Nitra33:00+7:21
8Ylva DoeringGarphyttans IF33:21+7:42
9Eva Karlsson-SchagerströmGarphyttans IF33:24+7:45
10Sigrid FröbergOK Roxen33:30+7:51
11Joel NorinGävle OK34:19+8:40
12Linn Olofsson34:21+8:42
13Patrik WahlströmSOK Viljan35:07+9:28
14Han TianzeO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )35:23+9:44
15Kristin BreivoldGanddal IL36:09+10:30
16Linda BergmanTullinge SK36:52+11:13
17Ingela ÅrbrinkLinköpings OK36:55+11:16
18Henriette BakkenIL Leik38:05+12:26
19Ren LidaO-Ringen Academy ( CHN - New Star )38:17+12:38
20Sandra ErikssonOK Milan39:21+13:42
21Lova ÅhlénRånäs OK40:25+14:46
22Cecilia ElofssonOK Njudung40:59+15:20
23Zhang BowenO-Ringen Academy ( CHN - New Star )42:11+16:32
24Minna MaunulaKokkolan Suunnistajat42:31+16:52
25Lars HenningssonOK Landehof43:09+17:30
26Emma BjörkqvistHagryd Bikers43:12+17:33
27Karin Björkqvist43:23+17:44
28Michael SvenssonOK Norrvirdarna43:50+18:11
29Annika KämpeÖrkelljunga FK44:01+18:22
30Yan JiayangO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )44:12+18:33
31Elin TögenmarkOK Linné44:15+18:36
32Lena JohanssonHelsingborgs SOK44:31+18:52
33Pernilla NilssonHestra IF45:28+19:49
34Åsa HanssonTullinge SK46:06+20:27
35Nina Emtedal46:18+20:39
36Anna GöranssonIFK Sävsjö46:26+20:47
37Merethe JenssenBardu IL47:06+21:27
38Charlotta Edquist MobergOK Tyr48:00+22:21
39Emma EkenstråleFK Herkules48:59+23:20
40Bengt-Erik Ljungkvist49:02+23:23
41Johanna OttossonVäxjö OK49:25+23:46
42Camilla AleniusNyköpings OK49:36+23:57
43Lena JohanssonTrollhättans SOK49:56+24:17
44Thine Wilkens JernbergNydalens SK50:28+24:49
45Anette LöfgrenOK Kåre50:39+25:00
46Malin JonssonIK Hakarpspojkarna51:17+25:38
47Olga KarlssonOK Njudung51:20+25:41
48Zhang TianzeO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )52:11+26:32
49Karl Björkqvist52:13+26:34
50Carlos Aristondo MelgarOK Tor52:16+26:37
51Wu MingyuO-Ringen Academy ( CHN - New Star )52:25+26:46
52Jeanette SmedsSolf IK52:39+27:00
53Monica LandergårdSOFO Runners Sthlm53:22+27:43
54Xu LinO-Ringen Academy ( CHN - New Star )54:42+29:03
55Emmanuel OkoyeOLG Chur54:51+29:12
56Agnes JohanssonSurahammars SOK55:11+29:32
57Johanna DavidsonHelsingborgs SOK55:27+29:48
58Marissa Penelope BergersenEidskog OL55:36+29:57
59Micael HäroldSol Tranås56:09+30:30
60Anna NilssonCentrum OK56:38+30:59
61Daniela NedelchevaSK Björnen56:53+31:14
62Karin LarssonOK Enen57:39+32:00
63Åsa StenälvValbo AIF58:01+32:22
64Tilda StenbackJärfälla OK58:14+32:35
65Yvonne SjöbergOLG Pfäffikon58:50+33:11
66Zhang XinyangO-Ringen Academy ( CHN - New Star )59:32+33:53
67Sarah BladhTullinge SK59:52+34:13
68Ulf PalmqvistIFK Sävsjö59:53+34:14
69Åse JohanssonSurahammars SOK59:58+34:19
70Liu JiamingO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )1:00:04+34:25
71Sara CahierIK Uven1:00:30+34:51
72Ingela GadeforsHaninge SOK1:00:57+35:18
73Anders Larsson1:01:49+36:10
74Helena BlomsterRonneby OK1:01:59+36:20
75Ann-Marie MånssonRonneby OK1:02:01+36:22
76Qin YuxuanO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )1:02:41+37:02
76Inger Larsson1:02:41+37:02
78Liselott Andersson1:02:54+37:15
79Christina LinderJärla Orientering1:04:11+38:32
80Ingmarie LiljaOK Denseln1:05:26+39:47
81Lotta WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:05:54+40:15
82Stephanie NeugebauerO-Motion1:05:55+40:16
83Birgitta Angenfelt HanssonOK Roxen1:07:20+41:41
84Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:07:46+42:07
85Ann-Sofie LönkvistOK Vivill1:10:41+45:02
86Ida De AlmeidaMalmö OK1:16:22+50:43
87Franziska MeierOLG Pfäffikon1:16:49+51:10
88Catarina LindgrenTrosabygdens Orienteringsklubb1:18:44+53:05
89Pia NordinNärpes OK1:19:45+54:06
90Marie-Charlotte OláRånäs OK1:21:37+55:58
91Anki AxelssonMullsjö SOK1:26:59+1:01:20
92Marie CarlströmFK Boken1:36:51+1:11:12
Monika EtterOLG Thunej godkänd
Josefina HårdSkogsluffarnas OKej start
Ulla EngelbyOK PAN-Kristianstadej start
Fredrik FosserIndre Østfold OKej start
Finn GaudenzHalmstad OKej start
Helena GaudenzHalmstad OKej start
Peter-Paul GaudenzHalmstad OKej start
Lisa IsenströmAlmby IKej start
Camilla Molina MugaFalköpings AIK OKej start
Charlotta Riberdahlej start
Åsa SjöblomOK Kåreej start
Oskar Svedin JakobssonLånghundra IFej start
Paul TissotANCOej start
Cheng WanranO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )ej start
Thomas Wastesonej start
Liu YiweiO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser