Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Medelsvår 5,0

4 910 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton PerssonOK Hammaren43:59
2Björn LidmanJärfälla OK48:05+4:06
3Ragnar SigurgeirssonIsland50:18+6:19
4Johan NilssonHultsfreds OK50:23+6:24
5Annika VikdahlUmeå OK52:22+8:23
6Charlotte LundströmMantorp58:39+14:40
7Jakob LjungkvistIFK Göteborg59:08+15:09
8Elsa LimbäckVästerås SOK1:01:16+17:17
9Erik ErlandssonVimmerby OK1:01:22+17:23
10Linnea PetrisiVästerbergslagens OL1:01:54+17:55
11Laura MatilainenEspoon Suunta1:02:57+18:58
12Rickard AnderssonSundsvalls OK1:03:16+19:17
13Marie EricssonVästerbergslagens OL1:04:10+20:11
14Mats KarlströmFrösö IF1:04:34+20:35
15Erik RönnestrandFrösö IF1:06:47+22:48
16Tomas VikdahlUmeå OK1:07:54+23:55
17Elias BuskeKlubblös1:07:57+23:58
18Lars HolmgrenGamleby OK1:07:59+24:00
19Charlotta NilssonFrösö IF1:09:43+25:44
20Jacob HedlundGagnefs OK1:14:15+30:16
21Carolina LandinMalmö OK1:15:15+31:16
22Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping1:15:28+31:29
23Göran JuhlinGagnefs OK1:16:30+32:31
24Jörgen SvenssonRonneby OK1:16:47+32:48
25Tommy AnderssonSöders-Tyresö1:18:51+34:52
26Andreas LjungkvistHässleholms OK1:19:39+35:40
27Sanna BarskÖvertorneå IF1:20:16+36:17
28Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK1:21:21+37:22
29Nicklas SödervallTullinge SK1:21:33+37:34
30Tõnu JäädmaaOK Võru1:22:10+38:11
31Henrik SahlbergIFK Göteborg1:24:05+40:06
32Agneta HasselkvistOK Milan1:24:10+40:11
33Ole PedersenLinköpings OK1:25:50+41:51
34Martina FierzO-Motion1:27:12+43:13
35Hugo KastrupFK Herkules1:28:09+44:10
36Max JonssonSöderhamns OK1:28:23+44:24
37Curt Wullf NorgrenGällstadbygdens SOK1:32:09+48:10
38Henrik KahraÅmåls OK1:33:21+49:22
39Anders HedlundGagnefs OK1:34:40+50:41
40Ingela RönnestrandFrösö IF1:36:51+52:52
41Stefan GasserO-Motion1:37:44+53:45
42Marlise BaumgartnerOL Biel Seeland1:42:31+58:32
43Vidar BäckmanFrösö IF1:43:13+59:14
44Karolina KahraÅmåls OK1:47:44+1:03:45
45Johan NorénÄlvsby IF OK1:53:06+1:09:07
46Lars Hallberg2:01:10+1:17:11
47Stefan Mandergrehn Hallberg2:01:21+1:17:22
48Marie SvenssonJärfälla OK2:03:55+1:19:56
49Per SvenssonJärfälla OK2:03:57+1:19:58
50Anna FernandezSnättringe SK2:04:05+1:20:06
51Mikael SjöblomSödertälje-Nykvarn OF2:07:05+1:23:06
Hanna VäätäinenKuopion Suunnistajatej godkänd
Alfred AnderIstrums SKej start
Gustav MalmströmTjalve IF Norrköpingej start
Andre NordströmFrösö IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser