Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-U2

2 250 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo CorneliussonOK Löftan16:31
2Theodor BakkmanIFK Lidingö SOK17:32+1:01
3Jon Forsberg RundströmIFK Enskede17:45+1:14
4Linnea ArnlöfHägglunds Ski Team18:26+1:55
5Amanda StroppGävle OK18:31+2:00
6Malte HallmanAttunda OK18:33+2:02
7Helmer KaarleÖvertorneå IF18:41+2:10
8Ville SundqvistOK Renen19:22+2:51
9Carl ÖstbergFinspångs AIK19:57+3:26
10Hannes PetersonOK Denseln20:03+3:32
11William AgvaldKlubblös20:36+4:05
12Jonathan ÖsterlinSävedalens AIK22:01+5:30
13Olle WidegrenIF Thor22:02+5:31
14Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OK22:11+5:40
15Emilie Nubdal FrösethVerdal OK22:22+5:51
16Axel NygårdhsBjörkfors GoIF22:25+5:54
17Viktor WikströmUmedalens IF22:51+6:20
18Hugo LindströmSundsvalls OK23:10+6:39
19Jonatan PerssonOK Enen23:27+6:56
20Emilia WikströmUmedalens IF23:49+7:18
21Otto LjungbergGöteborg23:54+7:23
22Nils BerglundIFK Umeå24:04+7:33
23Mia Stensland MellbyeVerdal OK24:53+8:22
24Annie KrikströmHjärnarps OL25:07+8:36
25Thea ForsgrenOK Nolaskogsarna25:15+8:44
25Idun AaenStjørdals-Blink Orientering25:15+8:44
27Aron Berglund25:57+9:26
28Erik JönssonOK Södertörn26:12+9:41
29Signe Danielson DamneBromma-Vällingby SOK26:30+9:59
30Arvid NordströmSkogslöparna26:49+10:18
31Katja HelmingerHSV Wals27:00+10:29
31Josefin StroppGävle OK27:00+10:29
33Mirai KvevlanderIFK Umeå27:12+10:41
34Tove SjölundKlubblös28:04+11:33
35Hampus DanielssonLycksele IF28:28+11:57
36Wilma LarssonSala OK28:40+12:09
37Oliver AndersenMTB Täby30:02+13:31
38Ivar MandahlOK Linné30:11+13:40
39Albert ForstMFP Praha CZE30:40+14:09
40Emilia GrybäckIF Thor31:02+14:31
41Emil StålbergGävle OK31:34+15:03
42Viktoria Edebo31:36+15:05
43Ella JohanssonFinspångs SOK31:44+15:13
44Leon ÅmanOK Måsen31:45+15:14
45Josefine CederholmLinköpings OK32:29+15:58
46Olle MattissonSelånger SOK32:47+16:16
47Yaroslav PanchenkoFK Åsen33:36+17:05
48Signe GrimellOK Nolaskogsarna34:09+17:38
49Elliot ÅmanOK Måsen34:42+18:11
50Signe BakkmanIFK Lidingö SOK34:47+18:16
51Gustav StenbackSkarpnäcks OL35:14+18:43
52arvid wistrandFredlös35:37+19:06
53Hugo ÖstmanKlubblös36:59+20:28
54Ingrid ÖstbergUmeå OK37:18+20:47
55Thea LindblomPiteå IF37:32+21:01
56Agnes LindblomPiteå IF37:35+21:04
57Folke BergmanMölndal Outdoor IF38:05+21:34
58Casper StålbergGävle OK38:33+22:02
59Olof RiemersmaOK Tyr38:51+22:20
60Arvid NilssonUmeå OK39:07+22:36
61Hannes HägglundOK Nolaskogsarna39:17+22:46
62Malva ModerathoHärnösands OK40:15+23:44
63Lisa InghammarHestra IF40:56+24:25
64Lukas GottåsEnebybergs IF40:58+24:27
65Theo RiemersmaOK Tyr41:29+24:58
66Vilgot BjörströmIFK Kiruna41:34+25:03
67Elina PuraPargas IF44:27+27:56
68Wilmer KaverénKlubblös47:10+30:39
69Alicia ClaessonSkogsluffarnas OK48:45+32:14
70Tove JakobssonEksjö SOK50:39+34:08
71Norton SundsténJärfälla OK54:05+37:34
72Oliver SundsténBålsta SK54:14+37:43
73Valle SundsténJärfälla OK54:29+37:58
74Tova LundborgSkogsluffarnas OK55:52+39:21
75Gunnar VibergOK Måsen1:02:05+45:34
Velvet RaynaudSundsvall okej godkänd
Linnea HellqvistSundsvalls OKej godkänd
David ErdalenIFK Göteborgej start
Sara HellströmAttunda OKej start
Anni LauronenTampereen Pyrintöej start
Agnes LinblomPiteå IFej start
Rut MårildGöteborgs SKej start
Greta SteinerOLG Rymenzburgej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser