Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Medelsvår 3,3

3 220 m, 138 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan LindmanFinspångs SOK25:22
2Victor ModigOK PAN-Kristianstad29:49+4:27
3Matilda LarssonOK Hällen30:29+5:07
4Jon JensenSundsvalls OK35:59+10:37
5Martin PeterssonKlubblös36:14+10:52
6Maja HoppeWaxholms OK36:18+10:56
7Johanna LindblomPiteå IF37:19+11:57
8Ankelo TuomasMS Parma37:45+12:23
9Jessika SvenssonOK Gränsen38:47+13:25
10Claes - Göran NorlinKungälvs OK39:04+13:42
11Oskar LarssonLerums SOK39:08+13:46
12Anna-Moa LindskogOK Älme42:52+17:30
13Daniel  Holmgren OK Hajpojkarna 44:06+18:44
14Ludvig NordquistPirrerobert44:16+18:54
15Signe HillerhagIFK Lidingö SOK46:11+20:49
16Hanna Lidström HultenFrösö IF46:15+20:53
17Camilla BennetKlubblös46:18+20:56
18Lars LindströmKlubblös46:21+20:59
19Randi HegstadByåsen IL47:20+21:58
20Pär SvenssonVäxjö AIS47:26+22:04
21Per SöderstenGustavsbergs OK47:30+22:08
22Centh PåledalSträngnäs-Malmby OL47:37+22:15
23Jan DufvaKlubblös47:38+22:16
24Petra BerggrundUmeå OK48:17+22:55
25Sara HornlidenUmedalens IF48:21+22:59
26Birgitta DahlströmLustens OK48:24+23:02
27Åke BerglundHögåkers OK48:49+23:27
28Vide EneljungIFK Göteborg48:52+23:30
29Lasse SkoglundLjusne-Ala OK49:13+23:51
30Viktor SöderbergJärla Orientering49:18+23:56
31Anne AnderssonDuveds IF49:42+24:20
32Ebba LindholmOK Hammaren50:19+24:57
33Marie StrandOK Österåker50:20+24:58
34Karin BrandtDomnarvets GoIF50:21+24:59
35Margareta OlssonOK Tyringe50:37+25:15
36Elin StaudteJärla Orientering50:42+25:20
37Nayara GillsparrOK Österåker52:20+26:58
38Hanna NäslundOK Nolaskogsarna53:08+27:46
39Mikael JohanssonJönköpings OK53:21+27:59
40Kajsa GradinAttunda OK53:27+28:05
41Kjell PålssonKlubblös54:08+28:46
42Magnus BergKlubblös55:04+29:42
43Thomas Hugosson Snättringe SK55:15+29:53
44Tom KarlssonOK Linné55:31+30:09
45daniel  lundholmOK Renen55:57+30:35
46Patrik LitzellOK Kullingshof56:06+30:44
47K. Inge NorbergStora Tuna OK56:20+30:58
48Sandra PetterssonSK Björnen56:26+31:04
49Mats LindblomPiteå IF56:32+31:10
50Agnetha LagesonKöping-Kolsva OK56:41+31:19
51Helena Hagnäs ModerathoHärnösands OK56:43+31:21
52Linda JohnssonKlubblös56:50+31:28
53Roger NilssonFK Åsen57:04+31:42
54Sten SundinOK Kåre57:11+31:49
55Susanne StierOK Enen57:31+32:09
56Elisabeth SkoglundSegersta OK57:32+32:10
57Björn NäsmanOK Rodhen57:38+32:16
58Petra WikströmIK Jarl Rättvik58:20+32:58
59Johanna EdvinssonFK Åsen58:36+33:14
60Hans GummessonFinspångs SOK59:07+33:45
61Isabelle WrahmeIFK Mora OK59:28+34:06
62Lina ErikssonOK Flundrehof59:49+34:27
63Anders HargebyBjörkfors GoIF59:52+34:30
64Malin. StrömTjällmo-Godegårds OK1:00:15+34:53
65Marta-Lena AnttiOK Renen1:00:38+35:16
66Michael BylanderFrösö IF1:00:49+35:27
67Henning BennetKlubblös1:01:33+36:11
68Henrik MittelholzerOLG Fricktal1:01:42+36:20
69Bente HortenVingelen IL1:01:58+36:36
70Daniel JönssonOK Södertörn1:02:15+36:53
71Ingvar JohanssonOK Rodhen1:02:43+37:21
72Johan CederholmOK Enen1:02:46+37:24
73Tomas BruceSkogsluffarnas OK1:02:54+37:32
74Christina FribergÖstersunds OK1:02:56+37:34
75Inger PåhlssonÅnge OK1:03:12+37:50
76Karl Martin Svärd SMOL1:03:17+37:55
77Peter SjöbomNjurunda OK1:04:27+39:05
78Åke JohannessonTrollhättans SOK1:04:46+39:24
79Emma NilssonIF Hallby SOK1:05:51+40:29
80Marco SieviOLK Wiggertal1:06:02+40:40
81Oskar BjörkOK Hammaren1:06:03+40:41
82Andrea LundellIF Hallby SOK1:06:12+40:50
83Maria SandbladOK Linné1:06:22+41:00
84Ida BranteforsIF Thor1:06:33+41:11
85Christina Pripp IvarssonOK Hammaren1:07:18+41:56
86Björn GolsäterEksjö SOK1:08:08+42:46
86Nicklas BjörkOK Hammaren1:08:08+42:46
88Linda NilssonAlvesta SOK1:08:50+43:28
89Mikael OlssonKlubblös1:08:57+43:35
90Anders BrännströmKlubblös1:09:00+43:38
91Karin FlordalSnättringe SK1:10:01+44:39
92Helena BybergDomnarvets GoIF1:10:28+45:06
93Matilda KohtamäkiFinspångs SOK1:10:42+45:20
94Sofie MasapärsMalungs OK Skogsmårdana1:10:45+45:23
95Isak PorthinIF Brahe1:10:53+45:31
96Jeanette PerssonOK Löftan1:11:03+45:41
97Jennifer NilssonFinspångs SOK1:11:21+45:59
98Rikard SwedenborgLunds OK1:11:41+46:19
99Robin SchagerlindOK Bävern1:11:48+46:26
100Marit Pedersen HolmskauTrøsken IL1:12:00+46:38
101Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL1:12:01+46:39
102Eva-Lena BeironSkattkärrs SOK1:12:28+47:06
103Maria ÅkerfeldtGäddede SK1:12:29+47:07
104Lotta MöllerOK Linné1:12:53+47:31
105Hanna EkbergGöteborg-Majorna OK1:13:40+48:18
106Lena SödervallTullinge SK1:13:43+48:21
107Håkan HåkanssonKungälvs OK1:14:21+48:59
108Evert EigefjordOK Kolmården1:15:08+49:46
109Pia NordinKorsnäs IF OK1:15:36+50:14
110Siri LereimFreidig1:16:33+51:11
111Kristin RönnestrandFrösö IF1:17:44+52:22
112Birgitta AugustinTibro OK1:17:51+52:29
113Kerstin BobergOK Roxen1:18:14+52:52
114Mats JonassonGäddede SK1:18:22+53:00
115Liv WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:19:18+53:56
116Emma WahlströmOK Djerf1:20:04+54:42
117Judit LundqvistKalmar OK1:20:23+55:01
118Anna-Karin EkmanOK Roxen1:22:58+57:36
119Marianne DanielsAttunda OK1:23:51+58:29
120Ove BackströmNorbergs OK1:24:04+58:42
121Sara DyreliusSnättringe SK1:25:59+1:00:37
122Yvonne SellstedtSelånger SOK1:27:12+1:01:50
123Maja KarlssonOK Orinto1:32:31+1:07:09
124Dominique Rytz RenaudANCO1:32:36+1:07:14
125Carin Arrestad KarlssonOK Orinto1:33:09+1:07:47
126Evelina BergOK Ravinen1:34:16+1:08:54
127Lena BennitzOK Enen1:41:02+1:15:40
128Gunilla HamreforsVästerås SOK1:55:44+1:30:22
129Lise-Lott GummessonFinspångs SOK1:59:26+1:34:04
Dan AbrahamssonIFK Göteborgej godkänd
Anders KallinKungsgårdens SKej godkänd
Marta KällstrandOK Hammarenej godkänd
Susanne AlmqvistSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Pernilla Klevebackej godkänd
Elsa BybergDomnarvets GoIFej godkänd
Anna Carin LarssonGammelstads IFej godkänd
Leonor ModéeKlubblösej godkänd
Maria BerggrenOK Silvanusej godkänd
Erik AnderssonOK 64 Torpaej start
Oskar BjörkOK Hammarenej start
Gunilla ErikssonTullinge SKej start
Robert GustafssonOK Måsenej start
Malin HillKorsnäs IF OKej start
Alva KjellmanOK Ravinenej start
Rolf LindblomOK Klemmingenej start
Dominique Rytz RenardANCOej start
Lena SchultzOK Klemmingenej start
Ola SvenssonFK Åsenej start
Marko TorkkelLessebo OKej start
Marika WirungFrölunda OLej start
Martin ZanderT2 IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser