Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

3-dagars-Medelsvår 3,3

3 220 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mårten ErikssonUmedalens IF30:00
2Tim LundbergMullsjö SOK30:17+0:17
3Elias LanttoSK Björnen30:19+0:19
4Victor SkantzeSundbybergs IK36:00+6:00
5Majken FolkestadAnderstorps OK36:35+6:35
6Joel WallnerAttunda OK37:44+7:44
7Sara PortmannOLV Luzern38:19+8:19
8Nisse JohanssonRehns BK38:57+8:57
9Charlotte SandbergOK Roslagen40:26+10:26
10Kia BergquistLånghundra IF42:30+12:30
11Linus JohanssonWilhelmina OK43:41+13:41
12Thomas EmmeneggerOLV Luzern44:23+14:23
13Agnes HertzTenhults SOK44:36+14:36
14Maria FernmalmLjusdals OK45:20+15:20
15Timo MajasaariOK Sarven47:02+17:02
16Monica Lidberg48:20+18:20
17Elis BönnerBjörkfors GoIF48:49+18:49
18Stefan ErikssonUmedalens IF50:20+20:20
19Sofia LöfgrenVästerås SOK50:21+20:21
20Martyn PassmoreSigtuna OK51:10+21:10
21Karin PortmannOLV Luzern52:53+22:53
22Fredrik OttossonSkogsluffarnas OK53:02+23:02
23Sara ErikssonIFK Mora OK53:23+23:23
24Julia KucharskaAraneriders55:01+25:01
25Jenny WallnerAttunda OK55:05+25:05
26Mats LanttoSK Björnen56:30+26:30
27Vincent WippJärla Orientering56:41+26:41
28David WesthMullsjö SOK56:42+26:42
29Gunnar BerghSigtuna OK58:10+28:10
30Björn VallinOK Hällen58:38+28:38
31Carolina PerssonHögåkers OK58:45+28:45
32Filippa JireniusVästerbergslagens OL1:02:30+32:30
33Ann-Helen JohanssonOK Reftele1:03:26+33:26
34Adrian CerninOLG Säuliamt1:04:01+34:01
35Eric ÖstDomnarvets GoIF1:04:38+34:38
36Viktoria FredrixonOK Skogshjortarna1:08:01+38:01
37Gabriel JireniusVästerbergslagens OL1:08:37+38:37
38Birthe MøllerNordvest OK 1:10:56+40:56
39Elin DjurbergBergnäsets AIK1:12:11+42:11
40Isak FredrikssonGarphyttans IF1:12:46+42:46
41Jakob GunnareIFK Kiruna1:15:27+45:27
42Barbro AlvebrattLerums SOK1:19:01+49:01
43Gunhild KvålsgardFossum IF1:24:13+54:13
44Stina BodénLitsbygdens SK1:28:10+58:10
45Jan GunnareIFK Kiruna1:31:11+1:01:11
46Hans AlvebrattLerums SOK1:32:30+1:02:30
47Nicolas BaumannY2Y1:34:00+1:04:00
48Anne HansesTuS Bramsche1:47:27+1:17:27
Johanna NylundOK Raseborgej godkänd
Mette RasmussenBallerup OKej godkänd
Andrea K MagnussonNorbergs OKej godkänd
David ÅslundWilhelmina OKej godkänd
Felix DavidssonSöders-Tyresöej start
Ida HellströmAttunda OKej start
Hanna MolinUmeå OKej start
Emelie NordqvistIFK Göteborgej start
Märta SandvikAttunda OKej start
Birgitta Stenberg AnderssonBjursås OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser