Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H18 Elit

7 010 m, 117 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor SvenskStora Tuna OK43:40
2Philip CarlssonNyköpings OK47:24+3:44
3Sander ArntzenAsker SK47:26+3:46
4Simon FriskJärla Orientering47:40+4:00
5Erik HannrupIF Thor47:42+4:02
6Lukas OlmKils OK47:48+4:08
7Aslak HeimdalKonnerud IL48:05+4:25
8Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima49:03+5:23
9Søren Thrane ØdumIFK Göteborg49:16+5:36
10Niels Christian HellerudHalden SK49:32+5:52
11Elias TidevallSkogsluffarnas OK49:54+6:14
12Alastair ThomasWCOC50:05+6:25
13Jonas SoldiniEksjö SOK50:31+6:51
13Mattia GründlerSuunta Jyväskylä50:31+6:51
15Carl JosefssonSävedalens AIK50:46+7:06
16Johan CallebergSnättringe SK51:19+7:39
17Gustav RuneforsVäxjö OK51:20+7:40
18Isak JonssonNydalens SK51:24+7:44
19Eskil FrøislandVang OL51:30+7:50
20Oscar ModigOK PAN-Kristianstad51:47+8:07
21Oskari SilvennoinenKalevan Rasti51:56+8:16
22Benjamin NäslundSkogslöparna52:06+8:26
23Albin FalkNyköpings OK52:24+8:44
24Fredrik HamreforsVästerås SOK52:39+8:59
25Vegard KittilsenFreidig52:47+9:07
26Leo JohanssonOK Kolmården52:52+9:12
27Samuel PihlströmOK Landehof53:06+9:26
28Victor HanssonJönköpings OK53:26+9:46
29Lauri SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat53:34+9:54
30Isac EricssonVäxjö OK54:38+10:58
31Joar HertinIK Hakarpspojkarna54:51+11:11
32Vesa NokkaRasti 8854:59+11:19
33Silas HutzliOL Regio Wil55:13+11:33
34Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF55:18+11:38
35Tim JohanssonFK Friskus-Varberg55:25+11:45
36Henrik AsklöfTampereen Pyrintö55:30+11:50
37Adrian VartiaOK Löftan55:45+12:05
38Simen Spets StorhovFreidig55:48+12:08
39Gaute Kvittum NytrøenTynset IF56:02+12:22
40Oskar NymanOK Tyr56:05+12:25
41Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna56:21+12:41
42Morten Örnhagen JørgensenOK Snab56:23+12:43
43Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb56:25+12:45
44Jonathan UllerKils OK56:30+12:50
45Jesper LidmarSnättringe SK56:33+12:53
46Johan Kristian UndelandIF Sturla 56:38+12:58
47Jonny DonnerOK7756:44+13:04
48Anton HänströmTäby OK56:46+13:06
49Gustav OlssonOK Orion56:47+13:07
50Emanuel HerberthsonLinköpings OK57:14+13:34
51Marcus CarlssonIF Hagen57:19+13:39
52Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät57:23+13:43
53Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OK57:32+13:52
54Arvid WesterbergOK Kolmården58:03+14:23
55Mattias IvarezOK Södertörn58:12+14:32
56Antton SankeloLapuan Virkiä58:18+14:38
57Filip BengtssonOK Orion58:32+14:52
58Oscar StenbackaOK7758:34+14:54
59Lassi VaismaaJämsän Retki-Veikot (jrv)58:40+15:00
60Alfred PetterssonMullsjö SOK59:00+15:20
61Daniel BogrenIF Hagen59:34+15:54
61Anton SilierJärfälla OK59:34+15:54
63Linus KristianssonTrollhättans SOK59:45+16:05
64Olof LjunggrenLinköpings OK59:55+16:15
65Juuso ViskariLynx1:00:03+16:23
66Lasse Falck WeberFarum Tisvilde OK1:00:15+16:35
67Lars SandstadFreidig1:00:28+16:48
68Lasse ViiloTampereen Pyrintö1:00:31+16:51
69Gabriel SturessonLerums SOK1:01:08+17:28
70Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:01:11+17:31
71Rotem YogevO-Ringen Academy ( Israel )1:01:26+17:46
72Mattis PerssonEksjö SOK1:01:29+17:49
73Hugo DjurstedtEksjö SOK1:01:33+17:53
74William LundstedtMullsjö SOK1:01:49+18:09
75Even LindaasVang OL1:01:55+18:15
76Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna1:02:02+18:22
76Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:02:02+18:22
78Cedrik SandellOK Raseborg1:02:26+18:46
79Jonatan GraversenIL BUL-Tromsø1:03:06+19:26
80Njaal Ellegaard MelbyVang OL1:03:42+20:02
81Axel OlssonIF Hagen1:03:44+20:04
82Trym IslandOL Tønsberg og Omegn1:03:55+20:15
82Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:03:55+20:15
84Otto GripenbergIF Brahe1:04:11+20:31
85Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:04:18+20:38
86Jonatan StåhlSundbybergs IK1:04:35+20:55
87Valtteri KankainenSotkamon Jymy1:04:43+21:03
88Albin TollOK Njudung1:05:06+21:26
89Hugo JakobssonEksjö SOK1:05:23+21:43
90Jo Even KolstadFreidig1:06:11+22:31
91Felix PerssonHaninge SOK1:06:14+22:34
92Simon HardenFK Boken1:07:43+24:03
93Johan LangerakJärfälla OK1:07:46+24:06
94Morten Krona HaflanOL Tønsberg og Omegn1:08:11+24:31
95Corino WyderOLC Kapreolo1:09:52+26:12
96Jakob SjöbergGävle OK1:10:50+27:10
97Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus1:11:08+27:28
98Johannes ÖhgrenOK Kåre1:11:09+27:29
99Hugo StrömMullsjö SOK1:11:32+27:52
100Miika TalaHelsingin Suunnistajat1:12:53+29:13
101Michal BoranekUSK Praha1:13:04+29:24
101Elias ÖhmanGjø-Vard OL1:13:04+29:24
103Emils ZernisÄrla IF1:13:27+29:47
104Algot NajvikOK PAN-Kristianstad1:14:44+31:04
105Henrik Fredriksen AasAsker SK1:14:54+31:14
106Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK1:15:42+32:02
107Eirik BlågestadIndre Østfold OK1:16:46+33:06
108Jostein Svaland DaleVang OL1:17:01+33:21
109Petter Liabakk EriksenByåsen IL1:17:40+34:00
110Kristian Fredrik LynumFreidig1:21:44+38:04
111Arvid UmegårdLånghundra IF1:22:45+39:05
112Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK1:28:10+44:30
113Albin KronkvistÖrkelljunga FK1:28:39+44:59
114Anton Werner LøhndorfSøllerød OK1:30:21+46:41
115Oscar Sig TranbergSilkeborg OK1:55:27+1:11:47
116Shahar SheferO-Ringen Academy ( Israel )1:58:42+1:15:02
Mats EidsmoFreidigej godkänd
William NilssonNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser